Chrome ile java raporlama sorunu

Kodla Büyü

cmtrkr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Firefox ve chrome tarayıcılarla java kullanarak rapor alamıyoruz. ÇÖzümü bilen varsa yardımcı olabilirmi?
Pdf ile alıyoruz.
internet Explorerla alıyoruz.

Java güncel , güvenlik ayarları yapılmıi, NPAPI etkinleştirilmiş.

Bunların dışında yapılacak bir işlem var mı?

hocam e okulda sorun sanırım geçen hafta aynı bilgisayardan alabiliyordum rapor

Sorun java'da sanırım arkadaşlar. Dün okulda kullandığım bilgisayarımı formatlamıştım. Java kurayım dedim ama kurulumdan sonra doğrulama sayfasında şöyle bir hata ile karşılaştım.

We have detected you are using Google Chrome and might be unable to use the Java plugin from this browser. Starting with Version 42 (released April 2015), Chrome has disabled the standard way in which browsers support plugins. More info

Sanırım yeni java güncellemesi ile alakalı.

Ekli dosyalar

• Java-Uyarı.gif
    Java-Uyarı.gif
    99 KB · Görüntüleme: 12,619
en son güncel chrome u kaldırıp bir önceki sürüme dönünce düzeldi raporlama hatası

bu gün javanın yeni sürümü kurulu makinede dys açarken chorom da sıkıntı çıkardı.

"Chrome tarafından NPAPI desteği
Web tarayıcıları için Java eklentisi, belli başlı tüm web tarayıcılar tarafından desteklenmekte olan NPAPI platformlar arası eklenti mimarisine dayalıdır. Google, Eylül 2013'te, Chrome tarafından sağlanan NPAPI desteğini "2014 yılı sonuna" kadar kaldırmayı planladığını açıklamıştır; bu Silverlight, Java, Facebook Video ve diğer benzeri NPAPI tabanlı eklentiler için desteğin de kaldırılacağı anlamına gelmektedir. Kısa bir süre önce, Google planlarını gözden geçirdi NPAPI'yı tamamen kaldırmayı 2015 yılı sonuna ertelediklerini duyurdu. Bu tarihlerin daha da ileri alınıp alınmayacağı konusunda netlik olmadığı için, Java kullanıcılarının bir an önce Chrome'a alternatif düşünmelerini öneririz. Chrome yerine Firefox, Internet Explorer ve Safari'yi daha uzun vadeli seçenekler olarak tavsiye ederiz.."

Acaba Chrome da artık java çalışmayacak mı!

boteakif' Alıntı:
Sorun java'da sanırım arkadaşlar. Dün okulda kullandığım bilgisayarımı formatlamıştım. Java kurayım dedim ama kurulumdan sonra doğrulama sayfasında şöyle bir hata ile karşılaştım.

We have detected you are using Google Chrome and might be unable to use the Java plugin from this browser. Starting with Version 42 (released April 2015), Chrome has disabled the standard way in which browsers support plugins. More info

Sanırım yeni java güncellemesi ile alakalı.

Chrome versiyon 42 den sonra java desteğini kapatmış.

chorome google'a ait tarayıcı değil mi?Neden java bu kadar çok kullanılıyorken kendi tarayıcısından kaldırsın ki?

xpde crome e-okul raporlama açılmıyor hala... çözümü bilen var mı? Cuma günden beri aynı

chrome://flags/#enable-npapi

chroma yukarıdaki kod yazıldıktan sonra

NPAPI'yı etkinleştir Mac, Windows

NPAPI eklentilerinin kullanımını etkinleştirir. #enable-npapi

Devre dışı bırak

yapıldığında chrome kapatılıp açılınca MEBBİS ve E-Okulda rapor alınabiliyor.

habibocak' Alıntı:

Devre dışı bırak

ETKİN mi olması gerekiyor yoksa DEVRE DIŞI şeklinde mi?

habibocak' Alıntı:

Devre dışı bırak

tşk. düzeldi.

Cok tesekkurler. Bir de java yı güncelleyip eski sürümlerini uninstall edince bilgisayarı da acıp kapatınca arkadasın dedigini yaptıktan sonra, tamamen çözüm :) tekrar tesekkurler

habibocak' Alıntı:

Devre dışı bırak

Tşkler hocam...

ben habib hpcanın dediğini yaptım chrome düzeldi firefoxda sıkıntı var eski versiyonla denedim olmadı kaldırıp en son sürümünü yükledim olmadı yan uygulamalardan her zaman etkinleştiri denedim yine olmadı :D memura opera yüklemiştim onda sıkıntı yok :D

vedat' Alıntı:
ben habib hpcanın dediğini yaptım chrome düzeldi firefoxda sıkıntı var eski versiyonla denedim olmadı kaldırıp en son sürümünü yükledim olmadı yan uygulamalardan her zaman etkinleştiri denedim yine olmadı :D memura opera yüklemiştim onda sıkıntı yok :D
Firefox için java kurulum ve ayarlarını tam yaparsanız sorunsuz çalışması lazım.

Re: Ynt: Chrome ile java raporlama sorunu

habibocak' Alıntı:

Devre dışı bırak

Bu ne ya
Yani bir yazıcı çıktısı almak, yada görüntülemek için bu ne kabir azabıdır arkadaş.E okulda crystal report ve java dan ne çektik ve daha neler çekeceğiz anlamadım?
Birde, senede 2 defa not vereceğiz. Şu elektronik imza denen şeye takılmadan emekli olurum inşallah.
Hocam teşekkürlerimi iletiyorum. Sağolasın.

Geri