c4 Picasso

Kodla Büyü

CodeDitoR

Site Gezgini
c4 Picasso yu bir arkadaş aldı genişliği ve donanımını çok beğendim
ancak bu konuda biraz tereddütlerim var
2008 honda civic var modeli yükselteyim diye düşünürken bu araç kafamı karıştırdı
honda dan sonra tat verirmi emin olamadım

Benim arkadaş da yeni aldı. 2015 model, dizel, otomatik. Donanım konusunda tartışılmaz bir arac. Multimediası, park asist, şerit takip falan herbisey var.
Yalnız bir de kusuru var o da şanzıman. Şanzıman sarsıntılı geçiyor. Ve yine şanzımandan dolayı araç biraz hantal kalıyor. Bunlar sorun değil derseniz güzel araç.

Kullananlardan edindiğim bilgilere göre citroen c4 picasso ve benzeri peugeot 5008 tarzı büyük hacimli aile arabaları (özellikle fransız araçlar) bizim millete hantal geliyor. Hızlanması biraz ağırdan oluyor. Bastığın anda birden fırlamayan arabayı bizim millet beğenmiyor. Ancak bana sorarsanız ikinci elde biraz zayıf gibi olsa bile uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız ve satarken beklemeyi göze alabiliyorsanız denenebilir.

omd' Alıntı:
Kullananlardan edindiğim bilgilere göre citroen c4 picasso ve benzeri peugeot 5008 tarzı büyük hacimli aile arabaları (özellikle fransız araçlar) bizim millete hantal geliyor. Hızlanması biraz ağırdan oluyor. Bastığın anda birden fırlamayan arabayı bizim millet beğenmiyor. Ancak bana sorarsanız ikinci elde biraz zayıf gibi olsa bile uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız ve satarken beklemeyi göze alabiliyorsanız denenebilir.
evet bu yüzden ciddi bir kararsızlık içindeyim
alıp pişman olurmuyum diye düşünüyorum

bir de bunların şanzımanı yarı otomatik tam otomatik arıyosanız biraz sıkıntılı..sarsıntlı falan geçişleri;zamna zaman kararsızlık yaşıyor...düz vitesse sıkıntı olmaz tabi..

spider23' Alıntı:
bir de bunların şanzımanı yarı otomatik tam otomatik arıyosanız biraz sıkıntılı..sarsıntlı falan geçişleri;zamna zaman kararsızlık yaşıyor...düz vitesse sıkıntı olmaz tabi..
tamamı dizel otomatik hocam bunların sanırım

wepster' Alıntı:
Hondanın otomatiğinden sonra tat vermez hocam. hrv ya da crv bakın bütçeniz uygunsa.
asıl niyet oydu ama o rakamlara maalesef çıkamam,
beli ileride, kredi kullanmadan almak istiyorum.
hondanın bir üst kasaya geçsek nasıl olur acaba.

wepster' Alıntı:
Hondanın otomatiğinden sonra tat vermez hocam. hrv ya da crv bakın bütçeniz uygunsa.
Honda kullanan biri için daha iyisi bir üst model Honda'dır. Bence macera aramaya gerek yok. :+1:

CodeDitoR' Alıntı:
wepster' Alıntı:
asıl niyet oydu ama o rakamlara maalesef çıkamam,
beli ileride, kredi kullanmadan almak istiyorum.
hondanın bir üst kasaya geçsek nasıl olur acaba.
memnunsanız hondadan bir iki yaşında bir honda bakmanız daha iyi olur crv hrv bütçenizi aşıyorsa.

Sıfır mı ikinci el mi alacaksınız bilmiyorum ama 2015 son çeyreğinden önce çıkanlar yarı otomatik keyifsiz bir şanzıman. 2015 son çeyreğinden sonra ve şuanda güncel olan şanzıman tam otomatik keyifli sarsıntısız. Geçen sene bu zamanlar sıfırını almaya çok niyetlenmiştim ama maalesef parayı denkleştiremedik. Dediğiniz gibi donanım olarak çok kuvvetli. İkinci eli zayıf konusuna katılmıyorum MPV sınıfında ikinci el piyasası rakiplerinden aşağı kalır değil bence...

TRKMN80' Alıntı:
Sıfır mı ikinci el mi alacaksınız bilmiyorum ama 2015 son çeyreğinden önce çıkanlar yarı otomatik keyifsiz bir şanzıman. 2015 son çeyreğinden sonra ve şuanda güncel olan şanzıman tam otomatik keyifli sarsıntısız. Geçen sene bu zamanlar sıfırını almaya çok niyetlenmiştim ama maalesef parayı denkleştiremedik. Dediğiniz gibi donanım olarak çok kuvvetli. İkinci eli zayıf konusuna katılmıyorum MPV sınıfında ikinci el piyasası rakiplerinden aşağı kalır değil bence...
ikinci eli de düşündürmüyor değil,
genişliği donanımı diğer negatif yönlerini bastırırmı bilemedim,
ama genişliği ve arkada 3 bağımsız koltuk çok cezbedici geldi sendalarda arka 3 kişilik olsada 3. kişi zor sığıyor.
birde çocuk koltuğu var oda cabası.
kullanan arkadaşlarda yorumlarını yazabilirlerse memnun olurum.

ikinci eli de düşündürmüyor değil,
genişliği donanımı diğer negatif yönlerini bastırırmı bilemedim,
ama genişliği ve arkada 3 bağımsız koltuk çok cezbedici geldi sendalarda arka 3 kişilik olsada 3. kişi zor sığıyor.
birde çocuk koltuğu var oda cabası.
kullanan arkadaşlarda yorumlarını yazabilirlerse memnun olurum.
Ne aldın hocam? Ben de MPV bakınıyorum.

Hocam genişliği cezbetmiş olsa da
Test sürüşü yaptım vştes geçişi oldukça rahatsız etti birde araç çok elektronik donanımlı araştırmalarıma göre bunlar zamanla problem oluyormuş
Vazgeçtim.
Aklımdaki 2. Seçeneğe yöneldim
Cvt şanzıman qashqai aldım
3 ay sabredebildim sattım. Araç çok hantaldı.
2013 otomatik civic aldım kafamda rahat bende

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri