bu gün alıcam, sizce hangisi neden?

Kodla Büyü

suckan10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar iki ürün arasından bugün sipariş vericem.
iki ürün arasındaki fark yaklaşık 100 lira,
asus olan sistem 2gb ram daha fazla + hd led + usb 3.0 var.
bunların haricinde ekran kartları asusun gt 610m, lenovo gt 540m

Asus : http://www.pcdepo.com/asus-k53sd-sx141r ... n7703.html

Lenovo : http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z5 ... n7280.html

neden bu ürünler, kasa görüntüleri olarak ikisi hoşuma gitti. 1500 tl yi geçmek istemiyorum. samsung, hp, acer hiç ısınamadım. dell xps serisi bide şu ürün aklımı çeliyor ama eksisi:nümerik klavye yok, ve biraz kalın gibi.(1'e 1 görmedim) artısı harddisk 7200 rpm. ve fiyatı 100 lira daha fazla değer mi bilmem.

dell : http://www.pcdepo.com/dell-xps-502-s45f ... n7267.html

lütfen 2 saat içinde yorum yapın. bugün sipariş vericem. cumaya ancak elime geçer.

Bence de freedos'lu lenovo daha mantıklı. İşletim sistemine para vermezseniz daha kaliteli donanıma sahip laptop'unuz olacaktır.

yasarsahbaz' Alıntı:
Ben de size bir soru sorayım;

http://www.webdenal.com/asus-k53sd-sx141r_417759.html

Webdenal'da o notebook 1403 lira iken neden PCdepo'dan 1440'a alıyorsunuz?

cevap gayet basit: sadece access' e 12 ay taksit 1462 lira. diğer kartlara ise 1600 lira. bende 12 taksit alacağıma ve elimde world bonus ve maximum olduğuna göre 1403 lira fiyata aldanmayacağım. ayrıca sizin gösterdiğiniz üründe ram: 4 gb. benim linkini verdiğimde 8 gb. 1403 liraya 12 taksit bile olsa 50 lira ram farkı ödemiş olurum gene aynı fiyata gelir.
yinede önerin için teşekkür ederim.

hocam sana tavsiyem notebook alma alacaksan ultrabook lar çıktı onlara bak istersen. notebook alanlar herkes pişman satmak için uğraşıyolar :( az daha para ver sağlam olsun...

firatbuyukkaya' Alıntı:
hocam sana tavsiyem notebook alma alacaksan ultrabook lar çıktı onlara bak istersen. notebook alanlar herkes pişman satmak için uğraşıyolar :( az daha para ver sağlam olsun...

yok teklif güzel ama bir bilgisayara inceliği ve küçüklüğü için daha fazla para vermeyi düşünmüyorum. 7 yıldır asus kullanıyorum. artık ihtiyarladı ve kronik sorunmudur yoksa kronik olan bizim çocukmudur bilmem(avatarda sağdaki) ama :D ekranı kasadan ayırdı. işin enteresan yanı bu makineyi (1,6 core duo, 1 gb ram, 80 gb harddisk olarak 1800 liraya almıştım.hemde güzel bir indirimle ) şimdi maaşım 2,5 kat arttı ama o kadar para vermek içimden gelmiyor valla.

yok teklif güzel ama bir bilgisayara inceliği ve küçüklüğü için daha fazla para vermeyi düşünmüyorum. 7 yıldır asus kullanıyorum. artık ihtiyarladı ve kronik sorunmudur yoksa kronik olan bizim çocukmudur bilmem(avatarda sağdaki) ama :D ekranı kasadan ayırdı. işin enteresan yanı bu makineyi (1,6 core duo, 1 gb ram, 80 gb harddisk olarak 1800 liraya almıştım.hemde güzel bir indirimle ) şimdi maaşım 2,5 kat arttı ama o kadar para vermek içimden gelmiyor valla.[/quote]
Hocam inceliği için vermiycen parayı eğer performans istiyorsan notebook sana olmaz ultrabook sadece performansı için tavsiye ettim ama artık daha deneyimli hocalarımın tavsiyelerine de bakabilirsin :) benden bu kadar :) bir söz vardır tamamını yazmıycam " Tecrübeyi Tecrübe etmek .... tır." inşallah sende tecrübe etmezsin :)

suckan10' Alıntı:
yok teklif güzel ama bir bilgisayara inceliği ve küçüklüğü için daha fazla para vermeyi düşünmüyorum. 7 yıldır asus kullanıyorum. artık ihtiyarladı ve kronik sorunmudur yoksa kronik olan bizim çocukmudur bilmem(avatarda sağdaki) ama :D ekranı kasadan ayırdı. işin enteresan yanı bu makineyi (1,6 core duo, 1 gb ram, 80 gb harddisk olarak 1800 liraya almıştım.hemde güzel bir indirimle ) şimdi maaşım 2,5 kat arttı ama o kadar para vermek içimden gelmiyor valla.
firatbuyukkaya' Alıntı:
Hocam inceliği için vermiycen parayı eğer performans istiyorsan notebook sana olmaz ultrabook sadece performansı için tavsiye ettim ama artık daha deneyimli hocalarımın tavsiyelerine de bakabilirsin :) benden bu kadar bir söz vardır tamamını yazmıycam " Tecrübeyi Tecrübe etmek .... tır." inşallah sende tecrübe etmezsin

