Bu kursu bitiren öğretmene 800 TL ek ders

Kodla Büyü
Bilgisayar öğretmenlerli umurumda olmasa böyle bir çözüm olurdu zaten,
Tebrik ediyorum çok güzel bir çözüm, artık bizim ağzımızın kokusunu kimse çekmek zorunda kalmayacak, bulunmaz hint kumaşı zannettik kendimizi, bu kursu ver fen ve sınıf öğretmenlerine hem maaş karşılıkları var hemde ekdersleri yoksa biraz katkısı olur. bizim gibi dersi olmayan-maaş karşılığını dolduranın Kral olduğu bir branş değiller. Hadi BTR kadro isteyelim yahu, hem ders olmasın hem çalışma saatlerimizi kazanmaya çalışalım hemde ekdersimizi tam alalım, Yedirmezler... biz kendimizi rehberlikçi zannettik. Bakalım başımıza daha neler gelecek, şu yasalar çıksın size ihtiyacımız kalmadı durumuna giderlermi acaba...
yazdıklarım ironi içeren kelimelerler doludur. Bir fil daha istiyorum ben-yok burada öyle demeyecektim-ders istiyorum ben.

Zizu_' Alıntı:
Bizler burda çok tartıştık arkadaşlar ders olmazsa aynı tas aynı hamam olur diye
Anketler yapıldı o kadar,
Çoğunluğu formatörlüktür ya da BT rehberliği istedi.

Alın size BT rehberliği, adamlar kursunu açtılar.
:alkis: :alkis: :alkis:

Eslivya' Alıntı:
Ders olmadan BT öğretmenliği normunu ümit eden arkadaşlara selam ederim. Meb olayı mantıklı bir şekilde olması gerektiği gibi çözmek yerine en ucuza çözme yolunu seçerse yazıklar olsun.
E seçmiş zaten hocam, daha ne olsun.

Yapmayın arkadaşlar. Bu haberde yeni bir şey yok. Okulda BT Öğretmeni varsa, ancak BT öğretmeni istemediği sürece başka branştan BT Rehber öğretmeni görevlendirilebilir. Dolayısıyla telaş edecek bir durum da yok.

laaan bende BT rehberim bana niye kimse 800 lira vermiyor. Ne mal adamım ha hakkım olan parayı bile eksik alıyormuşumda haberim yok...

Böyle haber mi, böyle habercilik mi, böyle bakanlık mı, böyle meslek mi? Hangisinden başlasam karar veremedim. Hepsinin topluca canı cehenneme...

Eksik yazmışlar bence maaş dahil ücreti yazsalar daha dikkat çekerdi, tabi maaş dahil kelimesi geçmeden!!

Re: Bilişim öğretmenleri tamamen silinecek galiba

valla bitireceklerse de bitirsinler en azından önümüzü görürüz. bu karanlık hepsinden daha beter. seneye norm fazlası sayımız daha da artacak okuyan arkadaşların atanma umudu zaten yok atananlarında huzuru yok:S

ARKADAŞLAR BİZ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİYİZ.
YOK FORMATÖRLÜK TÜ YOK BTR Dİ BUNLARDA NE YAHU.
HAKKIMIZ OLANI İSTEYELİM VE SONUNA KADAR DİRENELİM DERİM.
BİRLİK OLMADIMIZ SÜRECE HİÇ BİRŞEY YAPAMAYIZ.
POLLANNACILIK OYNAYAN ARKADAŞLAR KORKULACAK ÇOK ŞEY VAR.
1 ) DERSİMİZ SEÇMELİ (SEÇİLMEZE NE OLUR ŞUAN HİÇ BİŞEY OLMAZ)
2 ) DERSİMİZİN NOTU VE HERHANGİ BİR DEĞERLENDİRMESİ YOK (YANİ GEREKSİZ)
3 ) ŞUAN HİÇ KİMSE (MESLEK LİSELERİNDE ÇALIŞAN ARKADAŞLAR HARİÇ) MAAŞ KARŞILIĞINI DAHİ DOLDURAMIYOR (YANİ OKULLARDA FAZLALIĞIZ BOŞA MAAŞ ALIYORUZ)
4 ) GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELER (DİKKAT EDELİM GEÇİCİ = "FORMATÖRLÜK VEYA BTR VS")

