Bu Makineden Kullanan Oldu Mu?

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bu makinadan kullanan oldu mu hocalarım? Yahu bu fotokopi makinasının sürücüsünü bilgisayara kurdum ve herşey tamam gibi görünüyor ama bilgisayardan fotokopi makinasına yazdırmak için dosya gönderince hiçbir tepki vermiyor.

Kusura bakmayın hocalar makinayı yazmayı unutmuşum, canon ir2016 fotokopi makinası. USB kablosuyla bilgisayardan dosya gönderme işi yapmaya çalışıyordum da.

hocam şapkadan tavşan çıkarıyorsun da makinadan kağıt mı çıkaramıyorsun :)

Kusura bakmayın hocalar makinayı yazmayı unutmuşum, canon ir2016 fotokopi makinası. USB kablosuyla bilgisayardan dosya gönderme işi yapmaya çalışıyordum da.

fotokopi mak yazıcı kartı oluyor galiba var mı yazıcı kartı? varsa normal driver kurulumundan sonra yazıcı ekram-nında görünüyorsa yazdırması lazım. brlki bi de ağdan yazdırmayı deneyebilirsin.

seferzafer' Alıntı:
fotokopi mak yazıcı kartı oluyor galiba var mı yazıcı kartı? varsa normal driver kurulumundan sonra yazıcı ekram-nında görünüyorsa yazdırması lazım. brlki bi de ağdan yazdırmayı deneyebilirsin.
Yok hocam yazıcı kartı olayı falan değil bu. USB kablosunu takıp yazılımı yüklüyorsunuz ve yazdırıyor. Fotokopi için gelenler CD'sinden kurup gitmişti ve güzelce yazıyordu. Bilgisayara format atınca şimdi o sürücüyü arıyorum, canon'un kendi sitesinden güzelce indirdim fakat herşey normal gibi görünse de yazdır deyince makina hiç tepki vermiyor.

Hocam bende konica-minoltanın biz hub serisi fotokopi makinalarını yazıcı ve tarayıcı olarak bilgisayarda kullanıyorum.
Sorunnunuz daha çok doğru sürücüyü bulmakla ilgili gibi gözüküyor.
Windows 7 sürücüsü
http://files.canon-europe.com/files/soft37602/software/o9b2tux.zip
belki işinize yarar.
Not :Sistemdeki sürücüyü kaldırın usb kablosunu çıkarıp kurulumu öyle başlatın kurulum esnasında cihazı bağlayın dediğinde bağlayın.

veler55' Alıntı:
Hocam bende konica-minoltanın biz hub serisi fotokobi makinalarını yazıcı ve tarayıcı olarak bilgisayarda kullanıyorum.
Sorunnunuz daha çok doğru sürücüyü bulmakla ilgili gibi gözüküyor.
Windows 7 sürücüsü
http://files.canon-europe.com/files/soft37602/software/o9b2tux.zip
belki işinize yarar.
Not :Sistemdeki sürücüyü kaldırın usb kablosunu çıkarıp kurulumu öyle başlatın kurulum esnasında cihazı bağlayın dediğinde bağlayın.
Ben de birçok sürücü buldum hocam canon'un sitesinden ama pek başarılı olamadım. Bu verdiğiniz linktekini deneyip denemediğimi hatırlamıyorum. Bi denerim artık. Yardımın için sağol.

yasarsahbaz' Alıntı:
Bu makinadan kullanan oldu mu hocalarım? Yahu bu fotokopi makinasının sürücüsünü bilgisayara kurdum ve herşey tamam gibi görünüyor ama bilgisayardan fotokopi makinasına yazdırmak için dosya gönderince hiçbir tepki vermiyor.

Hocam USB kablonun uzunluğu 2 mt. yi geçmesin. Muhtemelen uzun bi kablo kullanıyorsun. Kısa bir kablo ile dene. Sonuç pozitif olacaktır. Kolay gelsin

yasinz' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

Hocam USB kablonun uzunluğu 2 mt. yi geçmesin. Muhtemelen uzun bi kablo kullanıyorsun. Kısa bir kablo ile dene. Sonuç pozitif olacaktır. Kolay gelsin
Hocam kablo uzunluğu 2 buçuk metre civarı ama daha 1 hafta önce yazdırmada sorun yoktu. Format atınca olan oldu.

hocam format attıktan sonra hangi işletim sistemini kurduysan ona göre driverini indir. genelde bu tip problemler oluyor. bizdede vardı bi fotokopi makinesi. kendi sitesinde verdiği driver uyumsuzdu o kadar uğraştırdı ki. çince bi siteden indirip çalıştırabilmiştik formattan sonra...

yasarsahbaz' Alıntı:
yasinz' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

Hocam kablo uzunluğu 2 buçuk metre civarı ama daha 1 hafta önce yazdırmada sorun yoktu. Format atınca olan oldu.

Hocam yine de kısa bir kablo ile dene. Bazen öyle olabiliyor. Kablo çalışıyor sonra fotmat atında driver tanınmama sorunları falan.. Kısa bir kablo dene halen sorun devam ediyorsa yapacağın şey 32 bit 64 bit olayına dikkat et driverda. Bu tip sorunlar sharp ta da yaşanıyor. 2 mt. üzeri kablolarda genellikle problemler yaşanıyor. Bu kablo kalitesi ile de alakalı tabiki.. Kolay gelsin

Ha bi de kabloda sorun yoksa, driver da doğru ise ve halen sorun devam ediyorsa, universal driver bulabilirsen o makine için onu kur. Bişey daha var. Bağlantı yaptığın bilgisayarın anakart sürücülerini de yüklersen mutlaka çözüme ulaşabilirsin...

Geri