eyvallah teşekkür ettim, yazının içinde biraz sitem hissettim (bir yanlış algılanacak yazı yazmışsak affola. elbette performance önemli, boyutu değil tabiki, ama malum maddi durumlar, memuruz ve daha zam alamadık :cry: .)

eyvallah teşekkür ettim, yazının içinde biraz sitem hissettim (bir yanlış algılanacak yazı yazmışsak affola. elbette performance önemli, boyutu değil tabiki, ama malum maddi durumlar, memuruz ve daha zam alamadık :cry: .)[/quote]
est. hocam ne demek aynen zammı bekliyoruz alım gücü de önemli... hayırlı olsun şimdiden :)

lenovo ya hiç kullanmadım. kullanan arkadaşımda olmadı..

ama asus ve dell için kullanan arkadaşların şikayetlerini görmedim ben alıcak olsam asus alırdım. hem fiyat bakımından hem de ram bakımından diğer her şey aynı.HDD performansı etkilediği doğru ama ram kadar etkilediğini düşünmüyorum.

suckan10' Alıntı:
eyvallah teşekkür ettim, yazının içinde biraz sitem hissettim (bir yanlış algılanacak yazı yazmışsak affola. elbette performance önemli, boyutu değil tabiki, ama malum maddi durumlar, memuruz ve daha zam alamadık :cry: .)
firatbuyukkaya' Alıntı:
est. hocam ne demek aynen zammı bekliyoruz alım gücü de önemli... hayırlı olsun şimdiden :)

ooo bu çok sert oldu. bu arada benim verdiğim linkteki makinalara bi yorum yapsan da barışsak.

parssan' Alıntı:
lenovo ya hiç kullanmadım. kullanan arkadaşımda olmadı..

ama asus ve dell için kullanan arkadaşların şikayetlerini görmedim ben alıcak olsam asus alırdım. hem fiyat bakımından hem de ram bakımından diğer her şey aynı.HDD performansı etkilediği doğru ama ram kadar etkilediğini düşünmüyorum.

teşekkür ederim. bende hiç lenovo'nun bu serisini kullanan görmedim. özdilekte vardı bu kasadan güzel görünüyordu. tek bilgim bu. çekincelerim ondan. ayrıca benim verdiğim linktesi asus un freedos olanıda var ama o gri kasalısı, fiyatı 90 lira daha uygun ama gri kasa.

oda bu : http://www.pcdepo.com/asus-k53sd-sx139d ... n7534.html

patlamismisir' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
halaçoğlu' Alıntı:
patlamismisir ve tecnomix dün üye olmuşlar ve sürekli reklam yapmışlar

lütfen deneyimli arkadaşlarımız yardımcı olursa sevinirim. :alkis:

ben reklam yapmıyorum ya ne alaka:S diğer mesajalrıma da bakarsanız anlarsınız bence :+1:

ok yorumların için teşekkür ederim. saygılar.

suckan10' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
firatbuyukkaya' Alıntı:

ooo bu çok sert oldu. bu arada benim verdiğim linkteki makinalara bi yorum yapsan da barışsak.
:) ben olsam asus alırdım :)

firatbuyukkaya' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
firatbuyukkaya' Alıntı:

:) ben olsam asus alırdım :)
teşekkürler

iş zaten geyiğe sarmaya başladı. bende yeni Asus'umu şu dakika itibariyle sipariş verdim. Hala içimde bir kurt niye dell xps almadın diyor. Neyse bekleyeceğiz ve göreceğiz artık. Herkese teşekkürler. Konu kapanmıştır.

AppleJuice' Alıntı:
utkuya sor bence sen ne alacağını :lol: :lol:

Ah o Utku yok mu zaten hep onun başının altından çıkıyor bunlar. Oyuncak olarak 3 lü prizi seçen, yemeğini şarj aletini tutmadan yemeyen bir bebekti, şimdi ekran kırmaya cd sürücüsüne kredi kartı sokmakla uğraşıyor. Allah'ım korkarım mühendis olacak.

dün sipariş verdim 15:00'te şimdi kargo takibi yaptım, yalova'ya gelmiş. akşama kadar elimde olur heralde heyecanla bekliyorum. Acaba win7 basic'i kaldrıp premium yada ultimate falanmı kursam.

Geri