Champix ile sigarayı bırakma

Kodla Büyü

zgrcln

Aktif Üye
Sağlık bakanlığının başlattığı sigarayı bırakma kampanyası kapsamında semire katıldım ve Champix ilacını kullanmaya başladım. Eğer sigarayı bırakmayı düşünenler varsa bi denesin. Düşünmeyenler varsa da bi düşünsün derim.
Ben 10 gün önce ilaca başladım ve 7 gün sigara ile birlikte ilacı kullandım. Sonra da sigarayı bıraktım. Hatta şuan sigara tutanlara bıraktım değil, kullanmıyorum diyorum. 17 yıllık tiryakilik hayatımı sona erdirdim. İlaca daha yeni başlasam bile yan etkisini görmedim. Tavsiye derim.

benim eşim kullandı geçen gün 3. paketi bittirdi ve şu an öyle bir isteğinin olmadığını söylüyor, ama ağız tiryakiliği var glb çok fazla sakız çiğnemeye başladı:(

Bu sağlık bakanlığı kampanyası ile ilgili nasıl bir yol izlediniz hocam, bu etkinlikler heryerde var mı acaba ? Yani ben şimdi bırakmak istesem destek açısından nereden başlayabilirim? Kendinize büyük bi iyilik yapmışsınız. Darısı başımıza.

Hocam asıl amacım bilgisi olmayanlara bilgi vermek bilgisi olanlara da hatırlatmaydı.

Bulunduğunu ilde KETEM birimine gidiyorsunuz ( HASTANE'ye ). Duruma göre bizim ilde haftada 1 defa seminer yapıyorlar ve 7 gün içerisinde ilacınız geliyor. Gerisini doktor birebir anlatıyor zaten.

Bu arada 2-3 çeşit ilaç var. KETEM de seminerdeyken form doldurtuyorlar buna göre hangi ilaç olması gerekytiğini onlar karar veriyorlar.

zgrcln' Alıntı:
Hocam asıl amacım bilgisi olmayanlara bilgi vermek bilgisi olanlara da hatırlatmaydı.

Bulunduğunu ilde KETEM birimine gidiyorsunuz ( HASTANE'ye ). Duruma göre bizim ilde haftada 1 defa seminer yapıyorlar ve 7 gün içerisinde ilacınız geliyor. Gerisini doktor birebir anlatıyor zaten.

zgrcln' Alıntı:
Bu arada 2-3 çeşit ilaç var. KETEM de seminerdeyken form doldurtuyorlar buna göre hangi ilaç olması gerekytiğini onlar karar veriyorlar.

Teşekkür ederim hocam.

cahmpix güzel. bende kullanıyorum. şiddetle tavsiye ederm. tabi bırakmak önce bırakmayı istemek lazım.

İlaçla mı alakalı yoksa kafamda mı bitirdim bilmiyorum ama aklıma çok az geliyor ve istekler çok az olup hemen geçiyor. bugün 6. günüm ve ilk defa bu sabah sigara içme isteğim fazla oldu. Zamları duyduktan sonra birden istek mistek kalmadı. İşin şakası zamlar Pardon GÜNCELLEME bırakmak isteyenlere fırsat olabilir.

Ben de Zyban ile bırakabildim. Tabii geçen yıl cepten almıştım. Ya ilacı bırakacaksın ya da sigarayı. İkisini bir arada içmek serbest ama bir sigara bu kadar mı iğrenç olur. Bu kadar mı içmek için isteksiz olunur. Bence mucize ilaç. Benim bünyeme çok iyi geldi.

Hocam Bende ZyBAN diye bir ilaca başladım aynı şekilde 1 haftadır içmiyorum.Canım istiyor ama içmek ve içmemek arasında bir fark olmadığı için içmiyorum:))

Bende Zyban işe yaramadı. Sigarayı bırakınca oluşan stresi azaltıcı etkisi oldu sadece insanı mutlu ediyor biraz.
cahmpix i bilmiyorum bir de onu denemek lazım.

realxtraz' Alıntı:
Bende Zyban işe yaramadı. Sigarayı bırakınca oluşan stresi azaltıcı etkisi oldu sadece insanı mutlu ediyor biraz.
cahmpix i bilmiyorum bir de onu denemek lazım.
ne kadar kullandın hocam?ilacı kullanırken sigara içiyor muydun?

bu tür ilaçlar 1 hafta sonra sigaraya içmeyi bitirir ve ilacı kullanmayı bıraktıktan sonrada 10 gün sigara kokusunuda aldırtmaz. 10 gün sonra artık yavaş yavaş istek başlar.

burda olay aslında şu. kendim bırakamıyorum destek lazım diyenler ilacı tavsiye ederim. ancak belli bir zamandan sonra ilacı bırakmanız gerekiyor. işte o zaman gerisi size kalmış. ister içmeye devam edersiniz ister irade gösterip bırakırsınız.

ilaç böle hayatttanmı soğutuyo yoksa havalaramı uçuruyo :!: :)

arkadaşlar sigara bıraktırma ilaçlarının yan etkilerini okudunuz mu? intihara kadar götüren yan etkileri mevcut dikkatli olunmalı ve doktor gözetiminde kullanılmalı

Arkadaşlar kendini ispatlamış bir ilaç; ben bu ilaçla bırakalı 3 yılı geçti ve canım istiyor diyenlere hatırlatma benim canım istemiyor aksine sanki hiç sigara içmemeişim sigara içenlerin yanında oturduğumda kokuları berbat geliyor . Önceki denemelerim oldu zorla sabırla bir hafta veya bir ay gibi süreler bıraktım ancak biri içince yanına sokulunca hiç ayrılmak istemiyordum çok içmek istiyordum vs....
Kısaca bu ilaç tüm bu hisleri yok ediyor el alışkanlıklarını kafada bitiriyor, sinirlensenizde diğer bırakmalar gibi ilk aklınıza sigara gelmiyor.
Yan etkilerine gelince en basit ağrı kesicinin bile yan etkilerine bakın neler çıkacak neler Artılarla eksileri yanyana koyduğunuzda yan etki devede hücre olarak bile kalmıyor.Bırakacaklara şiddetle tavsiye olunur
Dumansız hayat çok güzel

Geri