Bu Template Dreamweaver'de Niçin Dağılıyor?

Kodla Büyü
Hocam html bilginiz var ise.. size EditPlus programını öneririrm ben yıllardır bunu kullanıyorum.. direk kodlarla kendim düzenliyorum

Bu tip editorler sadece hızlı kod yazmak içindir.
Otomatik kod tamamlama desteği hangisinin fazla ise onu secebilirsiniz.. DW,Aptana,Eclipse,Netbeans vb.. frontpage içinse, o da ne ?
Nihai olaraktan tasarım nasıl olmuş die açip browser'da bakiyoruz.
CSS ve Div hadiselerine(div hizalama, 3 tane zaten.) hakim olmadan tasarım her zaman dağılacaktır..
Bana kalır ise, bu yazı css öğrenmekle geçirin.
HTML bildiğinizi varsayiyorum.
CSS ardindan biraz javascript sonra jquery.
ortaya karisik photoshop(hiç olmaz ise duzgun resim crop edebilecek kadar.)
etkileşim için PHP,
hızlı kod yazmak için PHP framework.(Codeigniter gayet şık.)
sonra MVC yapisi,
M ve C tarafinda Codeigniter, V tarafinda Smarty..
vesaire..
her biri için tavsiye edebileceğim toplamda 4 kitap var, reklama girer yazmiyim.
Sonuçta bunlar tamamen kişiseldir.
tabiiki siz gönlünüze göre de takılabilirsiniz..

edit: template daha dikkatli baktim, php haricinde yukaridakilerin hepsi gayet güzel kullanilmis, bu seviye bi seyi editorlerle dagilmadan düzenlemek imkansız gibi bisey.

Ne yapmak istedinizde tasarım dağıldı? İnceledim orjinalinde bir sorun görünmüyor. Documentation klasörü içinde hangi kodları ne için kullandığını açıklamış tasarımcısı.Örnek verirseniz daha iyi anlayabiliriz sorununuzu ve ne yapmak istediğinizi...

pehepe' Alıntı:
Hocam html bilginiz var ise.. size EditPlus programını öneririrm ben yıllardır bunu kullanıyorum.. direk kodlarla kendim düzenliyorum

hocam görsel olarak da dreamweaver da görmek istiyorum diğer templatelerde olmayan görüntü bunda oluyor nedense anlamadım. Kodlar üzerinden yapılabilir haklısınız.

swordfish' Alıntı:
Bu tip editorler sadece hızlı kod yazmak içindir.
Otomatik kod tamamlama desteği hangisinin fazla ise onu secebilirsiniz.. DW,Aptana,Eclipse,Netbeans vb.. frontpage içinse, o da ne ?
Nihai olaraktan tasarım nasıl olmuş die açip browser'da bakiyoruz.
CSS ve Div hadiselerine(div hizalama, 3 tane zaten.) hakim olmadan tasarım her zaman dağılacaktır..
Bana kalır ise, bu yazı css öğrenmekle geçirin.
HTML bildiğinizi varsayiyorum.
CSS ardindan biraz javascript sonra jquery.
ortaya karisik photoshop(hiç olmaz ise duzgun resim crop edebilecek kadar.)
etkileşim için PHP,
hızlı kod yazmak için PHP framework.(Codeigniter gayet şık.)
sonra MVC yapisi,
M ve C tarafinda Codeigniter, V tarafinda Smarty..
vesaire..
her biri için tavsiye edebileceğim toplamda 4 kitap var, reklama girer yazmiyim.
Sonuçta bunlar tamamen kişiseldir.
tabiiki siz gönlünüze göre de takılabilirsiniz..

edit: template daha dikkatli baktim, php haricinde yukaridakilerin hepsi gayet güzel kullanilmis, bu seviye bi seyi editorlerle dagilmadan düzenlemek imkansız gibi bisey.

HOcam önerileriniz için teşekkürler herşey öğrenmek adına aslında.

emrahgunes' Alıntı:
Ne yapmak istedinizde tasarım dağıldı? İnceledim orjinalinde bir sorun görünmüyor. Documentation klasörü içinde hangi kodları ne için kullandığını açıklamış tasarımcısı.Örnek verirseniz daha iyi anlayabiliriz sorununuzu ve ne yapmak istediğinizi...

Hocam dağılmak dediğim aslında şu ki normal diğer templateleri dreamweaver da açtığımda normal tarayıcı programda nasıl görünüyorsa öyle görünüyor. Düzenlemesi gayet kolay oluyor ama bunda ekran görüntüsünü verdiğim durum ortaya çıkıyor.

Css ve div kullanıldığından Dreamveavarda düzgün görüntüleyemeyebilirsin. Tablo tasarım olsa sıkıntı yaratmazdı. Ama gelişen teknoloji div üzerine bunun için div yapılarını ve css ile biçimlendirmeyi öğrenmelisiniz. Sizin istediğiniz gibi bir arayüzü malesef bu templateda yapamayacaksınız. :)

hasari' Alıntı:
Css ve div kullanıldığından Dreamveavarda düzgün görüntüleyemeyebilirsin. Tablo tasarım olsa sıkıntı yaratmazdı. Ama gelişen teknoloji div üzerine bunun için div yapılarını ve css ile biçimlendirmeyi öğrenmelisiniz. Sizin istediğiniz gibi bir arayüzü malesef bu templateda yapamayacaksınız. :)

Hayallerimi yıktın hasari hocam sağol :) kod kısmından bir şeyler yapmaya çalışayım bakalım ne kadar başarılı olacak..

poet' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Hayallerimi yıktın hasari hocam sağol :) kod kısmından bir şeyler yapmaya çalışayım bakalım ne kadar başarılı olacak..
Biraz pratik yap halledersin zor değildir. :D

Geri