Bu hayatta herkes mi yalancı

Kodla Büyü

burock_26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Son yıllarda yaşadığım olaylar insanlara olan güvenimi çok sarstı
Gerek eşim gerekse ailesinin yalanları beni tiksinme noktasına getirdi şimdilik yutuyorum
Nasıl yalanlar dersenz eşim özelde çelışıyordu o sıralar aramızda bir bağda yoktu iş konusunda tereddütlerim vardı eşimin işi konusunda herneyse işte bizimki görücü usulü tanışma olduğu için böyle düşünüyordum ve pek de görüşmüyordum sonra kayınvalde aradı yok işi garanti işten çıksa d maddiyatımz var sen onları düşünme vs vs dedi kendisi de öğretmendir neyse evlendik ve eşim 1 yıl sonra işten ayrıldı ne maddi destek var ne de bişy evet kdınn maddiyatı var ama kendine eşim de bu konuda dürüst olmadı bu yüzden çoookkk mutsuzum ve onlara karşı hınçlıyım haklımıym haksız mıyım bilemiyorum
sizce?
artık kimseye güvenmiyorum

benim eşim de özelde çalışıyor ve her an işten ayrılabilir de ben onun maaşına güvenip evlenmedim onunla. Ben bi yeri okurken atlamadıysam açık konuşmak gerekirse ne demek istediğinizi anlamadım.

burock_26' Alıntı:
Gerek eşim gerekse ailesinin yalanları beni tiksinme noktasına getirdi şimdilik yutuyorum
Nasıl yalanlar dersenz eşim özelde çelışıyordu o sıralar aramızda bir bağda yoktu iş konusunda tereddütlerim vardı eşimin işi konusunda herneyse işte bizimki görücü usulü tanışma olduğu için böyle düşünüyordum ve pek de görüşmüyordum sonra kayınvalde aradı yok işi garanti işten çıksa d maddiyatımz var sen onları düşünme vs vs dedi kendisi de öğretmendir neyse evlendik ve eşim 1 yıl sonra işten ayrıldı ne maddi destek var ne de bişy evet kdınn maddiyatı var ama kendine eşim de bu konuda dürüst olmadı bu yüzden çoookkk mutsuzum ve onlara karşı hınçlıyım haklımıym haksız mıyım bilemiyorum
sizce?

gerçek dünyaya hoşgeldin!

hocam siz eşinizin maaşı için evlendiyseniz başta kaybetmişsiniz,
eşinizi seviyorsanız bence en hayırlısı bu,
yarın ailesi yaptığı yardımı yüzüne vursa daha mı iyi olacak,
eşimin abisinin ödemeyi söz verdiği öğrenim kredilerini sessiz sedasız kimseye birşey demeden ödeyip bitirdim,
bende çok zorlandım o süreçte ama kimseye boyun eğmedim üstelik eşimde henüz atanmamıştı.
eşini seviyorsan yanlışsın hocam, boşver 5 harcayacağına 3 harca kafan rahat olsun kimseye boyun eğme kendi ailen dahil.
bu benim görüşümdür.
mutluluklar dilerim

sevmiyor musunuz eşinizi? önemli olan burda sevgi siz sevmiyor gibi başkasıymış gibi konuşuyorsunuz? Eğer sevseydiniz iyi günde kötü günde diye imza atmadınız mı?

para için evlendim demişsin resmen hocam sen burda.

para vermedikleri içinde hırslandım diyorsun. garip

burock_26' Alıntı:
sizce?
Mutsuzluğunuzun kaynağı içler acısı hocam... Tersi durumda mutlu olacaksanız - ki öyle görülüyor yazdıklarınızdan - bu daha da acı...

Vercem deyip vermeyen kayinvalideleri kınıyorum.Nedir bu zümrenin çektiği ya..

Hocam iş güvencesiyle mi evlenmiştiniz ?
Bence baştan tüm ihtimalleri göze almalıydınız. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok, hele hele özel sektör...

Hocam eğer yanlış anlamadıysak ben de arkadaşlara katılıyorum, tamam belki işi var mı yok mu diye düşünmüşsünüzdür evlilikten önce ama; siz bu durumları bilerek evlenmişsiniz. En önemlisi eşler arasında sevgi ve muhabbet var mı yok mu, öylesine evlenmek için de evlenilmez herhalde. Allah yardımcınız olsun, inşallah sıkıntılarınızdan kurtulursunuz.

