Bu Forumda Siyaset Görmekten Bıktık!!!!!!

Kodla Büyü

arslan-46

Site Gezgini
Arkadaşlar siyaset konuşma yerimi burası kimi asar kimi keser kimi aklar kimi suçlar. Yeni teknik bilgiler öğrenmek için paylaşmak için giriyoruz siteye bakıyorum sürekli siyasi başlıklar. haber okumak istersek yığınla haber sitesi var. doldurmayın artık burayı bu saçma bilgilerle.

editörlere sesleniyorum prim vermeyin bu tür başlıklara bıktık gerçekten yok cemaat yok hükümet yok operasyon. haber sitesimi burası????
artık siteye giresim gelmiyor bu saçma başlıklardan..

icon_post_report.gif
her mesajın sağ alt tarafında bu buton var. Konuyu/mesajı şikayet etmenize yarıyor. Kimse şikayet etmezse, kimse de işlem yapmaz :D

hayatın bir gerçeğidir siyaset çünkü kundaktaki bebekten yaşlısına kadar bütün milleti etkiliyor. bu forumda da bilişim başlıklarının yanı sıra siyasi başlıklarda olması kadar doğal bir şey yoktur hocam. beğenmediğin zaman forumu takip etmezsin bu kadar basit. millet olarak sınır koymak yasak koymak beğenmediğimiz şeyler oldumu tukaka yapmakta üstümüze yok maşallah.

Yahu yüzyılın hırsızlığı yapılmış, bu ülkenin öğretmenleri olarak bunu da mı konusmıyahh??
Haydi gelin biraz ram bellekten falan konuşalım.. geçici bellek..

arslan-46' Alıntı:
Arkadaşlar siyaset konuşma yerimi burası kimi asar kimi keser kimi aklar kimi suçlar. Yeni teknik bilgiler öğrenmek için paylaşmak için giriyoruz siteye bakıyorum sürekli siyasi başlıklar.
artık siteye giresim gelmiyor bu saçma başlıklardan..

haklısınız hocam. bu siteden bilişim ve eğitim adına çok şey öğrendim. hala da çok şey öğreniyorum.

çok sık soru soran birisi değilim ancak yanılmıyorsam geçen hafta yeni konu açarak 2 soru sordum. Maalesef ikiside cevaplanmadı. Çünkü bilşimle ve eğitimle ilgili olmayan konular yüzünden bir kaç dakika içinde anasayfadan düştü.Soruyu güncelleyip tekrar üste çıkardım ancak Soruyu okuyan sayısı 30 u geçmedi. Burada bu kadar çok vakit geçirip bir aklımıza takılan bir soru olduğunda cevap alınabilecek ortam olarak ilk burayı gören insanlar olarak bu gibi durumlarla karşılaşmak üzücü...

Belki sizlerde haklısınız hep aynı konuları konuşmaktan bıktınız

hepimizin geleceğini çalmışlar, çalıyorlar. Ne siyaseti hocam. Hırsızlığı yapanlar siyasi ama sonucu değiştirmiyor.

agd85' Alıntı:
hayatın bir gerçeğidir siyaset çünkü kundaktaki bebekten yaşlısına kadar bütün milleti etkiliyor. bu forumda da bilişim başlıklarının yanı sıra siyasi başlıklarda olması kadar doğal bir şey yoktur hocam. beğenmediğin zaman forumu takip etmezsin bu kadar basit. millet olarak sınır koymak yasak koymak beğenmediğimiz şeyler oldumu tukaka yapmakta üstümüze yok maşallah.

burası siyaset yapma yeri değil arkadaşım;
forumun adını oku tekrar. bilgisayar bilişim diyor
siyaset yapılan tartışılan site var bir sürü haber sitesi var git yorumlarını orda yap. biz burda sadece eğitim bilişim konuşmak istiyoruz. biz hafiye değiliz, polis değiliz, hakim değiliz herkes işini yapsın burda siyaset istemiyoruz..

herşey güllük gülistanlık olsa zaten kimse bu konuları konuşmaz arkadaşım. beğenmiyor isen bbnet e girme ya da gözünü kapa.

memleket zaten herşeyi bildiğini zanneden, her konuda ahkam kesmekten kendini alıkoyamayan insanlarla dolu. herkes her yerde bilip bilmeden, uzmanı olsun olmasın boş boş konuşuyor. bari burakı kirletmeyin . güllük gülistanlık değil ortalık ama bunlardan uzaklaşmak mesleğimiz hakkında bişeyler öğrenmek için giriyoruz buraya

gereksiz konularla doldurmayın burayı kardeşim bilgisayar adına yeni bişey biliyorsan paylaş hepimiz faydalanalım...

biri çalmış biri yemiş bunlar zaten polisin işi, tv lerde haber sitelerinde yeterince konuşuluyor. burdada bu kirli konular olmasın diyoruz kötü birşeymi diyoruz.

arslan-46' Alıntı:
agd85' Alıntı:

burası siyaset yapma yeri değil arkadaşım;
forumun adını oku tekrar. bilgisayar bilişim diyor
siyaset yapılan tartışılan site var bir sürü haber sitesi var git yorumlarını orda yap. biz burda sadece eğitim bilişim konuşmak istiyoruz. biz hafiye değiliz, polis değiliz, hakim değiliz herkes işini yapsın burda siyaset istemiyoruz..

bahçe hortumlarına ya da gönül işlerine de bu kadar tepki verdiniz mi?

ben de tam yazacaktım başlığı açmış arkadaş. senelerdir girdiğim ilk sitedir. ama son zamanlarda özellikle gezi olaylarından sonra bir soğuma oluştu. ama siyaset forumda çok fazla konuşulmaya devam ediyor.

her başlığı okumak gibi bir gayemiz yok ayrıca insanlar hakaret etmeden milli değerlerimiz için siyaset yapabilir. biz ülke olarak hep gerçekleri susturarak kapattığımız için 20 yıl sonra anlıyoruz bazı gerçekleri. yada birilerin söylediği gerçekler kanımıza dokunuyordur.

ben açık söyleyim benim kimseye eyvallahım yok. babam hırsız olsa yine derim ki babam çalmış derim. suçu kim işlerse işlesin o cezasını çekecek.

