Bu alanda kendimi geliştirmek istiyorum

Kodla Büyü

tahir kemal

Site Gezgini
s.a kıymetli arkadaşlar ;
aslında kendim eski yazılımcıyım en son çalıştığım işyerinde bilg işlem sorumlusu olarak çalıştım ama bazı konularda yetersiz olduğum için başka birimlere kaydırıp ordan da işten çıkarttılar. son 8 aydır da işsizim şimdi bilgi işlem ile ilgili işler ebakıyorum genelde şu işleri yapacak adam arıyorlar ;

SUNUCU YÖNETİMİ YAPABİLECEK,

FİREWALL YÖNETİMİ YAPABİLECEK

SQL BİLGİSİ OLAN

NETWORK VE WPN BİLGİSİ OLAN

bu alanlarda kendimi yetiştirmek istiyorum bunları nerden nasıl öğrenirim acaba ? zormudur burda saydıkları şeyler ??

hocam yanılmıyorsam daha önce başlık açmıştınız.
işten çıkarmalarına çok üzüldüm,

yine aynı şeyi yazıyorum size
cisco + ingilizce
evet daha öncede benzer konu açtım . malesef işten çıkarttılar beni ekmeğimle oynadılar ayağımızı kaydırdılar. yerime de piyasada çalışan elektrikciyi bilgi işlemci diye koltuğuma oturttular ...

başka bir arkadaş da udemy kursları dedi cisco eğitimi paralımıdır nerde verilir acaba ??

paralı diye biliyorum hocam, sitesinden bir inceleyin.

evet hocam araştırdım baktım. birde dün baya bir düşündüm bu işi. bu forumda mıydı başka forumda mı birisi dediki network işleri bilgisayar mesleğinin en sıkıntılı çetrefilli alanı branşı dedi hatta türkiyede fazla bu işi 4 4 lük bilen yapan yok dedi. birde bunun yanın sıra benim çalıştığım yerin genel internet ağı sıkıntılıydı. hani sadece 3 -5 birimde sıkıntı yoktu orası mllet bahçesi gibi büyük bir alandı genelde oranın hepsinde sıkıntı vardı. oysaki o internet kablsunu çeken adamı arayıp durumu bildirseydik bu kadar sorun olmazdı bende şimdi aynı işte çalışıyor olurdum. lanet olsun. şanssızlık mı kader mi ne dersen de işte ... :( :( :(

Öncelikle ilgi ve alaka olacak. Ip numaralarını kavrayabilecek sayısal bir mantığa sahip olduğunu düşünüyorsan ve en önemlisi de yeteneğin varsa kendini rahatlıkla geliştirirsin. BTK Akademide, udemy de temel kurslar var, onlardan başlayabilirsin.

Merak , istek , sabır gerisi gelir.
Bıkmadan sıkılmadan , uygulama
Udemy de ne ararsan var.
Sende sabır ve merak varsa tamamdır

Öğrenme hızı herkeste farklıdır.
Kendine hata yapma şansı tanı, acele etme, hemen öğrenmeyi bekleme

Öncelikle ilgi ve alaka olacak. Ip numaralarını kavrayabilecek sayısal bir mantığa sahip olduğunu düşünüyorsan ve en önemlisi de yeteneğin varsa kendini rahatlıkla geliştirirsin. BTK Akademide, udemy de temel kurslar var, onlardan başlayabilirsin.

valla açıkçası soğudum ben bu işlerden kendimi elektroniğe verdim .. elektronik devre tasarımı imalatı 2. el elektronik eşya parçası satışı bunlar benm hayat felsefem.

valla açıkçası soğudum ben bu işlerden kendimi elektroniğe verdim .. elektronik devre tasarımı imalatı 2. el elektronik eşya parçası satışı bunlar benm hayat felsefem.
ben şimdi mevzuyu tam anlamadım taşeron firma a-z altyapı vb şeyleri kurdumu çalıştırıp sanamı teslim etti senin ne sorumluğun vardıki çıkarttı millet bahçesi dedin belediyemi çalışıyorsun yoksa taşeron firmadamı bu network sistemleri altayapı sistemleri derya deniz bir konu hepsini tek bir kişinin üstüne nasıl bırakıyorlar

Geri