Canon'un hangi modelini seçip nerden alayım?

Kodla Büyü

ereneren55

Aktif Üye
Arkadaşlar iyi bi fotoğraf makinası ve objektif almayı düşünüyorum
Canon'un EOS 450D,500D ve 1000D arasında kararsız kaldım standart 18-55 objektifin yerinede biraz daha kaliteli bi objektif almayı düşünüyorum
Yukarıdaki modellerin en iyisi hangisidir?
Bunu sorunsuz en ucuza nerden alabilirim?
Son olarak da uygun bi objektif olarak neyi tavsiye edersiniz?

nikon aldık 1 hafta önce.nikon d 60 modeli. canon u çok araştırdık bizde ama herkes nikon dedi.. kullanıyoruz şimdilik güzel makinea. 4 gb sd kart, ve tek lensle birlikte yurtdışı kaynaklı olarak 1200 liraya aldık .. çantası, uv filtresi de var.

hocam alırsan bimeks yada teknosadan al başın ağrımasın...profeyonel bir makina eos1000d süper derim...biz okulda kullanıyoruz gayet memnunuz

hocam 500D ye karar verdim ama en ucuz ama sorunsuz nerden alırım tavsiyesi olan var mı ?

Hocam en ucuz yurt dışından alabilirsiniz :) aşağıdaki linke gözatın
http://www.amazon.com/Canon-T1i-Digital ... 490&sr=1-1
bir tanığınıza getirtebilirseniz çok uyguna gelir yarı yarıya fiyat farkı oluyor ;) Ben yurtdışından alışveriş yapıyorum özellikle amazonu tavsiye ederim. Herhangi bir sıkıntı olmadı bugüne kadar.
Bu arada üzerindeki kötü bir lens değildir. Başlangıç için ideal bir makine ve lens diyebilirim... Üzerindeki lens, genel maksatlı kullanım içindir. Hemen hemen her koşulda işinizi görecektir...

arkadasım sankın canon alma , ben aldım 500 tl para verdim 2 sene kullanamadım makinayı, teknik servis erkayalar , lanet olsun böyle servise , o kadar para çöpe gitti , sakın canon alma benden söylemesi.

sikayetvar koma gir bak canoun tr servisi ve distiribitörü erkayalar hakkında yazılanları oku ondan sonra canon al.

canon 550 d aldık çok mgüzel makine, full hd 30 fps video çekiyor, yurt dışından 1330 tl ye getirtdik.

istanuldaysan sirkeci tarafında uygun fiyata bulman mümkün şuan canon 500d kullanıyorum ve memnunum. objektif olayına gelince önce 18-55mm kullan artısını eksisini gör ve daha sonra kullanım amacına göre objektif seçersin.

Not: bildiğim kadarıyla artık erkayalar canonun distiribitörü değil. sadece teknik servisini devam ettiriyor.

hocam 1000dyi pek tavsiye etmem canon sırf her kesime hitap edebilmek için çıkardı o makineyi. özellik bakımından çok geri seviyede. 500d tavsiye ederim zaten 450d piyasadan kalktı, sıfır bulmak çok zor. gittigidiyorda yurtdışından getirip satanlar var. kullanıcı referansına ve fiyata bakarak alışveriş yapabilirsiniz. üzerindeki objektif fazlasıyla işinizi görür. daha sonra daha kaliteli objektifler alabilirsiniz amaca bağlı olarak(tele,wide,prime vs.) türkiyeden garantili almak yerine yurtdışından(abd veya japonya) almanızı tavsiye ederim çünkü buradaki 2500tl lik ürünü yurtdışından 1600-1700 gibi fiyatlara getirtebilirsiniz. ben 2009 yılında canon 40d almıştım, burada mağaza fiyatı 3500tl'ydi ben 1700tl'ye almıştım.

Lost Key' Alıntı:
Kardeş sen bu canon makineyi diyarbakırda 100 ytl alırsın ... istersen sana yardımcı olabilirim...
hocam 100tlye sen getir, ben 15 tane alıcam. o makinelerin maliyet fiyatı bile senin belirttiğin fiyatın 7 8 katı neredeyse. diyarbakırda mı üretiyolar yoksa :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Geri