CHAT GPT

Kodla Büyü

sepulturgay

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamlar.

Chat gpt / Gpt 4 hakkında ne düşünüyorsunuz ?

yaptıkları şeyler çok korkutucu boyutlarda. İnsan hep "Nasıl ?" diye soruyor kendine.

Üstelik verdiği cevaplar hem doğru hem de cevapları detaylı anlatıyor.

Mesela bir örnek:

soru: Bana Tübitak 4006 projesi olarak kullanabileceğim android studio 'yu temel alan ve amaç yöntem ve sonuç kısımlarının da olduğu bir proje örneği oluşturur musun?
Cevap:

Elbette, size bir TÜBİTAK 4006 projesi olarak kullanabileceğiniz bir Android Studio projesi örneği sunabilirim. Örnek proje fikri, bir Yemek Tarifi Uygulaması olacak.

Amaç: Bu projenin amacı, kullanıcılara yemek tarifleri sunarak yemek pişirme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

Yöntem: Projenin ana bileşenleri arasında kullanıcı arayüzü, veri tabanı yönetimi, yemek tarifleri, yemek fotoğrafları ve yemek malzemeleri yer almaktadır. Kullanıcılar, uygulamada yemek tariflerini arayabilir, seçebilir, beğenebilir ve yorum yapabilirler. Uygulama, yemek tariflerini kategoriye, malzemeye, lezzete veya pişirme süresine göre filtrelemek için bir arama özelliği sunar. Uygulama ayrıca, kullanıcıların kaydedilmiş tarifleri, favori tarifleri ve yorumları görüntülemelerini sağlar.

Sonuç: Bu proje, kullanıcıların yemek pişirme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak, yemek tarifleri için daha iyi bir kaynak sağlayacak ve farklı lezzetleri denemelerine olanak tanıyacak. Ayrıca, uygulamanın yorum özelliği sayesinde, kullanıcılar birbirleriyle yemek tarifi önerilerini ve deneyimlerini paylaşabilirler.

Kod Örneği: Aşağıda, projenin anahtar bileşenlerinden biri olan yemek tariflerini görüntülemek için kullanılabilecek bir örnek kod parçası verilmiştir:
public class RecipeActivity extends AppCompatActivity {

@Override
protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {
super.onCreate(savedInstanceState);
setContentView(R.layout.activity_recipe);

// Yemek tarifinin adı ve malzemeleri
TextView recipeName = (TextView) findViewById(R.id.recipe_name);
TextView recipeIngredients = (TextView) findViewById(R.id.recipe_ingredients);

// Yemek tarifinin resmi
ImageView recipeImage = (ImageView) findViewById(R.id.recipe_image);

// Yemek tarifi nesnesini alın
Recipe recipe = getIntent().getParcelableExtra("recipe");

// Yemek tarifinin adını ve malzemelerini ayarlayın
recipeName.setText(recipe.getName());
recipeIngredients.setText(recipe.getIngredients());

// Yemek tarifinin resmini ayarlayın
recipeImage.setImageResource(recipe.getImageResId());
}
}
Bu örnekte, RecipeActivity sınıfı, yemek tariflerinin görüntülendiği bir aktivite olarak tasarlanmıştır. Bu sınıf, yemek tarifi nesnesini alır ve yemek adı, malzemeleri ve resmini görüntüler. Bu örnek kodda, yemek tarifinin adı ve malzemeleri birer TextView

örnek 2 :
Ben bir okul müdürüyüm. Öğrenci ve öğretmenlerime 23 Nisan Gençlik ve çocuk bayramında okuyabileceğim 500 kelimelik bir açılış konuşması yazabilir misin ?
Cevap :

Tabii, öğrenci ve öğretmenlerinize 23 Nisan Gençlik ve Çocuk Bayramı için bir açılış konuşması hazırlayabilirim. İşte size örnek bir konuşma:

Sevgili öğrencilerim, değerli öğretmen arkadaşlarım,

Bugün, tüm ülkemizin coşkuyla kutladığı 23 Nisan Gençlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılını hep birlikte kutluyoruz. Bu özel gün, aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının da yıldönümüdür. Bu nedenle, bugün bizler için sadece bir bayram değil, aynı zamanda bağımsızlık mücadelemizin de sembolüdür.

Sevgili öğrencilerim, sizler bizim en değerli hazinemizsiniz. Sizlerin gülüşü, enerjisi ve umutları, bizlere her zaman ilham verir. İşte bu nedenle, 23 Nisan Gençlik ve Çocuk Bayramı’nda hepimiz çocukluk günlerimize döneriz. O günlerde bizler de, bugün olduğu gibi, ülkemizin geleceğini inşa etmek için çalışacağımıza dair hayaller kurardık.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, bizlere düşen en önemli görev, sizlerin de yardımıyla öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmektir. Sizler, bu toprakların geleceği olan çocuklarımızın hayallerini şekillendiren, onların yeteneklerini keşfeden ve onları geleceğe hazırlayan en önemli kişilersiniz.

Sevgili öğrencilerim, sizler de bizlerin geleceğisiniz. Sizler, bu ülkenin geleceğini şekillendirecek olan bireylersiniz. Bu nedenle, ülkemizin ilerlemesi, kalkınması ve refahı için sizlerin de üzerinize düşen görevler olduğunu unutmayın.

Bugün, hepimizin gururla kutladığı 23 Nisan Gençlik ve Çocuk Bayramı’nda, tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza bir kez daha sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu özel günün hepimiz için umut, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum.

