CLİO SYMBOL mü HYUNDAİ ACCENT Mİ

Kodla Büyü

gakgoskentli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu araçları kullanan yada tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum
2008 2009 2010 2011 model benzinli versiyonlar alıp tüp taktırayım diyorum.Yada dizel de olabilir.
Yakıt
Konfor
Yol tutuş v.s

accent dizel kullanıyorum. onun hakkında bilgi verebilirim
artıları:
-motor gücü iyi. 110 beygir. bilhassa ara hızlanmalarda zevk veriyor. tır kamyon sollarken güven veriyor(artık bir çok yol duble oldu buna gerek kalmadı gibi)
-Yakıt clio ya göre fazladır kesin. çünkü güçlü motorun bedeli de fazla yakıt. ben şehir içi 6.7 lt/100 km yakıyorum. sakin kullanırsan daha da düşer.
-bagaj hacmi fena degil
eksileri:
-yol tutuşunu beğenmiyorum.
-süspansiyon iyi değil. amortisor sorunu var gibi. genelde bundan şikayet ediliyor. şikayet etmeyenler de var.
-lastik sesii alıyor. dişli yollarda daha çok alıyor

clio kullanmadığım için bişey diyemem. en iyisi ikisini de test et. bir rentacar dan kirala ikisine. uzun bir test yap. kira ücretini verdiğine değer. 20 bin lirayı verip pişman olmaktan iyidir.

clio kullandım tavsiye etmiyorum çok kalitesiz ve konforsuz bi araç ama yakıtı az çekişi iyi broadwayin makyajlı hali accent hakkında bilgim yok bi ara 2005 dizelini alacaktım araba alıp satan arkadaş aldırmadı benzinlisini al alacaksan demişti

Hocam iki aracıda kullandım. İkiside tasarruf açısından güzel ve ideal bir araba. konfor rahatlık vs bakımlardan ise Hyundai accent daha rahat era modellerindne bahsediyorum diğerindne değil. Araba daha diri daha oturaklı duruyor clio modeline göre. tercih senindir.. Alah hayırlı etsin şimdiden...

bende 2008 dizel era var..
gayet memnunum..
30nin kmde arabam..
110 beygir 240 Nm torque var..
kalkışta bi tek BMW 3.30 ci geçebildi..
pek çok arabayı geçtim..
1 depo ile (45 lt) yaklaşık 700-750 km gidiyorum ş.içi..
clio hb kullandım..
konforsuz bi araba..
bu arabaların tek dezavantajı yol tutuşu..
ben geniş lastik almayı düşünüyorum..

renault yada hyundai ikisi de aynı kalitesizlikte başka marka bakınız, toyota, honda, nissan ya da opel bunların hem küçük hem de büyük araç seçenekleri var iyi araba kullanmak gibi si yok... şahsen renault lüks araç yerine nissan juke yada honda jazz süper ayrıca fiyat olarak da uygun...

Hyundai bence clio arabamı yaa Clio demek özellikle symbol modeli illet bi araba.
Hyundai dizel alabilirsin

Hocam eğer ikisinden birini alacaksan hyundai al, taksiciler genelde hyundai kullanıyorlar, clio symbol tamamen şirket arabası olarak üretilmiş ucuz maliyetli araçtır, memnun kalmayabilirsin. normal clio ile symbol arasında çok fark var.

Hocam, bu arabaların ikisi de tenekenin içerisine konmuş motordan farksız. İki modeli de kullandım. Yakıt tüketiminde Clio bir adım öne geçebilir fakat iki araba da bana göre vasatın altında

bunlara vereceğin parayla daha düşük model kaliteli bir marka tercih edebilirsin. toyota, ford, opel, volkswagen vs...

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.Hyundai ağır basıyor . Bayağı araştırdım.Hyundai süspansiyon sıkıntısı dışında galiba çoğu artı özellik.Neyse hakkımızda hayırlısı.

2011 clio benzinli buldum 6000 km de 20000 TL almadım.Hata mı ettim acep.Ha bu arada opel,honda,vw,toyota v.s şu an için beni aşıyor. zaten üstte belirtmiştim en aşağı 2008 model araç almayı düşünüyorum.Toyoto corolla 1998 model 18000 fiyat çekiyorlar.Kimse kusura bakmasın 13 yıllık araç ferrari olsa almam.Saygılar

umaykut' Alıntı:
bende 2008 dizel era var..
gayet memnunum..
30nin kmde arabam..
110 beygir 240 Nm torque var..
kalkışta bi tek BMW 3.30 ci geçebildi..
pek çok arabayı geçtim..
1 depo ile (45 lt) yaklaşık 700-750 km gidiyorum ş.içi..
clio hb kullandım..
konforsuz bi araba..
bu arabaların tek dezavantajı yol tutuşu..
ben geniş lastik almayı düşünüyorum..
Yay ve amörtisör de değiştirilmesi gerekebilir

gakgoskentli' Alıntı:
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.Hyundai ağır basıyor . Bayağı araştırdım.Hyundai süspansiyon sıkıntısı dışında galiba çoğu artı özellik.Neyse hakkımızda hayırlısı.
Hocam yazın hyundai accent era ile uzun yol yaptım. rüzgarlı havlarda hiç güver vermiyor aşırı etkileniyor. Rüzgar olmasa da otoban da 120 yi geçmedim. Size tavsiyem C segmentinde bütçenize uygun modelin temizi bulup almanız. Ancak era alacaksanız dizelini tavsiye ederim. temiz olması kaydıyle. Çünkü dizelin motorunda sorun çıkarsa çok masraf çıkartır.