BİZLER KALICI ETKİN GELECEĞE DÖNÜK KESİN ÇÖZÜMLER İSTİYORUZ.
İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMDAN Bİ HABER ARKADAŞLAR GÖZLERİNİZİ AÇIN VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN ARTIK BİTME NOKTASINA YAKLAŞTIĞININ FARKINA VARIN. BİRLİK OLUP BU SORUNUN ÜSTESİNDEN GELELİM BU DA SADECE VE SADECE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİNİN ZORUNLU DERSLER ARASINA GİRMESİYLE MÜMKÜNDÜR. DİĞER DÜŞÜNCELER BİZLERE KESİN ÇÖZÜM DEĞİL BAŞKA SORUNLAR GETİRİR. BU GELİŞMELER BÖYLE DEVAM EDERSE GELECEK TE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENİ DİYE BİRŞEY OLMAYACAK. ŞUAN Kİ HÜKÜMETİN TİPİK POLİTİKASI BİRŞEYİ YAVAŞ YAVAŞ YAPIYOR. ÖNCE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANININ ÖNEMİ YİTİRİLECEK FORMATÖRLÜK BTR VS DAHA SONRA MAAŞ KARŞILIĞINI DOLDURAMAMA DAHA SONRA DA KALDIRILACAK. VE BÖYLELİKLE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ DİYE BİRŞEY KALMAYACAK YANİ TARİH OLACAK.
TARİH OLMAMAK İÇİN DERSİMİZİN ZORUNLU HALE GELMESİ ŞARTTIR DEĞERLİ ARKADAŞLAR.

şimdi BTR cileri görelim bakalım? ders olmadan öğretmen olunmaz dedik. ama anlatamadık. hadi şimdi ne yapacaksınız çok merak ediyorum...!

ARKADAŞLAR BİZ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİYİZ.
YOK FORMATÖRLÜK TÜ YOK BTR Dİ BUNLARDA NE YAHU.
HAKKIMIZ OLANI İSTEYELİM VE SONUNA KADAR DİRENELİM DERİM.
BİRLİK OLMADIğıMIZ SÜRECE HİÇ BİRŞEY YAPAMAYIZ.
POLLANNACILIK OYNAYAN ARKADAŞLAR KORKULACAK ÇOK ŞEY VAR.

1 ) DERSİMİZ SEÇMELİ (SEÇİLMEZE NE OLUR ŞUAN HİÇ BİŞEY OLMAZ)
2 ) DERSİMİZİN NOTU VE HERHANGİ BİR DEĞERLENDİRMESİ YOK (YANİ GEREKSİZ)
3 ) ŞUAN HİÇ KİMSE (MESLEK LİSELERİNDE ÇALIŞAN ARKADAŞLAR HARİÇ) MAAŞ KARŞILIĞINI DAHİ DOLDURAMIYOR (YANİ OKULLARDA FAZLALIĞIZ BOŞA MAAŞ ALIYORUZ)
4 ) GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELER (DİKKAT EDELİM GEÇİCİ = "FORMATÖRLÜK VEYA BTR VS")

BİZLER KALICI ETKİN GELECEĞE DÖNÜK KESİN ÇÖZÜMLER İSTİYORUZ.
İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMDAN Bİ HABER ARKADAŞLAR GÖZLERİNİZİ AÇIN VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN ARTIK BİTME NOKTASINA YAKLAŞTIĞININ FARKINA VARIN. BİRLİK OLUP BU SORUNUN ÜSTESİNDEN GELELİM BU DA SADECE VE SADECE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİNİN ZORUNLU DERSLER ARASINA GİRMESİYLE MÜMKÜNDÜR. DİĞER DÜŞÜNCELER BİZLERE KESİN ÇÖZÜM DEĞİL BAŞKA SORUNLAR GETİRİR. BU GELİŞMELER BÖYLE DEVAM EDERSE GELECEK TE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİ DİYE BİRŞEY OLMAYACAK VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENİ DE OLMAYACAK. ŞUAN Kİ HÜKÜMETİN TİPİK POLİTİKASI KALDIRMAK İSTEDİĞİ BİRŞEYİ YAVAŞ YAVAŞ YAPIYOR. ÖNCE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANININ ÖNEMİ YİTİRİLECEK FORMATÖRLÜK BTR VS DAHA SONRA MAAŞ KARŞILIĞINI DOLDURAMAMA DAHA SONRA DA KALDIRILACAK VE BÖYLELİKLE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ DİYE BİRŞEY KALMAYACAK YANİ TARİH OLACAK.
TARİH OLMAMAK İÇİN DERSİMİZİN ZORUNLU HALE GELMESİ ŞARTTIR DEĞERLİ ARKADAŞLAR.

