Bu iki arabadan hangisini tavsiye edersiniz? Clio/Corsa

Kodla Büyü

html99

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
http://www.araba.com/2204845.html
http://www.araba.com/2087331.html

Arkadaşlar linkleri temsili olarak koydum. Opel corsa 1.3 dizel ile Renault Clio 1.5 dizel aralarında seçim yapmakta zorlandığım iki araç.
İkisi de hatchbag, ikisi de dizel, ikisi de yeni kasa (2008/2009 modelleri için) ikisinin de donanımları birbirine yakın ikisi de ekonomik ve sıfırlarının da ikinci ellerinin de fiyatları birbirine çok yakın. Seçim yapmak çok zor, tavsiyelerinizi bekliyorum?

Hocam lütfen Opel varken Renault'ta binilirmi. Arada çok fark var çok. Aman clio gibi bisiklet arabalara bulaşmayın. Bizden tavsiye. önce bir renault sonra bir opel kullanan sürücüyüm aman derim size , opel seçeneği varken renault asla

sorman bile hatalı opel i al hocam.

renonunn parçası ucuz, opelin parçası pahalı diye renoyu düşünebilirsiniz ama şunuda göz önünde bulundurun reno kaç sefer parça değiştirir opel kaç sefer parça değiştirir?

hocam ;

iki arabanın da avantajları dezavantajları var.....

herkes kendi sevdiği arabanın ; en iyi araba olduğunu düşünür...

opel ; sağlam arabadır ; tasarımı ; çizgileri şıktır ; alman arabasıdır ;

parçası gerçekten pahalıdır....

ustalar ; sırf opel diye ; parçaya yüksek fiyat çekerler......

yani alışılagelmiş bir kanı var....

opeldeki bir civatayı söksün ; 50 lira der ; renodakini söksün ; 20 lira der.....

opellerin kaportaları genelde daha sağlam olur....

opeldeki sürüş keyfini renoda bulamazsın....

gelelim renoya ;

fransız arabasıdır...az yakar....parçası ucuzdur....bakımı ucuzdur.....

tasarımı ve çizgileri opelin her zaman altında olmuştur.....

kaportası ; opelinki kadar sağlam değildir.....

sürüş keyfi opelde daha iyidir....

karar senin ;

her ikiside ; temiz kullanıldığı sürece ; rahatlıkla satacağın bir arabadır...

valla benim gözümde iksi de birbirinin aynısı. ben olsam o paraya daha düşük model daha güzel bi araba alırım. C4, civic, focus, golf gibi...

cakkoyun' Alıntı:
valla benim gözümde iksi de birbirinin aynısı. ben olsam o paraya daha düşük model daha güzel bi araba alırım. C4, civic, focus, golf gibi...

Aslında doğru söylüyorsunuz da hocam, okul ev arası 45 km. Git gel 90 km ediyo. Günlük ortalama 100 km desek ayda en az 2500 km yol yapacağım araçla.

Bahsettiğiniz araçların yakıt tüketimi benim sorduklarıma oranla daha fazla o nedenle o araçları kullanırsam benzin istasyonuna çalışırım diye düşünüyorum. Ya LPG li bir araç, ya da motor hacmi küçük dizel bir araç alma eğilimindeyim. Şu an için dizel düşünüyorum.

socrates31' Alıntı:
Hocam araba internete düşmüşse bence ikisine de binilmez
:puhaha:

yok hocam bazen iyilerde çıkıyo niye öyle diyon :)
şahsen renault sevmiyorum ondan ben olsam ,yani muallaktaysam eğer opel'i tercih ederdim

yazılanların hepsinde haklılık payı var sın en iyisi kendi içinden hangi doğru geçiyorsa ona yönel iyi olur hocam ..

şimdiden hayırlı olsun :++:

skydive707' Alıntı:
Hocam bu fiyatlara git TOYOTA corolla al. hem segment farklı hem daha güvenli olur

acayip derecece haklı buluyorum hocamı al hocam bi hb corolla lpg ile yaksın 135 krs derdn tasan olmasın ben 2 ay once 2007 hb corolla aldım iyiki de almısım Allah nazardan saklasın ama hakkatten toyota ömürlük araba

ikiside ağır araba 1200 kg civarında olması lazım. teknik özellikleride yakın, corsa da fiatlardaki multijet motor olması lazım. yakıt tüketimi olarak clio'dan azda olsa düşüktür.
clio hb ler sedanlardan daha rahat konforlu fakat bir kenarda da corsa varken tercihi şahsen ben corsadan yana kullanırım. görünüş olarakta corsa daha ağır hoş duruyor.

yedek parça ve servis olarak düşündüğünüz zaman yeni araçlarda serviste fiyat o kadar abartı farketmiyor. serviste clio 1.5 marş motoru değişimine geçen sene 450 lira vermiştim. adı yerli araba. ama servis yerine bakımları sıkıntıları sanayide yaptırırım derseniz renault tercih edilir.

hocam opelle renoyu kıyaslamak bile çok yanlış. opeli istediğin zaman iyi fiyata satarsın ama reno çok zor. opel reno, pej v citroenden de çok çok iyidir.
hocam.

opelin süspasiyonu serttir ona göre. kötü yolda şaç baş yoldurur pişma olursun aldığına birde elektroniği problemlidir. bi sensörü 200 tl . 8)

bu ilandaki clio yu kullandım. :( 1.5 dizel clio sahibi varsa gücenmesin ama performansı midemi bulandırdı. yakıtını konforunu tam bilmiyorum ama gitmiyo gitmiyo gitmiyo :eek:

başka seçeneğin yokmu hocam?
sadece bunlar diosan tabiki corsa..ama ben olsam ikisinede bakmazdım :)

unknownrealmman' Alıntı:
AngeL_' Alıntı:
başka seçeneğin yokmu hocam?
sadece bunlar diosan tabiki corsa..ama ben olsam ikisinede bakmazdım :)
Önerilerinizi bekliyorum hocam

Hasan Hocam size tavsiyem 2 yaşında bir katır :++: Az yer çok gider :mrgreen:

Şaka Bir Yana : Aynı segmentten, az yakan araba aradığınızı farzediyorum (her ne kadar aile için yetersiz olacaklar ise de)

http://www.sahibinden.com/50_000km_...zersiz_c3-45WQQaXQQ16470937WQQpXQQdisplayitem
http://www.sahibinden.com/2009_mode...anium_lp_-65WQQaXQQ16959264WQQpXQQdisplayitem

opel corsa tabi ki daha iyidir ben olsam opel alaırım. zaten araba aldığın zaman ya alman ya japon arabası almak lazım ;)

kendin baksana ark ım niee millete soruosun yaaa..hangisi içine sinerse onu al

Renault arabalarının her yeri elektroniktir hocam. Türkiye koşullarında pek sağlıklı olmuyor. En küçük bir çukur girip çıksan elektronik aksamı hasar görüyor ve beyni değişmesi gerekiyor. Yollar bir de sulu ise hocam o zaman sorma gitsin.

Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi Renault ile Opel kıyaslanmaz hocam.

Kesinlikle Opel derim.

runalone' Alıntı:
kendin baksana ark ım niee millete soruosun yaaa..hangisi içine sinerse onu al

Senin içine sinmeyen ne arkadaşım? İlgilenmiyorsan yorum yapman gereksiz. Türkçe'de "ark" "niee" "soruo" gibi kelimeler de yok.

hürmetler

hocam bu iki araba karşılaştırılmaz bence.. opel alın bence hemen yeni corsalar çok ekonomik yakıt açısından diğeride az yakar ama opel tercihimdir her zaman.. :!:

Geri