Buda benim oyunum

Kodla Büyü

alpaygunes

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba.
Bir deneme yaptım. Bunu yakında google play da yayınlayacam. Makasat referansım olsun. Yoksa oyunumun ciddi bir senaryosu yok. Ama taklit bir senaryoda değil.
Mümkünse firefox ile bakın . Oyun mobil uyumlu chrome da sorunlu. Ses çalmıyor.
F12 ile konsolu açtıktan sonra oyunu açarsanız sorun kalmaz.

Nasıl oynanır ?

1 - Peteği oluşturan her altıgen tıklanabilir ?
(Birinci tıklama dönme yönünü ve komşu hücreleri gösterir
İkinci tıklamdaa etrafındaki altıgenler bir sonrakinin yerine kayar.
)
2 - Tıklanan altıgenin komşuları yer değiştirerek tıklanan hücrenin etrafında dönerler.

Amacınız hedef dizilimi elde etmek.
Komşu hücrelerin dönmesi saat yönünde yada tersi yönde değiştire bilirsiniz
Hedef dizilimi görmek için en alttaki icona tıklayın.

------------------- güncellem --------------------
Arkadaşlar geri bildirimleri değerlendirip oyunu yayınladım. Sizden ricam oylayın..
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alpay.hexago
----------------------------------------------------

http://www.alpaygunes.com/hexago/

Son düzenleme:
Hocam bence zekice ve oldukça başarılı olmuş. Geliştirilecek yanları var ama başlangıç için oldukça güzel.

Hocam oyun geliştirme çok zor. Çünkü işin önemli yanı programlama gibi düşünülüyor. Fakat şunu anladım ki
Senaryo ilk sırada sonra
Grafik ve ses sonrada programlama

Tabi bu benim düşüncem

Güzel bir oyun bence alpay hocam. Google playde iyi bir indirme alabilirsin. Bir de admob reklamlarından ekle. Kazancı olsun. Hangi platform kullandınız. ?

Güzel bir oyun bence alpay hocam. Google playde iyi bir indirme alabilirsin. Bir de admob reklamlarından ekle. Kazancı olsun. Hangi platform kullandınız. ?
Hocam animate cc ile yaptım. Ama temeli createjs framework ü. Animate yazılımına gerek yok bence. Sırf bu yüzden win kullanıyorum son bir aydır. Grafikler bana ait değil. 10 $ a bir game assets paketi aldım.

Phonegaph ile bunu rajatlıkla ios win10 ubuntu android ve bilinen siğer platformlar için paketleye biliyorum. Şimdilik android apk denedim sorun yok gibi.
İlginiz için teşekkürler

Hocam animate cc ile yaptım. Ama temeli createjs framework ü. Animate yazılımına gerek yok bence. Sırf bu yüzden win kullanıyorum son bir aydır. Grafikler bana ait değil. 10 $ a bir game assets paketi aldım.

Phonegaph ile bunu rajatlıkla ios win10 ubuntu android ve bilinen siğer platformlar için paketleye biliyorum. Şimdilik android apk denedim sorun yok gibi.
İlginiz için teşekkürler

Google Play hesabı alıp kendinize ait,markete atmanız çok iyi olacaktır. Mümkünse IOS içinde atılsa iyi olur. İlk aşamada play mantıklı. Sonrasında güncelleme atabilirsiniz. Bununla ilgili bir tutorial hazırlarsanız tadından yenmez. Kullandığınız program, izlediğiniz eğitim/video serisi, asset paketi vb. linklerini koymanız birçok kişiye faydalı olacaktır. Admob reklamlarını da bir düşünün. İyi çalışmalar.

hocam elinize emeğinize sağlık. çok güzel bir oyun olmuş ben çok beğendim. naçizane önerim şekerleri hangi şekle getirmemiz gerektiği başta gözüküp sonra şekerler karışsa cok daha güzel olur.açılışta gösterdiğiniz sıralamayla olacak zannettiler. altta düğme var onu keşfetti öğrenciler ama ilk başta fark edemediler.

hocam elinize emeğinize sağlık. çok güzel bir oyun olmuş ben çok beğendim. naçizane önerim şekerleri hangi şekle getirmemiz gerektiği başta gözüküp sonra şekerler karışsa cok daha güzel olur.açılışta gösterdiğiniz sıralamayla olacak zannettiler. altta düğme var onu keşfetti öğrenciler ama ilk başta fark edemediler.
Sanırım haklısınız hocam.
Öneriniz için teşekkürler

Geri