evrim0626' Alıntı:
valla bitireceklerse de bitirsinler en azından önümüzü görürüz. bu karanlık hepsinden daha beter. seneye norm fazlası sayımız daha da artacak okuyan arkadaşların atanma umudu zaten yok atananlarında huzuru yok:S

VE BTR Cİ OLDUM DİYE SEVİNENLERİ DE ANLAMIYORUM GEÇİCİ GÖREVLENDİRİLDİNİZ GEÇİCİSİNİZ. SİZLER DERS OLMADIĞI SÜRECE ÖĞRETMEN OLABİLECEĞİNİZİ Mİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ ELBETTE OLAMAZSINIZ. EĞER ÖĞRETMENLİK SİZİN İÇİN ÖNEMLİ DEĞİLSE GEÇİCİ GÖREVLENDİRİLMEYE DEVAM EDİN. VE BU GEÇİCİ İŞLERLE BİRİLERİ SİZLERİ GEÇİŞTİRSİN.

BEN DERSİMİZİN ZORUNLU OLMASI İÇİN BİRLİK OLALIM DERİM DEĞERLİ ARKADAŞLAR.

Zamanında BTR diye tutturan arkadaşlar için çok şey söylemek geliyor içimden ama söylemiyorum. Arkadaşın dediği gibi, doğru yönde birlik olmadıktan sonra istediğimizi elde edemeyiz. BTE Derneği bu açılan kurslar dahil her konuya değinerek görüşmeler yapıyor. Sayımızı derneğimiz çatısında artırmakta fayda var. Ama gel gör ki bunu yapamıyoruz işte. Birçoğumuz burda fikir savurur, iş bi derneğe üye olmaya gelince geri durur.

evini alacaksın arabanı alacaksın borcunu bitirip erken emekli olup özel sektöre geçeceksin benim şu an bildiğim bu.

burda en büyük suçlu bişim öğretmenlerinin birlik ve beraberlikten uzak olmasıdır. birileri formatölüğün devam etmesini bir kısmı derslerin geri gelmesini bir kısmıda alan değiştirmek için yollara düşerse olacağı buydu. formatörlüğün geceği yok bunu bilişimcilere anlatmak zordu ama yıllar hep görevlendirmlerle geçti

Fatih projesi için Pardus, Altyapı, Eğitimde Tek. Kullan, vs bi dolu kurs açılıyor eğitiliyoruz. Ama bu durumun düzeleceğini umut etmek çok saçma artık

sendikanın üst yönecilileri ile uzun süre bu konuları konuştuk onlarında en büyük sorunu bilişimcilerin ortak isteklerinin olmayışından dert yandılar. Bilişimcilerin yarısı formatörlüğü isterken diyer yarısıda istemiyor. hükümette yıllarce bu formatörlüğü açarak aslında bilişimcileri istediği gibi kullandı

bu kursu kim vercek arkadaşlar eğer bizlersek yüreklice adam gibi tepkinizin il eğitmenleri ilçe sorumluları vermeyin red edin abi sizin yüzünüzden alacağın ekdersler sizi ne zengin nede kfakir yapar ama yetişreceğiniz her krusiyer bir bt öğretmenin kadrosunu doldurur müdürlerde kadro açmaz ve sizin yüzünüzden atama bekleyen arkadaşlara yazık olun ankarda görevli arkadaşlar tepkinizi koyun vermeyin arkdaşlar bana ilçeden böyle teklif gelirse kesinlikle kabul etmem sırf bu yüzden bu hükümet bizim sorunumuzu çözmedi diye ben istifa ettim eğitim birsen den

biri bana su versin

unforgiven55' Alıntı:
bu kursu kim vercek arkadaşlar eğer bizlersek yüreklice adam gibi tepkinizin il eğitmenleri ilçe sorumluları vermeyin red edin abi sizin yüzünüzden alacağın ekdersler sizi ne zengin nede kfakir yapar ama yetişreceğiniz her krusiyer bir bt öğretmenin kadrosunu doldurur müdürlerde kadro açmaz ve sizin yüzünüzden atama bekleyen arkadaşlara yazık olun ankarda görevli arkadaşlar tepkinizi koyun vermeyin arkdaşlar bana ilçeden böyle teklif gelirse kesinlikle kabul etmem sırf bu yüzden bu hükümet bizim sorunumuzu çözmedi diye ben istifa ettim eğitim birsen den

