Bugün Mahkemeye Gittim...

Kodla Büyü
exgol' Alıntı:
arkadaşlar mahkeme sonuçlanalı uzun zaman oldu burdan yazmayı unuttum. Mahkeme lehime sonuçlandı. mahkeme masrafları yaklaşık 160 küsür lira geri alacağım. sanırım mahkeme sürecim hiç bitmeyecek. bugün btr başvuru dilekçemi okula verdim. Eviminin arkasında, Fatih projesi kapsamındaki Liseyi yazdım.kadrom ortaokulda. Ortaokuldaki Müdür, sadece kendi okulunu yazmazsan imzalamam deyip,dolaylı yoldan tehdit etti. Ben yine de Liseyi yazdım ve bıraktım dilekçemi. bakalım ne yapacak.

hocam son değişikliklerle beraber kendi okulunuzda açık varken başka okulu yazamıyorsunuz diye biliyorum

hocam hakkını ara iyice çiftliğe çevirdiler ortalığı Allah yardımcın olsun

tazminat davası da aç sayın hocam. bu süre zarfında alamadığın ek ders ücretlerinide de iste

greenice' Alıntı:
Tüm sayfaları baştan aşağı okudum. Okurken sinirden tüylerim diken diken oldu. Neden böyle adaletsiz, kul hakkı bilmeyen insanlarla çevrili her yanımız, anlayamıyorum. Bu tarz yazıları okudukça Türkiye de yaşamaktan bıkıyorum. Umarım Allah'ın adaleti bazılarına daha çabuk gelir.
Allah'ın adeleti geldi mi sayın hocam kurunun yanında yaşta yanar. Allah ıslah etsin demek lazım böylelerini.

bilisimci_009' Alıntı:
exgol' Alıntı:
arkadaşlar mahkeme sonuçlanalı uzun zaman oldu burdan yazmayı unuttum. Mahkeme lehime sonuçlandı. mahkeme masrafları yaklaşık 160 küsür lira geri alacağım. sanırım mahkeme sürecim hiç bitmeyecek. bugün btr başvuru dilekçemi okula verdim. Eviminin arkasında, Fatih projesi kapsamındaki Liseyi yazdım.kadrom ortaokulda. Ortaokuldaki Müdür, sadece kendi okulunu yazmazsan imzalamam deyip,dolaylı yoldan tehdit etti. Ben yine de Liseyi yazdım ve bıraktım dilekçemi. bakalım ne yapacak.

hocam son değişikliklerle beraber kendi okulunuzda açık varken başka okulu yazamıyorsunuz diye biliyorum

"BT Rehberlik Görevi Talep eden Bilişim Teknolojileri Branşındaki Öğretmenler; BT Rehberliği Görevi Talep dilekçelerine kadrolarının bulunduğu kurum belediye sınırları içindeki en yakın Fatih Proje Okullarını da tercih etmek zorundadırlar." il mem sitesindeki maddeye göre yazdım hocam.

çok güzel yapmışsın, inşallah sonuç olumlu olur. Herkes hakettiği yere gelir. Normalde haklısınız ama işler bazen istediğimiz gibi olmuyor.

hocam tebrik ediyorum sizi hakkımızı aramasını bilmeyen bir toplum olduk bakanlığın yazdığı yazıya uymayan kendileri ne de olsa kimse bişey demez tepki göstermez işi bilmez diye bunları yapıyorlar bende çok yaşadım aynı sıkıntıları ama evelallah hepsinin hakkından geldim sicilimle oynayan okul müdürünü de aylıktan kesinti yapan ilçe milli eğitim müdürüne de yedirdim yaptıklarını çok şükür :)

Hak kaybımın sorumlular tarafından tarafıma ödenmesine diye tazminat davası da aç hocam. Şark kurnazlarının aklı başına gelsin.

bilisimci_009' Alıntı:
exgol' Alıntı:

Hocam işinizi yokuşa sürmek için yine bin dereden su getireceklerdir. Uyanık olun, öyle her belgeye imza atmayın. Bakalım yeni BTR görevlendirmenizin sonucunu merakla bekliyoruz.

Zaten şu farklı branşların formatör olmasına ayar oluyorum. Komple kaldırılması lazım. Adam Türkçe Öğretmeni, İngilizce Öğretmeni, Din kültürü Öğretmeni bakıyosun formatör olmuş. Bu dediğim branşları iki okula göndersen 30 saati doldurmayı bırak taşar bile. Sebil gibi dersi olup da formatör olmaya çalışan branşçının tek amacı dersten kaçmaktır ve emin olun formatörlüğü yatış olarak algılamıştır. Bunlara müsade edilmemeli. Önüne gelen formatör olur oldu. Görevlendirme listesine bakıyorum bilişimciden çok farklı branş var. Bu adamlar o zaman neden okudu? Bu adamlar dersi olduğu halde derse girmeyecek formatörlük yapacaksa ne diye okudular o zaman?

sonuna kadar hakkını ara hocam kanun yönetmelik bilmez uygulamaz keyfine göre davrananlardan bıktık artık böyle bir durumla bende uğraşmıştım

biz TEF di BÖTE ydi diye birbirimize girmiş durumdayız..

aslında ilk olarak alanı dışında formatörlük yapan kişiler için birlik olmak zorundayız aslında.. ne olursa olsun eğer bir kişinin branşı bilgisayar değilse formatör olmaması lazım.. bakanlığın bu uygulamasına karşı önce BÖTE liler ve TEF liler olarak birlikte mücadele etmemiz gerekli.. arkadaşımızın başına gelen yarın hepimizin başına gelir...

yorumlar hep klasik
işte bilgisayarı çok seviyordum formatör oldum..

yahu o kadar seviyorsan git kendine bilgisayar dükkanı aç...

elinde; önce öss den yüksek puan alarak üni kazanmış sonra 4 yıl dirsek çürüterek diplomasını almış bu da yetmezmiş gibi en sonunda kpss belasını yenmiş bir insanın bu kadar emeğini sömürme ya 100 saatlik kursla.. ayıptır.. yazıktır..

Re: Ynt: Bugün Mahkemeye Gittim...

Mahkemeden neden çekiniyorsumuz ya da heyecan yapıyorsunuz ...anlamadım? Haklı iseniz çekinmeyin.Haksız iseniz de araştırın avukata danışın.
Şahsi durumum.
Adli yargıda 2 dava..sonuç? Kazandım.
İdari yargı 3 dava..biri danıştayda bitti... 3 ünüde kazandım.
E devlet uyap modülünden dava sürecini takip edebiliyorsunuz. Dosyanızı inceleyip fotokopisini alabiliyorsunuz.Gerekirse hakim ile de dosyanız hakkında görüşebiliyorsunuz.Yargıdan Çekinmeyin cesur olun.
Not:Sadece adli davanın birinde avukat tuttum.

Geri