Bu şekilde seminer olur mu?

Kodla Büyü

zeybekd

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar seminerlerde sunum yapan hocalarımız acaba bu kadar uzun, ses tonlarını değiştirmeden, karşı tarafın dikkatinin dağılacağını tahmin etmeden sunum yaptıklarının farkında değiller mi? Sunum yapmadan önce lütfen etkili sunum teknikleri semineri alsınlar!!!

Bizim okulda dinleyebilen yok. Ses olayı zaten çok kalitesiz, güzel 2+1'ler taktım ama internetten ses çok kalitesiz geliyor. Bakan dahil kimse etkileyici bir sunum yapamadı.

sinirden deli oluyoruz, müdür yardımcısı da dakikası dakikasına dinletiyor, bu adamlarla bu iş olmaz ama bunlara tepki verecek cesarette öğretmen camiası olmadığı müddetçe bu saçmalıklara katlanmaya devam..

zeybekd' Alıntı:
Arkadaşlar seminerlerde sunum yapan hocalarımız acaba bu kadar uzun, ses tonlarını değiştirmeden, karşı tarafın dikkatinin dağılacağını tahmin etmeden sunum yaptıklarının farkında değiller mi? Sunum yapmadan önce lütfen etkili sunum teknikleri semineri alsınlar!!!
Gelsinler benden ders alsınlar o semineri. Aynı saatlerde ben de Fatih projesiyle ilgili kurs veriyorum. Sırtımdan terler akıyor ancak kursiyer arkadaşlar gayet memnun(en azından söylediğiniz seminerleri dinlemedikleri için :) )

ses olayını amplifikator ve büyük bir kabinle hallettik ancak ses ne kadar kaliteli olursa olsun karşınızdaki kişinin donuk ses tonuyla slaytlardan okuduklarıyla bu seminer geçmez geçen seneden hatırlarsınız Ahmet Şerif İZGÖREN seminerlerini gayet eğlenceli ve zevkliydi...

Bugün ilk programdaki hocamızın bir ifadesinde belirttiği;
"Biz öğretmenlerin sınıfta uygulamalarını istediğimiz eğitim modelini onlara öğretirken bile bu modeli kullanmıyoruz maalesef" + "Bu seminerin çok da istenilen faydayı sağlayacağını düşünmüyorum ama bu konuyu vermek zorundayım"
(Cümleler birebir değil)
Olay bitirmişti bende...

Ben açıyorum fonda müzik gibi geliyor, laboratuvarla uğraşıyorum o arada :) Yalnız hissetmiyorum böylece :puhaha:

Dün sıkıldım, patladım, en son konuşmacı biraz uyandırdı.

Bugünse artık bir kitaba başladım, seminer(!?!) bittiğinde 105. sayfaya gelmişim.

Bizim okulda takan yok, bende laba gidip takılıyorum zaten. Bugun ki rehberlikçi neydi öyle ya, facia.

Ah ah! Ne olacak bu MEB in hali..:))

Formalite mi, verimlilik mi?

Uygulamalara bakıldığında Formalite.

"Formaliteden mm şaşmayız." Fayda mı, verimlilik mi? umurumda değil!

bana tenkit gelmesinde ne olursa olsun-cu yöneticilerin "arızalı" anlayışının kurbanıdır güzel ülkemiz. :((

Necip Fazıl'ın dediği gibi:

vatanımda sular akar, başıboş;
herkes, birbirini kakar, başıboş.
bozkırlardan topal bir tren geçer;
çocuk, merkep, öküz bakar, başıboş.
yanmaz da yürekler, güneşe atsan;
bir kibrit, bir orman yakar, başıboş.
tarih, kutuplara kaçmış bir fener,
buz denizlerinde çakar başıboş.
yirmi dokuz harfte sözde aydınlar,
yafta yazar, isim takar, başıboş.
allah'ım sen acı bu saf millete!
akşam yatar, sabah kalkar, başıboş...

