Canlı derslerde uygulayabileceğiniz harika bir uygulama. Mutlaka deneyin.

Kodla Büyü
Kahoot çok keyiflidir, çok severek kullanıyorum 3-4 yıldır. Canlı derslerde henüz denemedim ama aklımda, deneyeceğim.

Quizizz kullanıyorum ben. Soru oluşturma ve kullanımı daha rahat. Geçenler gelen güncelleme ile Kahoot! Gibi soruları tek tek de sorabiliyorsunuz.

Kahoot vazgeçilmezimdir 6 yıldır kullanıyorum canlı derslerimde de kullanıyorum ama bir de kötü yanı var öğrenci sürekli ne zaman kahoot yapcaz hocam diyorlar hep akıllarında kahoot çok seviyorlar

Muhteşem bir uygulama.
Canlı derslerde uygulayabileceğiniz harika bir uygulama.
Uygulama ile soruları hazırlayın. Öğrenciler soruları yarışma içerisinde çözsünler.
Çocuklar muhteşem keyif alıyorlar.
Aynı zamanda çok etkili bir öğrenme yöntemi.
çocuklara anlatacağımız derste kullanacağımız uygulamayı başka bir çocuktan öğreniyoruz ne kadar ilginç bir hale geldi bu dünya:))

bende 7-8 yıldır kullanıyorum kurslarımda derslerimde. Canlı derste nasıl kullanıyorsunuz. Telefondan giriyorsa hem kahoot hem dersi nasıl takip edecek.

Labaratuvar olunca harf lütfen oyununu oynatırdım. Kahoot denemedim
Canlı derse telefon ile bağlanan öğrenci cevapları nasıl görecek dersi nasıl takip edecek kullanan arkadaşlar bir video çekse atsa olmaz mı

Önceden Kahoot’ta soruyu ve şıkları bir ekrandan izlemeniz gerekiyordu, kendi cihazınızdan sadece şıkları görebiliyordunuz bu değişti mi bilmiyorum. O yüzden ben canlı derslerimde quizizz’i denedim bir kere. Çok da güzel ve kullanışlı oldu, 5.sınıflar dahi zorlanmadı.

Önceden Quizizzde testimi oluşturdum. Sonra canlı dersimde chat bölümünden linkini çocuklara gönderdim. Çocuklar o linke tıklayıp isim soyisim girip beklediler. Tüm katılımcılar girince ben de start diyip yarışmayı başlattım.

Çocuklar kendi ekranlarından(telefon-bilgisayar fark etmez) hem soruları hem şıkları görüp çözdüler. Hem kendi ekranlarında hem benim paylaştığım ekranımda sıralamalarını görebiliyorlar. Herkes bitirdikten sonra sıralamanın son halini gösterdim, dereceye girenleri tebrik ettik ve sorular üzerinden geçtik. Çok etkili oluyor tavsiye ederim.

Kahoot önceden çok kullandım ama quizizzi keşfettiğimden beri Kahoot’a girmedim diyebilirim :) Yüzyüze derslerde de konu sonlarında kullanıyordum. Çocuklara kağıt üzerinde test çözdürmek ile bunun arasında olumlu anlamda çok çok fark oluyor.

Geri