25 milyar dolarlık bir yolsuzluğu bu millet konuşmasın diyorsan eyvallah bizde susalım ayakkabı kutuları parayla dolsun

Siyaset dediğiniz ülke yönetme sanatıdır. Çalma çırpma sanatı değil. Varsa devleti ilgilendiren sıkıntılar ve bizlerde bu ülkede yaşıyorsak fikirlerimizi belirtmemizden doğal bişey olamaz.

İnsan SOSYAL bir varlıktır. Yorum yapar, fikir açıklar, tartışır, karar verir, düşünür... Kötü bişey değildir bunlar inanın bana!

geçmişte çok yolsuzluklar oldu bu milleti fakir bıraktılar. bu aadamların ilk geldiği günde biz muslukları keseceğiz diyordu meğerse musluklar petrol boru hattı gibi büyümüş. milleti bu yolsuzluklar fakir bıraktı. ben hakkımı alamasamda haykırarak söylerim siz sumak istiyorsanız kafanız kuma gömün ama ben söylerim. haksızlık karşısında susmam

akp ye oy verdim ama yazılanları okuyunca zoruma gidiyor ve kimse konuşmasın siyaset istemizyoruz diyorsanız onuda açıkça yazın bilelim

EVET ARKADAŞIM DÜŞÜN ARTIK FORUMDA NASIL BAŞLIKLAR PAYLAŞILIYOKİ BİZDE BUNLARA CEVAP YAZIYORUZ..

ŞİKAYETİMİZDE BU ZATEN BİLİŞİM PAYLAŞIN BİLİŞİM KONUŞALIMM :mrgreen: :mrgreen:

arkadaşım yolsuzluk olarak bahsedilen miktarı ülke nüfusuna bölersek kişi başı 3000 TL'ye yakın para yapıyor. sokağa çıkıp herkesten 3000 lira çalsan ağzını burnunu kırarlar. biz öğretmen olarak çıkıp bu durum hakkında iki cümle kurmayalım mı?

bizim gibi geri kalmış, birey olamamış, toplum(edit: vatandaş) olma bilincine sahip olamamış insan yığınlarının genel özellikleridir;
koşulsuz kabul, sonsuz itaat, sınırsız sadakat.

Gelişmiş ülkelerde rastlayamayacağımız şeyler bunlar.
geri kalmış ülkelerde ise konuşulmaması gereken, dokunulmaması gereken, tartışılmaması gereken, bi sürü hurafe, tabu ve kişiler vardır!...

eleştiri olmayan ve eleştiriye saygı duyulmayan toplumlarda ne gelişme olur ne de demokrasi, ne sanat, ne de bilim...

rahatsız oluyorsanız girmezsiniz, okumazsınız...
siz görmek istemiyorsunuz diye,
bu konular ile ilgilenen üyeler, bilgilerini ve düşüncelerini paylaşmasınlar mı,
tartışmasınlar mı!...

teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
file.php

Davul tozu minare gölgesi holdinglerle,
ahalimizin nasıl dolandırıldığını manşet yapan Alman gazetesi Die Zeit,
bu gördüğünüz “robot resim”le, hırsızlar imparatoru’nun arifini tarif etmişti.

Daha n’aapsın Alman?
Madem o enseledi, teşhis’i de mi o yapsın?
http://www.ilk-kursun.com/haber/129435
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22078439.asp

her-telden-f29/arife-tarif-gerekmez-hirsizlar-imparatoru-t101728.html

aslan-46 nın mesajları çoğu siyasi konularda yapılmış yorumlar. Tabiki konuşacağız. öğretmen konuşmazsa yarın o da ülkenin bataklıkta olmasında sorumlu olur o zaman ne eğitim işe yarar ne de öğretim

siyaset olsun ama anasayfa dediğimiz bölümde görülmesin, her yerde aynı şeyleri görmekten bıkmışız zaten. elimizden de hiç bir şey gelmiyor. artık tv açmak bile istemiyorum, her yerde aynı şeyler, söv söv bitmiyor da. biraz kafa dinleyelim, şu konulardan uzaklaşalım diye sığındığımız tek liman BBNET. bari burda görmeyelim.

Arkadaşlar hep karşıdakini anlamadan, dinlemeden yorum yapıyoruz. Genel şikayet siyaset konuşulmaması değil. Tabi ki konuşalım tartışalım. Gerekirse biz de siyaset yapalım. Sendikalara üye olalım vb.
Ancak sıkıntı, bu forumda siyasi olayların dile getirilmesi.

Bir de şu olmuyor mu açılan konularda ? Sizde fark etmişsinizdir.
Yapılan yorumlardan kimin hangi tarafta olduğu az çok belli oluyor. Dolayısıyla hiç bir zaman farklı bir bakış açısı geliştirilmiyor.

Onun için ben de forumdaki siyasi konuları gereksiz buluyorum. Birbirimizi daha da çekemez hale getirmemizi sağlıyor.

Geri