C.başkanı diyor ki: Uz. Öğ. maaşı 22.500, Baş Öğ. maaşı 25.000'i buldu?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
ilk defa duyunca ben de anlam veremedim
ek ders dahil aylık geliri söylemiş
tabi ek dersi az olanların miktara ulaşması mümkün değil

ilk defa duyunca ben de anlam veremedim
ek ders dahil aylık geliri söylemiş
tabi ek dersi az olanların miktara ulaşması mümkün değil
Haberde maaş demiş hocam ekders dememiş, bence ekdersle birlikte demesi gerekirdi. Ama ekdersle bile olsa o rakamı her öğretmen alamaz sanırım.

Benim sadece 16 saat dersim var hocam. Ek dersim neredeyse yok. Nöbet+kulüp'ten ücret alıyorum. Hiç bir koşulda o ücreti bulamıyorum. Gerçi "buldu" ifadesini kullanmış. Herkesin dememiş. Neyse hayırlısı bakalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim sadece 16 saat dersim var hocam. Ek dersim neredeyse yok. Nöbet+kulüp'ten ücret alıyorum. Hiç bir koşulda o ücreti bulamıyorum. Gerçi "buldu" ifadesini kullanmış. Herkesin dememiş. Neyse hayırlısı bakalım.

Ben de aynı durumdayım maalesef…

ilginç çocuk yardımı dahil ek dersle 19bin alıyorum üstünü kim cebe atıyor aceba

Hani şu: "Sen pek engelliye benzemiyorsun..." dediği toplantı herhalde. Reis, 80 milyonla 21 yıldır dalga geçiyor:kiminin engeliyle, kiminin maaşıyla.
........neyse mesajı siliyim arada kurunun yanında yaşta yanmasın.
ama engelli raporları lütfen ankarada en azından tam teşekküllü bir askeri hastane gibi bir yerden alınsın memur atamaları içinse.

engelliye benzemiyorsun lafına pek takılmadım ama zamanında çalıştığım okula 2 tane aslan parçası engelli kadrosundan atandı
birisinin engellilik durumu sulak yerde nemli yerde yaşaması gerektiğiyle ilgili engelli raporuydu 2 yıl sonra engel durumu kalktı memleketine gitti kural bir ile, diğeride obeziteden girmişti 130 kg olarak başladı oda 2 sene içinde 67 kiloya düşüverdi aaaa ilginç o da engelli durumu kalktı ama memur olarak devam....
Bizden torpil isteyenler var. "Torpil işine filan pek bakmayız"

site yönetimide korku duvarını aştı sanırım artık. Siyasetin s sine değindirmezlerdi normalde

Haberde maaş demiş hocam ekders dememiş, bence ekdersle birlikte demesi gerekirdi. Ama ekdersle bile olsa o rakamı her öğretmen alamaz sanırım.

Hocam haber diye kaynağınız ensonhaber dikkatinizi çekerim. Ben ek ders ile birlikte dendiğini hatırlıyorum. Ama yine de doğru bir yaklaşım değil tabi ki, ek ders alamayan, uzman olmayan öğretmenler ne yapsın. Öğretmenler üzerindeki bu maaş algısı bitmeli.

Hocam haber diye kaynağınız ensonhaber dikkatinizi çekerim. Ben ek ders ile birlikte dendiğini hatırlıyorum. Ama yine de doğru bir yaklaşım değil tabi ki, ek ders alamayan, uzman olmayan öğretmenler ne yapsın. Öğretmenler üzerindeki bu maaş algısı bitmeli.
Ben bu haberi TV'den izlemedim, dinlemedim. Sadece haber sitelerini gezerek gördüm. Okuduklarımda ise sadece maaş yazıyordu, ekders yazmıyordu. Buradaki arkadaşlar (ki buna sizde dahilsiniz) söyleyince tamam dedim zaten. Haberin doğrusunu öğrenmiş oldum. Demek istediğim şey şu ki, herşeye rağmen herkes aynı ekdersi alamadığı için çok ciddi farklılıklar var.

Resim, müzik, beden eğitimi, bilişim, teknoloji ve tasarım dersi gibi branşlar hiç bir zaman bu rakamı göremiyorlar maalesef. DYK zaten hiç olmadı ama bunun dışında ders yükü de çok olmadığı için genellikle sadece maaş karşılığı çalışan insanlarız diyebiliriz. Hatta çoğu zaman maaş karşılığını bile dolduramadığımız için 2-3 tane okulda derse giren öğretmenleriz.

Hayırlısı bakalım.

Eksik yazılmış
paralel evrende Öğretmenler gününde de birer maaş ikramiye alıyoruz.
Sokaktan birini çağırıp sorulsa öğretmen maaşı 30 bin diye biliyor

Öğretmenler çift maaş alıyor 50 bin para giriyor ayda evlerine. Tek maaş mı o da ne?

Ben nisan ayında 17.900+9000= 26.900 aldım. Söylenenden biraz fazla çıktı benimkisi. 😊 Tabi 6 saat dyk ve btr ücreti ile nöbeti de unutmayalım bu arada.

Ben nisan ayında 17.900+9000= 26.900 aldım. Söylenenden biraz fazla çıktı benimkisi. 😊 Tabi 6 saat dyk ve btr ücreti ile nöbeti de unutmayalım bu arada.
Ücretin fazlasını geri yatır hocam :D Sonra faiziyle geri isterler haa :D Bu arada DYK hangi branş? BT branşı değilsiniz sanırım.

site yönetimide korku duvarını aştı sanırım artık. Siyasetin s sine değindirmezlerdi normalde

Hocam neyin korkması ?

Forumu korkarak veya korkmayarak yönetmiyoruz, bir dünya mesaj yazılıyor, hakaret, aşağılama vb mesajları siliyoruz, daha da ileri gidilirse üyenin konuya veya foruma mesaj yazmasını süreli engelliyoruz.

Forum kurallarına aykırı olduğunu düşündüğünüz mesaj görürseniz, şikayet butonu kullanın.

Ancak bilinmeli ki, üyelerin bakış açılarına göre değil, forum kurallarına uygun kararlar vermeye çalışıyoruz.

Herkes kendi mesajının silinmesinden şikayetçi ama kimse toplamda ne kadar mesajın silindiğini görmüyor...

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri