Clio nun artıları eksileri _?

Kodla Büyü

Internet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bir clio buldum ve genel olarak vlio ya binen arkadaşlar anlatabilir mi _?
arabanın içi dar gibi geldi bana ?
yakıt ve kullanışlılık için ne dersiniz _

Hocam gerçekten verdiğin paranın karşılığını alırsın. 2,5 yıldır 2003 dizel clio kullanıyorum. Şimdiye kadar en ufak bir masraf açmadı. Yakıt olarak da çok ideal uzun yolda 150 kuruş yakıyor. Şehir içinde biraz daha fazla. Euro dizel kullandığın müddetçe motoru da masraf açmaz. Eğer aldığınız araç titiz kullanılmışsa hiç pişman olmazsınız.

Hocam bende 2004 clio benzinli var.Tüp taktırdım inanılmaz ekonomik.Çok fazlada masraf çıkarmıyo.8 valf ve 16 valf olanları var.Mümkünse 16v bulmaya çalış , onlar daha da ekonomik

hocam sizin baktığınız hangi clionun hangi modeli?

tüplüleri de dizelleri de yakıt konusunda parça masraf konusunda iyiler, seri araba, ama konfor, iç hacim, yol tutuş bu gibi kriterlere önem veriyorsanız clio bunlarda zayıf. içi çok dar.
eğer dizel modeline bakıyorsanız 65 ve 85 bg olanları var, imkan varsa 85 bg lik modeli tercih etmenizi öneririm.

http://www.araba.com/2352789/Renault%20Clio
aslında benim araba analizlerimde sorun çıkarmayacak ve 12Bin TL olaacak bir araç lazımdı Clionunda dedim sürüşü ve bakımı pahallı değilse onu yukardaki benzerini düşünüyorum

12000 e başka düşünsem bakıyorum hep 96-97 model onların da arızası bakımı ?
:wink: ne dersiniz 12Bin TL araba ?
bugün yarın öneri bekliyorum

bende 2005 clio var. olumsuz özellikleri , hız yapmaya hiç gelmiyor :roll: ve tabiki içinin dar olması (bagajın çok geniş olmasına gerek yoktu) ve ilk mesajdaki arabanın beygir gücü çok düşük bence

hocam fiyatı fazla. abs+klima olsa o zaman eyvallah ama bu özelliklere ve kmye 12bin çok. illa da parçası ucuz olsun diye kafaya takmayın.
g kasa abs+klimalı astralara bakın hocam 98 modele kadar var. bu fiyata bulabilirsiniz. polo bakın yada kısaca birkaç model düşük olsun avrupa bir araba bakın

Yakıt ekonomik temizi arıza yapmaz piyasası herzaman vardır, her türlü ağır işe gelir, yol tutuşu zayıftır... Alınacaksa 16 valf alınmalıdır.

hocam verdiğin ilanda arabanın gücünü yanlış yazmışlar. 1.4 olanlar 75 beygir. bende clio var.tüplü çok memnunum.bu arabanın birde kilometresi biraz yüksek.düşük kilometreli değişensiz arabalara bak derim.

Hocam bende geçtiğimiz yazın bir clio HB 1.6 Valf RXTi buldum.Araba 13000 lerde ama bir tanıdıktan olduğu ve full fransız herşeyi var diye aldım 12.500 e...Ki LPG de var ve ruhsata işlenmiş...Tamam biraz dar araba ama park sorunu için özellikle istanbul gibi bir yerde mükemmel oldu ;) Gayet memnunum.Az yakan kolay park edilen bir araba...Geçen haftasonu arkadaşlarla taksimden dönüyoruz 6 kişiyi rahatlıkla taşıyor :D Yedek parçası da uygun.Sizin baktığınız sedan yerine o paraya HB bakarım yerinizde olsam.Sedanlar ile HB ler arasındaki kullanım farkına hatta satış sayısına bakın ne demek istediğimi anlarsınız...Ben arabamı Ankara'da aldım.Çorum'a gittim.İstanbul'a geldim.Şu ana kadar yaşadığım tek sorun küçük ve 1.6 olduğu için hızlı kaçması ve 200 den sonra şehirlerarası yolda küçük olduğu için savrulma riskinin olması ki devrinde sürmeyince hararet yapması diyebilirim ;) Ayrıca hararet olayı tüm renault lara özgü bir durummuş.Geneli yazın bikaç saatte hemen hararet yapıyor.Özellikle sedan bir araba bakıyorsanız ; 12000 TL varsa gidin Corolla bakın derim 95 model de olsa Toyota en sağlam arabalardandır.Elinizdeki paraya belki servis sorunu sorun olmasın diye renault alabilirsiniz ama toyota sedan olarak düşünülebilir.Kazasız belasız sürüşler dilerim.

clio güzel araba memur arabası :lol:
içi dar konfor yok ama çok az yakıyor.
bende 2005 1.4 8V tüplü uzun yol 11 kuruş (110 bin) yakıyor. şehir içi ustalaştıkça 170 lere kadar düştü.

hafif araba bu nedenle hız yapınca insan korkuyor (120 km hızla çok güzel gidiyo 140 ı geçtimi korkuyor insan)
şehir içi için çok atik hafif olması da güzel

hocam ben 8-9 ay kadar 99 model 1.6 hb rxt kullanmıştım, 2 havayastığı, abs,klima, yol bilgisayarı vs vardı. Benzinliydi ve 2007 de yanlış hatırlamıyorsam 180 kuruş civarı yakıyordu, o zamanlar 1,6 araçlar içinde en hesaplılardandı. ama sürüş konforu çok iyi değildi, avrupa arabalara göre daha çok yoruyordu. Bana rutin bakımları dışında bir masraf çıkarmamıştı. bence alınabilecek bir araba özellikle hasarsız düşük kilometre bulabilirseniz.

clio nun tek bir artısı olabilir. o da dizelse vaya lpg li ise yakıt cimriliği. clio için Broadway'in klimalı versiyonu diyolar.

2003 model dizel clionun yukarda 150 kuruş yaktığını söylemiş arkadaş doğrusu şaşırdım. Bende yazın cilo da dahil araba bakıyordum. Son anda ibreyi 2000 focustan yana kullandım. Hergün 30km şehir dışı, 15 km de şehir içi aracımı kullanıyorum. Ortalama yakıt 180kuruş. Uzun yolda dahada düşer elbette. Tabi burda sürüş teknikleride önemlidir o ayrı. Clioyu uzun yolda tüplü kullanan arkadaşın söylemiş olduğu 110 bin rakamı focusta hayal. Küçük bir fark yüzünden konfor göz ardı edilir mi bu size kalmış. Seçiminizde kolaylıklar.

yildizgecidi1' Alıntı:
2003 model dizel clionun yukarda 150 kuruş yaktığını söylemiş arkadaş doğrusu şaşırdım. Bende yazın cilo da dahil araba bakıyordum. Son anda ibreyi 2000 focustan yana kullandım. Hergün 30km şehir dışı, 15 km de şehir içi aracımı kullanıyorum. Ortalama yakıt 180kuruş. Uzun yolda dahada düşer elbette. Tabi burda sürüş teknikleride önemlidir o ayrı. Clioyu uzun yolda tüplü kullanan arkadaşın söylemiş olduğu 110 bin rakamı focusta hayal. Küçük bir fark yüzünden konfor göz ardı edilir mi bu size kalmış. Seçiminizde kolaylıklar.

valla hocam 5-6 saat 500km yol çekiliyo ama fazlasını daha gitmedim

Geri