Bu ne şimdi? Ek ücret yerine ek ödeme?

Kodla Büyü

ymb

Aktif Üye
Mesajlar
170
15.01.2012 tarihinden önce il-ilçe milli eğitimlere görevlendirilenlerin, görevlendirmeleri bitene kadar EK ÖDEME almaları gerekiyormuş!
Ne olacak şimdi? kaç aydır ek ücret ödüyorlardı :?
http://www.ogretmenlersitesi.com/haber/17695
 

Ekli dosyalar

  • ekdeme1_ek_ders.jpg
    ekdeme1_ek_ders.jpg
    161.7 KB · Görüntüleme: 1,580
Hocam bu yeni birşey değil ki. Biz şubat ayından bu yana zaten ek ödeme alıyoruz. Haziran ayında da bitecek. Sonra tekrardan ek derse dönülecek. Bu sadece sizin MAL Müdürlüğü'nün şubat ayında gelen yazıyı yorumlayamaması sonucu aldığı yanlış bir karar. Herhalde Bakanlık'tan görüş sorulmuş ve cevabıda anca gelmiş. Onlarda yaptıkları hatadan dönmüşler. Daha öncede belirttiğim gibi zaten şubattan beri bu uygulama zaten vardı. Ek dersleriniz Gelir Vergisi Matrahına oldukça etki ettiği için sizler 7. veya 8. ayda %20 lik dilime gireceksiniz ve bunun sonucunda maaşınızda düşüş olacak. Fakat Ek ödeme alanlarda bu miktar matraha yansımadığı için belkide 10. veya 11. ayda %20 lik dilime girecekler. Birde ek ders alanlardan sevk, rapor veya izinlerde ek ders kesilirken, ek ödeme alanlarda böyle kesintiler olmamaktadır.
 
Dediğin doğru sayın hocam, ek ödeme avantajlı görünüyor. Ama bizim milli eğitim bizimle beraber ARGE cilerinde ek ödemesini kesmişti. Ödenenlerden de haberimiz olmadı. Vergi matrahını nasıl düzeltecekler bakalım:)
 
bende ekders alıyorum mudurmavını 18 saat ekders yazıyor
 
Geri
Üst