Can Sıkıntım [ Paint & Photoshop ] Balıkçı...

Kodla Büyü
Re: Can Sıkıntım [ Paint & Photoshop ]Aşık Veysel...

yav aramızda ne güzel insanlar var....neden ben de bu yetenek yok yaa...insan bir çöp adamı çizmekte bu kadar mı zorlanır yahuuuu :puhaha:

az önce 4. sınıflar ile beraber çizdim

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    52.6 KB · Görüntüleme: 470

İnanılır gibi değil... Tek kelimeyle harikaa...

Hepsi muhteşem olmuş..
Aşık Veysel tablosuna bayıldım. :alkis:

silüet çalışmasını ekledim arkadaşlar..

Tebrikler çok güzel çalışmalar. Hocam çok yeteneklisiniz hem de alçak gönüllü... :alkis: :alkis: :alkis:

tolga hocam,

dikkat ettim de sonraki resimleriniz ilk resimlerinizden iyi olmuş...

unutulmuş el alışkanlığı mı yenilendi, yoksa çizerken mi geliştirdiniz kendinizi?

merak ettim......

:eek: ben ilk çalışmayı görmüştüm sonradan neler eklenmiş öle:eek: harika olmuşlar :alkis: bir arkadaş araba çizimi videosu için link vermiş oda süper birde mona lisa çizim videosuda var, tolga hocam bideneyin çizebilirsiniz bence :+1:

ozgurgitarim' Alıntı:
tolga hocam,

dikkat ettim de sonraki resimleriniz ilk resimlerinizden iyi olmuş...

unutulmuş el alışkanlığı mı yenilendi, yoksa çizerken mi geliştirdiniz kendinizi?

merak ettim......

hocam ilk çalışmam XP paint ile :)

aşık veysel Win 7 paint ile..

sakallı genç ve balıkçı PS ile..

Eskiden beri çizime meyilliğim ve mimarlık istedim nasip olmadı.. Bari sanalda grafik işlerinde tatmin edelim kendimizi

saw_all' Alıntı:
:eek: ben ilk çalışmayı görmüştüm sonradan neler eklenmiş öle:eek: harika olmuşlar :alkis: bir arkadaş araba çizimi videosu için link vermiş oda süper birde mona lisa çizim videosuda var, tolga hocam bideneyin çizebilirsiniz bence :+1:

hocam ben izlemedin onları ama yıllardır bu tür çalışmaları cok gördüm ve bir çoğu Tablet ile çiziliyor..Yani mouse değilde kalemle çiziyolar (daha rahat)

Eğer bir gün tablet almaya karar verirsem gerçekten güzel şeyler çizkeye çalışırım..Malum mouse ile ince ayrıntıya girmet çok zor..

monalisayı denemek isterim ama bir konuya 6 resim ekleme sınırı koyulmuş o yüzden bu topiğe ekleme şansım yok ..Planım, yaptıkça eklemekti ama eklenemediğinden bıraktım :)

tolga hocam, ellerine sağlık....

bi isteğim var....balıkçı resmi için soruyorum......

hangi aşamalardan geçiyor resim?

nasıl başladınız?
hangi nesneyi çizerek?
photoshopta sıra ile hangi araçları kullandınız?
ışıklandırma mantığı?
balıkçı kayığının vurgulanması?

renkler? tonlar?

hocam vaktiniz varsa, aşama aşama yazarsanız, sevineceğiz :)

ozgurgitarim' Alıntı:
tolga hocam, ellerine sağlık....

bi isteğim var....balıkçı resmi için soruyorum......

hangi aşamalardan geçiyor resim?

nasıl başladınız?
hangi nesneyi çizerek?
photoshopta sıra ile hangi araçları kullandınız?
ışıklandırma mantığı?
balıkçı kayığının vurgulanması?

renkler? tonlar?

hocam vaktiniz varsa, aşama aşama yazarsanız, sevineceğiz :)

hocam nacizane amatör resim bilgilerimle yazıyorum,

bende tıpkı yukarıda verilen videodaki(monalisa) gibi önce portrenin kabaca hatlarını çiziyorum .Eğer photoshop ile yapıyosam çok kolay çünkü katman mantıgı ile çalışınca 1. katmana çizgileri 2.katmana şapka -saç-sakal v.b nesneleri 3.4.5 ... katmanlara renk katmanlarını yapıyorum..böylece çalışmak çok kolay oluyor..

paintte ise katman olayı olmadıgından çok daha planlı çalışmak gerek çünkü geriye dönük silme düzeltme yapmak bazen imkansız gibi.

Balıkçı adam çalışmasını şöyle yaptım (bir sonraki çalışmamda aşamaları kaydedip öyle eklerim inş.)

-manzara resimlerine önce gökyüzü sonra varsa dağlar vs yapıyorum..yani uzaktan yakına doğru çalışmak en doğrusu..çünkü yakındaki bir ağacı çizdikten sonra onun arkadasında kalan dağ veya gökyüzünü boyamak çok amatörce bir görüntü oluşturur.
-güneşin açısına göre dağ veya nesnelere ışık vermek gerekiyor ki gerçekçilik olsun ve göze hoş gelsin..
-balıkçı adam çalışmasında photoshopu kullandım.olayısı ile blur efeckti çok işime yaradı.gökyüzünü yaparken açık tondan etrafındaki koyu tona 3-4 benzer renk kullanım ve birbirine adeta yedirdim geçişlerle.
-sonra kabaca koyu yeşil ağaçları çizdim ve kabaca zigzaglar yaprak agaca benzettim.Sonra boş bir katman açarak beyaz fırça ile bu agaçların etrafını çizerek yüksek gaussian blur ile sis görüntüsü vermeye çalıştım.kimi yerde sis yogun kimi yerde az.
-sonra suyu kabaca mavi ve siyah tonlarda boyadım ve üstteki agaç-sis bölümünü copy yapıp ters çevirdim yansıması oluştu..
-en sonunda siyah renk ile gemi ve adamı çizdim.zoom yaparak ayrıntıları çizdim..

en çok kullandıgım araçlar:

-seçim aracı (Lasso tool,poligonal lasso tool)
-silgi (özellikle sisli bölümlerde silginin opacity değerini düşürerek istedigim etkiyi elde etmeye çalıştım)
-damlalık (renk paletinden manuel olarak ele edemedigim renkleri damlalık ile seçerek fotograftan aldım.)
-clone stamp
-fırça (brush tool)

ayrıca bol miktarda katman kullandım 15-20 kadar..

hocam çalışmalarınızı bakarak mı yoksa örneğin saydamlığını düşürerek,orijinal çalışma üzerinden mi yapıyorsunuz?

bu arada aşamları kaydettiğiniz çalışmalarınızı heyacanla bekliyoruz.....

iyi çalışmalar....

saydamlık düşürme felan yapmıyorum hocam..aşık veysel -balıkçı-foterli genç çalışmasını bakarak yaptım .

Geri