Bu iki arabadan hangisi iyi sizce?

Kodla Büyü
sorulurmu hocam, kazası belası yoksa (ezikten dolayı boya var demiş ama yinede bi kaporta ustasına göstermek gerekir) tabiki corsa çok daha iyidir. hem model olarak, hem marka olrak hemde km olarak daha üstün

Araçları incelemedim ama tabi ki corsa iyidir fikrine katılmıyorum.
Fabialarda son yıllarda tutulan modeller ve Volkswagen üretim.

tabiki corsa, sınıf olarak aynı ama corsa 1.3 dizel mazotu kokluyor, ayrıca fabia ya göre servis, yedek parça fiyatı, yedek parça bulunurluğu ve elden çıkarma bakımından corsa daha uygun.

the_korsan' Alıntı:
Araçları incelemedim ama tabi ki corsa iyidir fikrine katılmıyorum.
Fabialarda son yıllarda tutulan modeller ve Volkswagen üretim.
Volkswagen üretiyor ancak kendi araçlarında kullandığı malzemenin aynısını skoda da kullanmıyor. sadece motor aynı. polo ile fabianın, golf ile octavianın motorları aynıdır. ancak diğer mazemelerin skoda da 2. sınıf olduğu bir gerçektir.

Corsa ama bence küçük araba. İhtiyaca göre bence daha büyük bir araba düşünebilirsin. Şahsen ailem 3 kişi ve Getz artık küçük geliyor bana.

Deneme amaçlı 2003 corsa ve 2005 fabia kullandım. açıkçası malzeme kalitesi açısından pek fark görememiştim. ikisi de 1.2, corsa ise otomatik vitesti. performans olarakta pek farkları yoktu.
Malzeme olarak bana pek 2.sınıf gelmedi ama demek ki daha dikkatli inceleme fırsatınız olmuş hocam :)
Ama genel anlamda opel ile skoda kıyaslanmaz fikrine hala katılmıyorum.
Opel tamam yılların markası, corsa yılların modeli, opelin 40 küsür yerde yetkili servisi var daha geniş o da doğru, skodanın 20 küsür ilde vardır ancak ama skodayı bir köşeye koymaya yetecek kadar sebep yok.
Skoda 1.2, skoda 1.4, skoda 1.4 dizel modellerini kullanmakta olan arkadaşlar var ve hepsi yine olsa yine skoda diyorlar.

@muzy2007 hocamızın verdiği linklerde corsa daha cazip bunda aklın yolu bir haklısınız.

araba işi birazda zevk meselesidir. ikisinde de test sürüşü yapın. hangisinde kendinizi rahat ve güvende hissderseniz onu alın.

Merhabalar. Tabi ki Fabia. Daha önce forumda verilmişti. Oradaki oranlarda Almanya'da o ay satılan araçlarda fabia başı çekiyordu. 10000 küsürle. İkinci sırada octavia 3500 lerde, 3. de golf dü yanılmıyorsam.

Ayrıca bu baktığın fabia special modeli. Yani 102 beygirlik süper bir güce sahip. Bunun yanında yakıt tüketimi gülünç değerler. Malzeme kalitesinden bahsetmişler araştırdığım ve bildiğim kadarıyla saçlarını Çekler yapıyormş ve dünyanın en kaiteli saçlarıyla ÇEkler ünlüymüş.

Kısacası bence Fabia Düşün :) Ama dizel veya special modeli olsun. 76 Beygirlerine bakma.

Geri