CHAT GPT

Kodla Büyü
Bazı cevapları gayet güzel ve mantıklı. Ama temel şeylerde çuvallayabiliyor. Kaç kere Türkiye'de şu an yerel saat kaç diye sordum, daha doğru cevabı veremedi :D
Hayır, diyorum ki söylediğin şey yanlış doğrusu bu. Sonra şimdi söyle bakalım yerel saat kaçmış diyorum. Yine yanlış söylüyor :p:p
Her şeyi bilen bir uygulama gibi düşünmemek lazım. Çok iyi bir metin işleme, oluşturma aracı olduğunu düşünmek lazım.
Bende ilk kullandığımda bugünün tarihi nedir diye sormuştum.
Metin işleme yaparken 'de şöyle saçmalamıştı.

İçinde yazım kuralı hataları olan bir cümle yazmasını istedim, hatasız bir metin verdi.
Bunda hatalar yok, bazı hatalı yerler olması gerektiğini belirttim, hatasını kabul ediyor ama yine hatasız bir metin veriyordu.

Çoktan seçmeli soruları seçenekleriyle beraber yapıştırınca çok şaşırdım.

Ben dil becerisine hayran kaldım. Star Trek deki gibi kulaklıktan anlık çeviriler falan yapması yakındır. İngilizce dersleri müfredattan kalkabilir. Lakin bilgi düzeyinde bana nedense hatalı sonuçlar döndürüyor. Bazı formülleri falan yanlış buluyor. sonra ben bi kaynaktan böyle sonuç buldum deyince. sizinki doğru hatamı gösterdiğin için teşekkür ederim deyip kapatıyor mevzuyu. İdeal eş adayı :)

özellikle 3.5 versiyonunda da bilgilerin kaynağını sorduğumda olmayan kaynak ve örnek sunduğuna şahit oldum.

Yazdıklarının doğruluğunu kontrol etmek gerekli... Misal 200bin TL ile araç öner diyorsun dediği araçlar çok daha yüksek söyleyince özür dileyip devam ediyor...
Bişey soruyorsun cevap veriyor kaynak diyorsun bazen kaynaklar alakasız oluyor... Uyarınca özür diliyor...
Ya insanlığa çabuk uyum sağladı ya da henüz tam değil...

Scratch ile Flappy Bird oyunu yapımını sordum. Algoritmasını çıkardı.

Tabii, Scratch ile Flappy Bird oyununu yapmak oldukça mümkündür. İşte basit bir Scratch projesinde kullanabileceğiniz Flappy Bird oyunu kodu:
  1. Adım: Arka Planı Ayarlayın
    • Yeni bir Scratch projesi oluşturun ve arka plan olarak bir sky (gökyüzü) seçin.
  2. Adım: Karakteri Oluşturun
    • Bir sprite (karakter) oluşturun ve ona bir kuş resmi ekleyin.
    • Kuşun başlangıç konumunu belirleyin.
  3. Adım: Kuşun Uçmasını Sağlayın
    • "When Space Key Pressed" bloğunu kullanarak, kuşun uçmasını sağlayacak bir olay oluşturun.
    • "Change y by" bloğunu kullanarak, kuşun yüksekliğini arttırın.
    • "Wait" bloğunu kullanarak, kuşun ne kadar yükseleceğini belirleyin.
  4. Adım: Tüpleri Oluşturun
    • Bir tüp sprite'ı oluşturun ve ona bir tüp resmi ekleyin.
    • Tüpün başlangıç konumunu belirleyin ve yatay olarak hareket etmesini sağlayın.
    • Birden fazla tüp sprite'ı oluşturarak oyunu zorlaştırabilirsiniz.
  5. Adım: Kuşun Tüplere Çarpmasını Engelleme
    • "If touching color" bloğunu kullanarak, kuşun tüplere çarptığında oyunun durmasını sağlayın.
    • Tüpün rengini belirleyerek, çarpışma kontrolü yapabilirsiniz.
  6. Adım: Skoru Belirleyin
    • Bir sayacı kullanarak skoru belirleyin.
    • "If touching color" bloğunu kullanarak, kuşun tüpten geçtiğinde skorun artmasını sağlayın.
  7. Adım: Oyunun Bitişini Ayarlayın
    • Skor belirli bir sayıya ulaştığında veya kuş tüplere çarptığında oyunun bitmesini sağlayın.
    • "When flag clicked" bloğunu kullanarak oyunu sıfırlama seçeneği ekleyebilirsiniz.
Bu adımları takip ederek, Scratch ile basit bir Flappy Bird oyunu yapabilirsiniz. Ancak, bu sadece bir başlangıçtır ve daha karmaşık oyunlar için daha fazla blok ve kodlama mantığı gerekebilir.

Yazdıklarının doğruluğunu kontrol etmek gerekli... Misal 200bin TL ile araç öner diyorsun dediği araçlar çok daha yüksek söyleyince özür dileyip devam ediyor...
Bişey soruyorsun cevap veriyor kaynak diyorsun bazen kaynaklar alakasız oluyor... Uyarınca özür diliyor...
veri tabanı 2021 ile sınırlı. önerdiği araçlar 2021 yılının fiyatları.

2 sene öncesinin fiyatları çünkü onlar

Geri