Canlı derste BTY dersi haftada 1 saat mi 2 saat mi?

Kodla Büyü

Pinklilium

Üye
Arkadaşlar merhaba. Daha önce böyle bi konu forumda geçti mi bilemiyorum. Ama aynı il içerisinde farklı uygulamalar yapıldığından sizlere de sormak istiyorum.

canlı derste bir sınıfa haftada 2 saat mi ders veriyorsunuz 1 saat mi? Ben 80 dklık dersi 30 dkkada yetiştiremiyorum. Siz ne yapıyorsunuz?
Aynı il ve ilçede bu durumla ilgili bazı okullar 2 saat veriyorlarmış. Yardımcı olursanız sevinirim

Ben 2 saat veriyorum. Muhtemelen 23 Eylül'de çıkan resmi yazıdan sonra tüm dersler kaç saat işleniyorsa o kadar tanımlanır. Tabi yazının okullara gelinip yorumlanıp ders programı oluşturulması en iyi ihtimalle 1 hafta sürer.

Şubeler birleştirilmiş şekilde genelde haftada 1 saat giriyorum. Bazen 2 haftada 1 saat veriliyor, ana derslerin yoğunluğuna göre. Konuların asıl önemli yerlerini anlatıyorum, zaman rahatça yetiyor.

Ben 2 saat veriyorum. Muhtemelen 23 Eylül'de çıkan resmi yazıdan sonra tüm dersler kaç saat işleniyorsa o kadar tanımlanır. Tabi yazının okullara gelinip yorumlanıp ders programı oluşturulması en iyi ihtimalle 1 hafta sürer.
istenilsede 2 saat ebadan verilmesi mümkün değil, her sınıf seviyesinde 5-6 sınıfın olursa tüm dersleri normal saatlerinde verilir ama diğer türlü verilemiyor. ki bizim idaremiz temel dersler dışında ders atayamıyor ebadan. biz bilişim dersi vermiyoruz yani.

Haftada 1 ders atanıyor ama yetmiyor.
Ek olarak zoom vb bir programla ekstra dersler işlemeyi düşünüyorum.
Bakalım bi netlessin ortalık.

Bizim okulumuz her sınıf seviyesinden 2 şubeli toplamda 8 şubesi olan bir okul. Sınıfları birleştiriyoruz. Branşımız gereği uzaktan eğitim sorumlusuyum. Haliyle hangi dersin kaç saat verileceğini okul idaresiyle birlikte planladık. Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi okulumuzda 5,6 ve 7. sınıflarda var. Diğer ogretmenlerinde istekleri göz önünde bulundurularak Türkçe Matematik 4 saat, İngilizce Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler 3 saat, bizim derdimiz 2 saat ve diğer dersler 1er saat tanımlandı.

bizde sınıfları birleştirdik oyüzden programda sıkıntı yaşamadan aynı okul açıkmış gibi dersleri işliyoruz.

Zoom'dan haftada ikişer saat bilişim dersi var normalde bilişim dersi olan her sınıfa. genelde ana dersler EBA'dan bizde.

her sınıfta şubeler birleştirilerek birer ders EBA'dan, birer ders ZOOM'dan toplam 2 ders anlatıyorum.

Bizde bütün dersler veriliyor canlı ders olarak. Bilişim de haftada 1er saat 5 ve 6lara. İstersek 2 saat de seçilir ama bu defa örneğin matematik dersi saat sayısı azalır, ana derslere daha yoğunlaşıldı çünkü programda.

Bütün kademelerde 2 şer şubemiz vardı, birleştirdik hepsini, o şekilde yapıyoruz

Şubeler birleştirilerek haftada bir etkinlik saati ama konular yetişmiyor doğal olarak.

Haftada 2 ders saati sınıfları birleştirerek zoomdan anlatıyorum. İdare eba canlı ders vermedi. Görsel ve bedene verdiler ama garip.

Bizde EBA ya ana dersler atandı. Örneğin 3 saat matematik, 2 saat türkçe, 2saat fen, 2 saat din, 2 saat sosyal. talim terbiye kurulu ortaokul ders saatlerine göre eksik kalan dersler zoom üzerinden plana bağlanarak dağıtıldı. müzik, resim, teknoloji tasarım, beden, bilişim dersleri zoom dan olması gereken kadar veriliyor.

5A ve 5B birleştirildi dolayısıyla haftada sadece 30 dakika olarak planlandı. 6A/B de yine aynı şekilde. Yetiyor mu, yetmiyor kesinlikle fakat ayrıntıya girmeden ana hatlarıyla anlatıyorum. Ayrıca EBA'dan ve whatsapp'tan destekliyorum.

Bizim okulumuz her sınıf seviyesinden 2 şubeli toplamda 8 şubesi olan bir okul. Sınıfları birleştiriyoruz. Branşımız gereği uzaktan eğitim sorumlusuyum. Haliyle hangi dersin kaç saat verileceğini okul idaresiyle birlikte planladık. Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi okulumuzda 5,6 ve 7. sınıflarda var. Diğer ogretmenlerinde istekleri göz önünde bulundurularak Türkçe Matematik 4 saat, İngilizce Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler 3 saat, bizim derdimiz 2 saat ve diğer dersler 1er saat tanımlandı.
Bizim okulumuzda her sınıf seviyesinden 2 şubeli toplamda 8 şubesi var. Örneğin 5A ve 5B sınıfını birleştirerek ders tanımlıyoruz. Sınıfları birleştirerek 2'şer ders yapıyorum her kademe, Sadece 8. sınıflara 1 saat ders yapıyorum insiyatifimle.

Hocalarım, bu durum okul insiyatifinde mi? Bizim okulda herkesin hangi sınıfa kaç saat dersi varsa o kadar ders tanımlandı. (EBA + Zoom)

Bu konuda resmi yazı yok, merak ettiğim hiç ders verilmeyen öğretmen not zamanı gelince ne yapacak? Ben olsam girmediğim derse not vermem, idare ne yaparsa yapsın.

O dersi adam yerine konulmayan öğretmen arkadaşlar usul adaba göre idareye tavır almalı..

geçen hafta 2şer saat eba + zoom. bu hafta 5lere 1er saat eba.

sınav dersleri diye bi saçmalık... resmen eba tv de ders yok. eba da sınav dersleri öncelikli. ötekileştirilen dersler arasında bizim dersimiz de var. gereksiz görülüyorsa kapatsınlar onlar da kurtulsun biz de:mad:

Bu konuyla ilgili neden resmi bi yazı yok.

Ayrıca bazı öğretmenler sadece eba dan ders yapmak istiyor. Bizim branşlara zoom a kalıyor haliyle. İleride bu bize sorun olur mu

Bugün yeni bir yazı yayınlandı. Buna göre tüm dersler verilecek sanırım

Ekli dosyalar

• IMG-20200929-WA0003.jpg
    IMG-20200929-WA0003.jpg
    134.4 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG-20200929-WA0004.jpg
    IMG-20200929-WA0004.jpg
    47.9 KB · Görüntüleme: 25
Geri