Bi de o var değil mi... Bu kursları verecek arkadaşlar tepki gösterip görevi kabul etmezse gayet onurlu bi davranış sergilemiş olurlar.

Eslivya' Alıntı:
unforgiven55' Alıntı:

Bi de o var değil mi... Bu kursları verecek arkadaşlar tepki gösterip görevi kabul etmezse gayet onurlu bi davranış sergilemiş olurlar.
evet vermesinler yaa en azından tepkimizi öyle gösterelim

solomonte' Alıntı:
Bu kurs için 1 öğretmenin bile başvurmaması gerekir ama nerdeeee...
Millet bunu birşey sanıp, derse girmemeyi birşey sanıp hemen koşa koşa
Başvuracaklar...
evet yaa sosyal bilimler lisesinde bi kimya öğretmeni almış formatorluk yapıyor bir resim gönderilmesi gerekmiş sürekli yapamoyrmuş sonra az çok bil. anlayan bi arkadaş bakmış fotolrın toplan boyutu 6 gb gerisini siz düşünün sadece derse girmemek ve ekders için alırlar bu kursları

unforgiven55' Alıntı:
evet vermesinler yaa en azından tepkimizi öyle gösterelim

Hocsm kursu vereceklerin çoğu zaten bilişim bıranşından değil. Onlar MEB ne emrederse onu yapacaklar.

Bilişim Öğretmenleri yerine kurs ile formatör atanıyor yazık

MEB, ‘Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi’ başlığıyla, farklı branşlardan öğretmenlerin yararlanacağı kurs başlattı. Kursu bitiren öğretmenler aylık 800 TL ek ders ücreti alacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, Fatih Projesi kapsamında Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi başlığıyla, farklı branşlardan öğretmenlerin yararlanacağı bir kurs başlattı. Farklı branşlardan öğretmenler, kursu bitirdikten sonra aylık 800 TL ek ders ücreti alacaklar. Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevini yapacak öğretmenler, okullarda var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanlarında bu görevi yürütecekler.
Görevlendirilen öğretmenlerin yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna ise gidilmeyecek.
Uzmanları boşta
Kursu tamamlayan öğretmenler, Fatih Projesi kapsamında kurulan bilişim teknolojileri destekli sınıflar ve bu sınıfların amacına uygun bir şekilde kullanılması , kullanıma hazır ve işler durumda tutulması konusunda düzenlemeler yapacak. Ancak açılan hizmet içi eğitim kursu, ülkemizde 10 bin atanamayan bilişim teknolojileri öğretmenini isyan ettirdi. Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Başkanı Burcu Yılmaz, farklı branşlardaki öğretmenlere verilen kursla ilgili olarak, “Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği teknik servis boyutuna ulaştı. Gerçek bilişim teknolojileri eğitimini alanlar şu an boş geziyor. Alan dışı bu işleri yürütüyorlar. “ dedi.

http://www.mebpersoneli.com.tr/guncel/b ... 85280.html

Read more: http://www.mebpersoneli.com.tr/guncel/b ... z2SXqyMtI7

dostlar benim bir sorum olacaktı şöyleki

kesinlikle derslerimizin verilmesinden yanayım madem öğretmensek btr falan hepsi hikaye ders yoksa formatörlükte btr de bir gün bitecek diye düşünüyorum

sorum şuu ikinci bir plan olarak idarecilik nasıl

nedenleri saymakla bitmez ama

idarecilerin ellerin altında eleman olarak görmesi
derslerin olmaması ilerde bu bölüm kökten kapanacak gibi geliyor bana vb

bu açılardan bir an önce idareciliğe mi geçsek de kurtulsak diyorum (kesinlikle zor ama okuldaki idareciler bakıyorum onların yaptıklarını ben evden yaparım :p )

Geri