bu benin eserim video sorunu

Kodla Büyü

nescel

Aktif Üye
Arkadaşlar okulumuz matematik öğretmeni rehberliğinde çocuklar bir proje hazırladılar.projelerini anlatmak için sunu hazırladılar.Bu sunuyu yarışma başvuru ekranına eklemek istedik.
é"üklenecek videonun en fazla 5 MB boyutunda ve
FLV, AVI ya da MPG-MPEG formatında olması gerekmektedir.
Video yüklendikten sonra izleme butonu aktif olacaktır." diyor başvuru
bende sunuyu ppt to video programıyla videoya çevirdim.Daha sonra format factory ile flv ye çevirdim.boyutu 2.275 mb ye düşürdüm.daha sonra videoyu yükle dedim ama yüklediğiniz video formata uygun değildir diyor ne yapmalıyım? ilginize teşekküler

hocam formatı uymamıştır.. tipi flv olunca herşey bitiyormu! çözünürlük, bit derinliği, fps değeri vb. gibi değerlerde uyması gerekebilir. bu değerler uymamıştır, kodek uymamıştır.. hangi siteden neyden bahsediyorsun anlamadım pek..

HOCAM,

Camtasia Studio 7.1 (174.58MB) http://download.cnet.com/Camtasia-Studio/3000-13633_4-10665109.html

bu linkteki programı indir kur.. ekran görüntüsünü video olarak kaydeden profesyonel gayet kaliteli bir programdır.. bununla power pointte yaptığın sunuyu video olarak kaydet istediğin kodekte ve özellikte videoya dönüştürebilirsin.. ekranda görünen her türlü görüntüyü ve sesi video olarak kaydeder.. (power pointe menü olarakta eklenir, kurulum aşamasındaki seçeneklere göre) ingilizce biliyorsan hiç zorlanmassın.. bilmiyorsan camtasianın içinde yardım videoları var onları izleyerek öğren..

birde belki yardımı olur.. aşağıdaki video dönüştürme programınıda lazım olursa kullanırsın, sesi görüntüyü ötelersin, videoyu kırparsın, görüntü ve ses formatlarını özelliklerini kolayca değiştirebilirsin..

Total Video Converter 3.71 (15MB) http://download.cnet.com/Total-Video-Converter/3000-2194_4-10429299.html

ben de çözemedim sorunu avi formatlı videoyu 4.78 mb'a düşürdüm. ama izleme butonu aktif değil. hatayı da söylemiyor.

biz mpeg formatında yükledik hiç bir sorun olmadı.
videoları total video converter ile çevirdim

hocam ben google chrome ile çözdüm sorunu, chrome ile rahatça yükleyebilirsiniz internet explorer ve firefox ile sorun yaşanıyor...

bir türlü boyut tutmuyor, bilgi vercek olan yok mu?
neye çevireceğiz 990mb en iyi 20 mb oldu ? 5 mb olmuyor :(

bence siz kayıdı çok kaliteli yapmıssınız.bence telefonla bir çekim yapın.990 mb yı zaten 5 mba düşürseniz izlediğiniz birşeye benzemez.

hocam aslında format doğru ve 5 mb altında ise video ekleniyor ama görünmüyor. Nasıl dersen videoyu ekledikten sonra kurum onay işlemleri var ordan giriş yapıp, proje isminin sol tarafındaki merceğe tıkla, projeyi kontrol edersen videoizle butonu aktif ve eklenmiş olarak görebilirsin.

Arkadaşlar ben de 75 mb video çektim. Aiseesoft Total Video Converter ile mpg formatına çevirdim boyutu 19 mb oldu. AVS Video Converter ile de flv formatına dönüştürdüm, 4,5 mb oldu formatta tuttu boyuytta tuttu ama video uygun formatta değil hatası verdi.

Geri