canım sıkıldı ,ne olacak bu nesilin hali..

Kodla Büyü

omü_böte

Seçkin Üye
Seçkin Üye
çok yorucu bir gün ve ipe sapa gelmeyen öğrenciler,bitmeyen işler...hemen hemen hergün bir bilişimci olarak koşturmaca halindeyim.Ama elle tutulur birşey yok ortada..

18 saat dersim
Nöbetim
Sınıf Rehberliğim
Kulubum
20 adet akıllı tahtam
İdarenin ve öğretmenlerin zaman zaman yardım ihtiyacı

Birde bunlara tubitak projesi eklendi..

Bilgisyar sınıfında çocukların yanlış kullanımından kaynaklı teknik sıkıntılar,5.ve 6.sınıfların isteksiz dağınık halleri,ders arasında zırbırt tahtamız açılmadı,sesi çıkmadı,klavye yazmadı gibi sorunlar derken cidden çok yoruluyorum.Sizler neler yapıyorsunuz.bunlarla beraber bir sürü evrak işi raporu var.

Yorma kendini, kendini parçalayanda, işleri yayıp yapanda aynı değere sahip bizim braş için :)

sayın üniversiteden sınıf arkadaşım nermin hocam. Bu işin 3 çözüm yolu var;

1- 28-30 saat dersi olan bir okula tayin isteyerek sadece öğretmenlik yapmak. Btr rehber öğretmenliği yapmamak. Ona göre idare ve öğretmenlere tavrını koymak.
2- 4-6 saat derse girebileceğiniz bir okula tayin isteyip full btr olarak görev yapıp, ders öğrenci yükünü en hafife indirmek.
3- İdareci, fatih ilçe koordinatörü gibi görevler alıp, dersten ve btr görevlerinden tamamen ayrılmak.

Ben 3'ü tercih ettim. Kolay gelsin iyi günler

Okan hocamın seçenekleri arasında ben de 2. yi tercih ettim. Diğerlerine göre daha fazla keyif alıyorum hocam. Çünkü öğretmenlik yapmak sadece bizim branşta zorlanılan bir şey değil. Her branş aynı artık. Lisedeyim ve her gün bir öğretmeni öğrencilerle baş edemediğine dair müdüre dert yakınırken görüyorum.

sayın üniversiteden sınıf arkadaşım nermin hocam. Bu işin 3 çözüm yolu var;

1- 28-30 saat dersi olan bir okula tayin isteyerek sadece öğretmenlik yapmak. Btr rehber öğretmenliği yapmamak. Ona göre idare ve öğretmenlere tavrını koymak.
2- 4-6 saat derse girebileceğiniz bir okula tayin isteyip full btr olarak görev yapıp, ders öğrenci yükünü en hafife indirmek.
3- İdareci, fatih ilçe koordinatörü gibi görevler alıp, dersten ve btr görevlerinden tamamen ayrılmak.

Ben 3'ü tercih ettim. Kolay gelsin iyi günler
merhaba okan ..çok teşekkürler yorumun için..sen en iyisini yapmışssın..tek iyi yanı idarem iyi ve artık buralarda kalıcaz tayin düşünmüyorum .Yaşlanan kadar devam :)

Sayın hocam bu sadece sizin okulun değil, ülkemizdeki okulların yüzde doksanı bu şekilde. Çok boş beleş bir nesil geliyor, aşırı şımarık, vurdumduymaz, 2 satır cümleyi anlayamayan, vuran-kıran, saygısız, aşırı cahil bir nesil. Asım'ın nesli dediler bu oldu maalesef !!!

Her şekilde öğretmen suçlanacak, her şekilde öğretmen haksız olacak. Ben artık saygılı ve edepli öğrencilerimle daha çok ilgileniyorum, diğerlerinin velileri zaten çok bilmiş!!!

Hocam inan çocuklarda farkındalar okumayan, cahil kalanların daha çok kazandığının, o yüzden ilgisizler derse karşı. Ben tek tük hariç üniversite mezunu müteahhit görmedim, hep okumayanlar, esnaftan da okuyanı pek görmedim. Kısaca ülkemizde eğitimin bir önemi yok ki çocuklar sahiplensin.

Daha çok vuran, daha çok kıranı sistem sahipleniyor maalesef

“Bugünlerde gençler kontrolden çıkmış durumda. Kaba bir şekilde yemek yiyorlar. Yetişkinlere karşı saygısızlar. Ebeveynlerine karşı çıkıyorlar ve öğretmenleri sinirlendiriyorlar.”

“Günümüzün gençleri öyle umursamaz ki ileride ülke yönetimini ele alacaklarını düşündükçe umutsuzluğa kapılıyorum. Bizlere, büyüklere karşı saygılı olmayı, ağırbaşlı davranmayı öğretmişlerdi. Şimdiki gençler kurallara boş veriyorlar. Çok duyarsızlar ve beklemesini bilmiyorlar.”

Hocam yalnız değilsiniz sizin gibi düşünen bir çok "büyüğümüz" var. Herkes "sorunun" farkında.

Birincisi Aristoteles’e ait, M.Ö 350’de söylenmiş; ikinci ise MÖ 750-650’de yaşayan Heseiod’a ait.

Geri