CİMER şikayeti

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
CİMER'e bir velimiz beni şikayet etmiş... Cevabını yazdım, konu kapandı.
Bende CİMER'i şikayet etmek istitorum ama kime edeceğim?
Konu veli değil, çocuğunun not kaygısıyla ayarı kaçıranlar oluyor...
Velinizim biri "derste anlattığı konulardan soruyor, kaynak kitap tavsiye istediğimiz halde etmiyor..." ifadeleri ile şikayet yazmış.. yazsın sıkıntı yok, kanun, yönetmelik ve yönergeleri bildiğim ve dersimi olması gerektiği gibi işlediğim için kafam rahat...
Benim sıkıntım şu: velinin yazısına " ne var bunda, adam dersini işliyormuş" diye cevap vereceklerine bana cevap yaz demeleri... şikayetin içinde şikayet kabul edilebilecek mevzu yok. O yazının CİMER merkezinden doğrudan cevaplanması lazım...
Şikâyeti duyan arkadaşlar gülmekten yıkıldılar. Geçenlerde bir öğretmeni ödev vermiyor diye şikayet etmişler. Müfettiş gelmiş. "Verme." Demiş, çay içtikten sonra gitmiş.

Son düzenleme:
Cimer yönetimini Cimer'e şikayet etmek teknik olarak mantıksız değil. Onlardan savunma istenip size cevap olarak yazılması lazım sanırım :D

Veliyi şikayet edeceksin savcılığa görevi başındaki memurun görevini engellemekten, iftira atmaktan,suç uydurmaktan. Bak veli nasıl tutuşuyor.

Veliyi şikayet edeceksin savcılığa görevi başındaki memurun görevini engellemekten, iftira atmaktan,suç uydurmaktan. Bak veli nasıl tutuşuyor.
Savcılıktan hocamın aleyhine karar çıkacağına dair emin gibiyim ama kanıtlayamam🤷‍♂️hata yapmayacaksın ayağın kaymayacak bu meslekte onu bilirim.

Biz de öğrencilerin işletme dağılımlarını ders başarı ortalamalarına göre yapıyoruz. Bizi de bir veli "öğrencilerin işletmeye dağılımları puana göre yapılıyor. Bunun adaletli olmadığını düşünüyorum." diye şikayet etmişti. Cimer merkezinde içeriğe bakılmadan kurum, il ve ilçeye göre otomatik yönleniyor heralde.

Biz de öğrencilerin işletme dağılımlarını ders başarı ortalamalarına göre yapıyoruz. Bizi de bir veli "öğrencilerin işletmeye dağılımları puana göre yapılıyor. Bunun adaletli olmadığını düşünüyorum." diye şikayet etmişti. Cimer merkezinde içeriğe bakılmadan kurum, il ve ilçeye göre otomatik yönleniyor heralde.
Tam olarak bu şekilde yapılıyor.

Cimer merkezinde şikayete ilk bakan kişi bu hangi konuyla ilgili diye bakıyor, MEB 'e yönlendiriyor.
MEB 'deki cimer yetkilisi hangi il diye bakıyor, İl MEM 'e , İl MEM İlçe MEM'e yönlendiriyor.
Genelde onlarda, Okul müdüründen cevap isteyip, gelen cevabı yazıyorlar.

Velinizim biri "derste anlattığı konulardan soruyor, kaynak kitap tavsiye istediğimiz halde etmiyor..." ifadeleri ile şikayet yazmış.. yazsın sıkıntı yok, kanun, yönetmelik ve yönergeleri bildiğim ve dersimi olması gerektiği gibi işlediğim için kafam rahat...
Benim sıkıntım şu: velinin yazısına " ne var bunda, adam dersini işliyormuş" diye cevap vereceklerine bana cevap yaz demeleri... şikayetin içinde şikayet kabul edilebilecek mevzu yok. O yazının CİMER merkezinden doğrudan cevaplanması lazım...
Şikâyeti duyan arkadaşlar gülmekten yıkıldılar. Geçenlerde bir öğretmeni ödev vermiyor diye şikayet etmişler. Müfettiş gelmiş. "Verme." Demiş, çay içtikten sonra gitmiş.

Burada iş bir tık daha uzamış. Müdür'de öğretmenden cevap istemiş.
CİMER'in çalışma şekli bu. Aslında genelde şikayetlerin %90 'ı boş olduğu için, insanların gazını alma mercii.

Nasil işletme dağılımı yapıyorsunuz hocam. Bol bol işletme mevcut da ogrencileri siz seçerek mi yönlendiriyor sunuz.

cimer bimer vs eskiden çok başarılıydı ama artık sulandırdılar malesef önüne aklına gelen her şeyi şikayet eden vatandaşlar bıktırdılar resmen oralara bakan memurlarıda. haliyle artık ciddiyeti ....!? biri birini kıskansın ufak bir açığını arayıp haklı haksız aslını astarını bilmeden oralara yazabiliyorlar maksat çamur at tutmazsada izi kalır hesabı.Bunun bir yaptırımı da olmalı iddia ettiği şey suç değilse veya olmamış birşey ise şikayet eden hakkında cimer otomatikman savcılığa suç duyurusunda bulunsun.

Yönetmeliğe uygun davranılmıştır. Madde gösterip cevabı verin uzatmaya gerek yok.

Hocam bize bu sistemi getirene demokrasi ile dönüş yaparsak en iyi çözüm olacaktır.

Nasil işletme dağılımı yapıyorsunuz hocam. Bol bol işletme mevcut da ogrencileri siz seçerek mi yönlendiriyor sunuz.
Öyle bir bolluk yok hocam 🙂. Her yıl düzenli öğrenci isteyen büyük fabrikalar, belediye, kamu kurumlarına vs. Daha başarılı öğrencileri yerleştiriyoruz. Açıkta kalanlar genelde başarı listesinin sonundaki 3-5 kişi oluyor. Onlar da kendileri buluyor.

Öyle bir bolluk yok hocam 🙂. Her yıl düzenli öğrenci isteyen büyük fabrikalar, belediye, kamu kurumlarına vs. Daha başarılı öğrencileri yerleştiriyoruz. Açıkta kalanlar genelde başarı listesinin sonundaki 3-5 kişi oluyor. Onlar da kendileri buluyor.
Anladım hocam. Tahmin etmiştim. Kolay gelsin hepimize. 😊

Derste anlattığından soruyor. E bizin çocuk da derste pek tutmaz, dersi derste dinlemek gibi de bir huyu yoktur. Şu hocanın kulağını bir çekiverin. Ortaokulda çalışırken bol bol sizin sunumlardan faydalanırdım hocam. Sizi de şikayet ettilerse artık.

cimerden bişey beklemeyin,kuruma geliyor sikayet sonra yanıtlanıyor bi numarası yok

Geri