arkadaşlar clio symbol(sümbül) ün sıkıntısı nedir?Bide accent era çok seriymiş ama çok seri olunca uçurmasın bizi :?

gakgoskentli' Alıntı:
arkadaşlar clio symbol(sümbül) ün sıkıntısı nedir?Bide accent era çok seriymiş ama çok seri olunca uçurmasın bizi :?
O kadar da değil. Ancak güçlü motor güven verir. Klima açıkken ve araç dolu iken, bayır yukarı rahatça tırmanmak güzel bir duygu. Era dizel için söylüyorum. Sümbülü hiç kullanmadım bilemeyeceğim. Ancak era nın amörtisör sorunu ve yol tutuşu sorunu kronik.

alpozturk2002' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
O kadar da değil. Ancak güçlü motor güven verir. Klima açıkken ve araç dolu iken, bayır yukarı rahatça tırmanmak güzel bir duygu. Era dizel için söylüyorum. Sümbülü hiç kullanmadım bilemeyeceğim. Ancak era nın amörtisör sorunu ve yol tutuşu sorunu kronik.
Alpoztürk hocam; Opel Astra 1.4 Classic twinport lar nasıl 2007 2008 20-22 bin lira arası.

gakgoskentli' Alıntı:
alpozturk2002' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
Alpoztürk hocam; Opel Astra 1.4 Classic twinport lar nasıl 2007 2008 20-22 bin lira arası.
bu araç hakkında bilgim yok maalesef. ancak clio ve accentden iyidir diye düşünüyorum.

bende 1.4 astra var 2011 classic. gayet memnunum 1.6 larla aynı yakar diyen arkadaşlarla karşılaştırmaya hazırım.
şehir içi kısa mesafe ortalama hız 25 km/s, ortalama tüketim 7,6 lt/100km. daha 1800 km. de araba.

bende epeyden beri bakınıyorum hatta 7-8 ay oldu hocam. ekonomik sağlam temiz az yakan ve az km li araba istiyorsan 2009 2010 symbollara bakabilirsin. arkadaşlardan kimileri onun yerine toyota, opel gibi araba al diyorlar. onlara da baktım. temiz boyasız araba bulmak inan ki zor. temiz buluyorsun 100 km leri geçmiş.biz memur adamız aldığımız arabayı hemen satmayız. 3-5 sene binsen km gelir kaçlara. gerçi 150.000 km de satılan arabalar var. çok araştırdım bakmadığım araba kalmadı diyebilirim. en son symbolda karar verdim. benim için bagaj ve yerden yükseklikte önemli idi. evet konfor yok ama her şeyinde bir bedeli var.hundaiye öteden beri güvenim yok.

zaten diyorlar.
konforlu ama problemli istiyorsan era
sağlam konforsuz istiyorsan symbol. bence sağlamlık daha önemli. karar sizin.

blackpeace123' Alıntı:
-
zaten diyorlar.
konforlu ama problemli istiyorsan era
sağlam konforsuz istiyorsan symbol. bence sağlamlık daha önemli. karar sizin.
sayın hocam kim demiş onu sen diyene bakma bende era var nedense sorun kelimesi ile daha tanışmadım birde dikkatini çektimi bilmem büyük şehirlerde neredeyse taksilerin bir çoğu era taksici milleti bu arabadan ekmek kazandığını düşünürsek bence sorunsuz olana para verirler

Bende 2008 era dizel var. 3-4 aydır kullanıyorum. Benim araç 60binde. Bu kış şehir içi (okul git-gel 8km) 8,5Lt/100Km yaktı. Gücünü hissediyorsun arabanın. 110BG-240Nm tork için tabiki değer buna. Bu güçte motor diğer araçların C sınıfı modellerinde(focus vb.) var. Hatta asrtada yok bile. symbol-era arasında tabiki era derim. Era yedek parça fiyatı açısından da en uygun b sınıfı araçlardandır şu anda. Taksicilerin çoğu era-lpg li yada linea-dizel kullanıyor istanbulda. Eksi yönlerini arkadaşlar yazmış.

hyundai era 1.6 lpg li var bende de gayet memnunum
clio hiç kullanmadım
ben hyundai al derim.

bende de dizel era var 2008..
110 beygir ile tokatlamadığım araç kalmadı..
bi kere sahilde Q5 2.0 turbo geçebildi..
sağlamlık dersen clio'dan en az 10 kat daha sağlamdır..
bir hyundai bayisine git era'nın çarpışma testlerindeki neticelerine bir bak derim..

Geri