Bu numaraya dikkat! (05327554444)

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bana gelen mesaj şöyle;
Degerli Musterimiz, hesabinizda biriken KONBARAPUAn'iniz 100'e ulasmistir.Ucretsiz 05327554444 Turkcell TL Yukleme hattini arayarak aktiflestiriniz.

Sizce bu ne olabilir tahmin edin?

Hocam ben aradım sadece kredi kartı olan müşterilerilerimiz faydalanabiliyor dedi. Kredi kartı numarası ve kredi kartıyla ilgili bütün bilgileri istiyorlar ben kabul etmedim kapattım.. Gerçekten turkcellin kampanyasıda olabilir ama ben kabul etmedim..

Ne Turkcelli arkadaşlar akıllı olun, Turcell sizden neden kredi kartı bilgilerini istesin?

hasari' Alıntı:
Ne Turkcelli arkadaşlar akıllı olun, Turcell sizden neden kredi kartı bilgilerini istesin?
Aynısının tıpkısının kopyası için beni de ALOKONTÖR vodafone aradı. Vodafone'un resmi ortağıymış, kredi kartı numaranızın ortadaki 8 hanesini verin yeter diyor :D Zaten ilk 4 mastercard/visa durumuna göre birkaç kombinasyonu var. Son 4 hemen hemen aynı. Yürü git işine dedim kıza, utanmadan tekrar aradı kapattığımda. Alınmış garibim :D

bankadaki kayıtlı yönlendiricilerde bile hiç birşekilde kredi kartı bilgilerinizi çalışanlarımıza bile vermeyin diyor.

arkadaşlar eğerbu sistem 5 yıl önce kullandığım sistem ie kısaca şu şekilde çalışıyor. size mesaj gönderen turkcell ile kontör satışı anlaşması olan bir şirket. sistem o zamanlarda ücretsiz olarak başladı. acak daha sonra 6 aylık, 1 veya 2 yıllık üyelik ile çalışmaya başladı. belli bir ücret karşılığında sisteme üye oluyorsunuz 2 yıllık 59 tl yanılmıyorsam. kredi kartı bilgilerinz sisteme giriliyor ve meaj ya da arama ile istediğiniz yerde kredi kartınızdan çekilecek olan bakiye kadar hattınıza TL yükleyebiliyorsunuz. yaptığınız yüklemeler karşılığında da puan kazanarak hattınıza 1000 puan olduğunda 30 TL yükleme yapabiliyorunuz. (bu arada 1000 puan için 9 defa 30 tl yükleme yapmanız gerekiyor) ben sistemden 2 yıl boyunca yararlandım (o zamanlar köydeydim ve faturasız hat kullanıyordum) ve herhangi bir sorun yaşamadım. sanıyorum bu sistem de onun benzeri bir sistem olabilir. ama aklıma 2 soru takıldı. 1. benim hattım faturalı bana neden mesaj geldi? 2. mesajın geldiği mesaj merkezi numarası 532 ile değil de 312 ile neden başlıyor?

inşallah bunda kötü bir niyet yoktur çünkü geçen babamın telefon konuşmasına şahit olmuştum kredi kart bilgilerini nüfus cüzdanı bilgilerin falan veriyordu niye diye sordugumda turkcell istedi dedi biraz kurcaladim ama adam da safim benim ya anlamamış ki anlatamadı ben de üzerinde durmadım ins kötü bir şey olmaz çok tedirgin oldum şimdi
en iyisi yarın kredi kartı için bankaya gitsin de sorsun bakalım

755 44 44 kredi kartı ile kontör yükleme servisi. ben daha önce kullandım. Hediye kontör de veriyor doğru ama sadece şebeke içi kullanabiliyosunuz hediyeleri bir de 2 -3 gün içinde kullanmak gerekiyo.

Geri