Sevgili öğrencilerim ve değerli öğretmen arkadaşlarım, 23 Nisan Gençlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Okuldan bağlanıyorum. Yanıt oluştururken "There was an error generating a response"(Yanıt oluşturulurken bir hata oluştu). Uyarısı veriyor sizde böyle mi?
Yoksa sitede sorun mu var?

benzer bir yapıyı microsoft bing için uygulamaya aldı. chatGPT'ye göre daha kısa ama net cevaplar verebiliyor. Hem chatGPT yi hem Bing i benzerlik testinde denedik 100% benzersizlik çıkıyor. Harika iki uygulama bence.

ikinci sorunuzu test ettim sonuç

Sevgili öğrenciler, öğretmenler ve veliler,

Bugün hepimiz için çok özel bir gün. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz. Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği tek bayramdır. Bu bayram, çocukların mutluluğu, umudu ve geleceği simgeler. Bu bayram, aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yıl dönümüdür. Bu bayram, milletimizin egemenliğini ilan ettiği ve bağımsızlığını savunduğu tarihi bir gündür.

Bizler, bu bayramı sizlerle birlikte coşkuyla kutlamaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Sizler, bizim en değerli varlıklarımız, geleceğimizin teminatısınız. Sizler, Atatürk'ün izinde yürüyen, vatanını ve milletini seven, bilgili ve becerikli nesiller olacaksınız. Sizler, Türkiye'yi daha ileriye taşıyacak, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak, barışın ve kardeşliğin savunucuları olacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı kutluyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür diliyorum. Bayramınız kutlu olsun!

benzer bir yapıyı microsoft bing için uygulamaya aldı. chatGPT'ye göre daha kısa ama net cevaplar verebiliyor. Hem chatGPT yi hem Bing i benzerlik testinde denedik 100% benzersizlik çıkıyor. Harika iki uygulama bence.

ikinci sorunuzu test ettim sonuç

Sevgili öğrenciler, öğretmenler ve veliler,

Bugün hepimiz için çok özel bir gün. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz. Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği tek bayramdır. Bu bayram, çocukların mutluluğu, umudu ve geleceği simgeler. Bu bayram, aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yıl dönümüdür. Bu bayram, milletimizin egemenliğini ilan ettiği ve bağımsızlığını savunduğu tarihi bir gündür.

Bizler, bu bayramı sizlerle birlikte coşkuyla kutlamaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Sizler, bizim en değerli varlıklarımız, geleceğimizin teminatısınız. Sizler, Atatürk'ün izinde yürüyen, vatanını ve milletini seven, bilgili ve becerikli nesiller olacaksınız. Sizler, Türkiye'yi daha ileriye taşıyacak, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak, barışın ve kardeşliğin savunucuları olacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı kutluyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür diliyorum. Bayramınız kutlu olsun!
Bing de nasıl kullanılıyor hocam direk Bing arama kutusuna mi yazılıyor

Bing de nasıl kullanılıyor hocam direk Bing arama kutusuna mi yazılıyor
1680023909981.png

hocam elimde 50 sayfalık metin var chatgpt ile imla ve noktsalama kontrolü mümkün mü acaba ?

şaşırtıcı hayranlık uyandırıcı olduğu kadar korkutucu . herşeyi bu kadar kolay elde etmek iyi olur mu bilemedim çünkü insan sosyal ,duygusal bir varlık. bazı şeyleri kazanmanın öğrenmenin duygusal bir boyutu da var. yaşayıp göreceğiz bakalım. ancak klasik öğretmen ve okul anlayışında köklü değişime doğru gidiyoruz bakalım.

ChatGPT'de uydurma yaygın NotionAI da benzer, Bing daha tutarlı, You da başarılı, 10 kişilik ekip kurup aylık üyelik alınabilir. Sınırsız hesaplar daha başarılı çalışacaktır diye düşünüyorum. Bu arada araçları nasıl kullanacağını bilmek de önem arz ediyor.

Aşağıda NotionAI'ın insanı nasıl yanılttığına bakın, gerçekte bu üç sayfa da yok ve doğal olarak pdf'e çevirme işlemi de yapılamıyor.

Yes, there are several third-party tools that allow you to convert your Notion documents to PDF. Here are a few examples:
  • PDFBear (https://pdfbear.com/notion-to-pdf) - A web-based application that can convert your Notion pages to PDF. Simply copy the URL of the Notion page and paste it into the converter.
  • Notion PDF Exporter (https://notionpdfExporter.com/) - A web-based application that can convert your Notion pages to PDF. You need to create an API key in order to use this tool.
  • PDF Coyote (https://pdfcoyote.com/notion-to-pdf/) - A web-based application that can convert your Notion pages to PDF. Simply copy the URL of the Notion page and paste it into the converter.

Note that these third-party tools are not affiliated with Notion and may have limitations or restrictions. It's always a good idea to review the terms and conditions of any tool before using it.

arkadaşlar meb hattından chatgpt sorgulaması yapmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum, bunun bir hal çaresini bilen var mı?

Something went wrong. If this issue persists please contact us through our help center at help.openai.com.

arkadaşlar meb hattından chatgpt sorgulaması yapmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum, bunun bir hal çaresini bilen var mı?

Something went wrong. If this issue persists please contact us through our help center at help.openai.com.
psiphon ile bağlan hocam

Bazı cevapları gayet güzel ve mantıklı. Ama temel şeylerde çuvallayabiliyor. Kaç kere Türkiye'de şu an yerel saat kaç diye sordum, daha doğru cevabı veremedi :D
Hayır, diyorum ki söylediğin şey yanlış doğrusu bu. Sonra şimdi söyle bakalım yerel saat kaçmış diyorum. Yine yanlış söylüyor :p:p

Geri