Benim sorunum para değil arkadaşlar baştan konuşulan şeylerin doğru çıkmaması eşim isterse hiç kazanmasın ama yalan söylemeselerdi kimseye ses çıkardığımda yok şu anda sadece içimi döktm eşimi seviyorum ama işte bu yalanlar yokmuuu beni bitiryor

burock_26' Alıntı:
sizce?

Böyle düşünmenize üzüldüm. Anlattığınız olayda pek yalan da göremedim ben. Zaten evlenmeden önce işi garanti şeklinde bir konuşma geçtiyse kayınvalidenizle sizin aranızda bence baştan o işe kalkışmamalıydınız. Bu arada sizin erkek olduğunuz varsayımıyla bunları yazdım. Eğer bayansanız haklı olduğunuz noktalar var. Velhasıl Allah sizin ve eşinizin yardımcısı olsun.

ayrıca dediğim gibi yalanlar canımı sıkıyor belki de haksızımdır ne bilym kendinizi benm yerime koyun eşinz kendi isteğiyle işten ayrılsa napardınz?

her_dem' Alıntı:

Ben de burada sizi haksız görüyorum kusura bakmazsanız.
"Fazla görüşmedim zaten, maddi durumu iyi diye evlendim , fakat umduğum gibi iyi olmadı" şeklinde anlıyorum cümlenin özetini.

burock_26' Alıntı:
hayır erkk değilimmmm

Ha o zaman haklı olabilirsiniz. Bizim okuldada bi bayan arkadaş var onun durumuda sizinki aile çok zengin gösterilmiş adam fabrika müdür filan, almancı bilmem ne kocası şimdi fabrikada asgari ücretle çalışıyor, pek görüşmemişler günah filan diyerek kandırmışlar yani kızı. Artık herkes maaşlı bayan arıyor sevgi aşk lafta kalmış sadece

hocam yalanlar diyorsunuz. eşinizle ne kadar zamandır evlisiniz? bu zaman zarfında bu mesele haricinde başka yalanlarını gördünüz mü? sadece bu meselede ise belki kendi de sıkıntı içindedir, ama herkonuda yalan varsa zor bir durum :(

oziie' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

"Fazla görüşmedim zaten, maddi durumu iyi diye evlendim , fakat umduğum gibi iyi olmadı" şeklinde anlıyorum cümlenin özetini.
maddi durumu iyi diye evlendim demek ne demek sayın hocam. parası için evlendim demek. parası için evlendiysen, parası bitiğinde ne yapacaksın. evliliğinin sebebi ortadan kalkmış olmuyor mu?

bir bayanın çalışıp erkeğinin evde oturmasını hoş görecek değiliz. tam tersi bir durumda sıkıntı değil. erkeğin görevidir evini geçindirmek. ancak hocamın durumunda bana göre fark yok. maddi durumu için evlendiysen her türlüsünü gördüğünde yakınmayacaksın.

güven sarsılınca yerine gelmiyor hocam, acaba bu yaptığında da mı bir iş var demekten kendinizi alamıyorsunuz, demek istediğiniz bu bence çok da doğru, yazıyı okuyunca manevi kısmını anlayan çok olmamış nedense, maddi yönden eleştirilmişsiniz. dervişin fikri neyse zikri de o olur hesabı

her_dem' Alıntı:
oziie' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

maddi durumu iyi diye evlendim demek ne demek sayın hocam. parası için evlendim demek. parası için evlendiysen, parası bitiğinde ne yapacaksın. evliliğinin sebebi ortadan kalkmış olmuyor mu?

bir bayanın çalışıp erkeğinin evde oturmasını hoş görecek değiliz. tam tersi bir durumda sıkıntı değil. erkeğin görevidir evini geçindirmek. ancak hocamın durumunda bana göre fark yok. maddi durumu için evlendiysen her türlüsünü gördüğünde yakınmayacaksın.

Hocam yanlış anlaşılma olmuş - ben sizin yazınıza katıldığımı belirtmek için alıntı yapmıştım..
Haksız görüyorum dediğim - konuyu açan arkadaşımızdı.. :)

burock_26' Alıntı:
sizce?
neden başkasında hata arıyorsunuz ki bence eşiniz sizde hata aramalı özel sektör ne zaman işten çıkaracağı elbette belli değil bu onun hatası değil bir kere eşiniz sizin kendisiyle sırf maaşı maddi desteğini beklediğiniz için evlendiğinizi bilse sanırım bırakın size güvenmeyi bir dakika bile durmaz yanınızda silkelenin ve kendinize gelin eşinizi çalışıyor diye mi aldınız sevmiyorsanız kadrolu bir eş bulmuk için yolunuz açık olsun

Geri