dinlemeyi bıraktık ilk gün bir hevesle açtık baktık olacak gibi değil bugün kendi aramızda muhabbetle geçiştirdik. Bugünkü rehberlikçi arkadaş kendi öğrencileri ilede böyle konuşuyorsa yazık o çocuklara

hayır madem böyle bir uygulama yapacaksın koy oraya konuları ve isimleri öğretmenlere yap bir anket kimi ve hangi konuları istersiniz şeklinde millet versin oyunu dinlesin hocaları madem böyle bir oylama yapmıyorsun bu konuları eğlenceli hale getirip milleti sıkmadan izlettirecek konuşmacılar bul bunu da biz mi söyleyelim ? Konuşmacılar ses tonlarını bile değiştirmiyor istediği kadar donanımlı olsun istediği kadar alanında uzman olsun karşı tarafa kendini dinletemiyorsan hiçbir kıymeti yok...

meb, her okula fiber döşedim mi sanıyor nedir? izleyim dedim 10 dk sonra yayın gitti. ne var bunu bi gün önceden okullara mail atsan. okul bunu indirse gece ya da sabah. öğretmenin gelince HD kalitesinde ya da SD kalitesinde projeksiyondan izlese. kendi arasında muhabbet etmese. boş boş oturup gitmese. bir fikir öğrenmiş olsa, bi zihin açıklığı verilmiş olsa.

zeybekd' Alıntı:
:+1:

sanırım süre dolduğunda otomatik olarak kesiyorlar yayını.... dünkü faciadan sonra akıllanmış olmalılar

bizde bir ben bir de müdür seyrediyor. öğretmen oldasına projeksiyon ses sistemi kurdum , sistem tıkır tıkır çalışıyor ama öğretmenlerimiz kendi aralarında konuşmakta... hatta bugün toplantımdan dolayı sadece sitemi açıp gitiştim. Döndüğümde ekran koruyucu faaliyete geçmiş, ses sisteminin sesi kısılmış.... kimse farkın değil...
Açtığımde biri bana;" hocam, sesini biraz kısarsanız iyi olur, arkadaşlarla konuşurken birbirimizin sesimizi duyamıyoruz" dedi...

meb seneye işaalllah eş zamanlı, (soru havuzlu) sınavlı bir sistem kurarda bigisayarın başından kalkamazlar.... ekdersi de geçtikleri sınava göre merkezi olarak yatırırlarsa mükemmel olur...

hocam emeğe yazık oluyor işte böyle. sen sistemi kurup gitmişsin izleyen yok. emeğe yazık. içerik konusuna bişey diyemem ama senin emeğin için bile seyredilmeliydi bence.

hasan' Alıntı:
bizde bir ben bir de müdür seyrediyor. öğretmen oldasına projeksiyon ses sistemi kurdum , sistem tıkır tıkır çalışıyor ama öğretmenlerimiz kendi aralarında konuşmakta... hatta bugün toplantımdan dolayı sadece sitemi açıp gitiştim. Döndüğümde ekran koruyucu faaliyete geçmiş, ses sisteminin sesi kısılmış.... kimse farkın değil...
Açtığımde biri bana;" hocam, sesini biraz kısarsanız iyi olur, arkadaşlarla konuşurken birbirimizin sesimizi duyamıyoruz" dedi...

meb seneye işaalllah eş zamanlı, (soru havuzlu) sınavlı bir sistem kurarda bigisayarın başından kalkamazlar.... ekdersi de geçtikleri sınava göre merkezi olarak yatırırlarsa mükemmel olur...

Sayın hocam öğretmenlere hak veriyorum ben seminer sonu raporunda da mutlaka belirteceğim bunu. öğretmenlere bir anket yapsınlar önlerine tercih edebilecekleri konuları ve sunumu yapmasını istedikleri kişilerin isimlerini öğretmenler seçsin ve zevkle dinlesin... Ama bir bakıyorsun Sunumu yapan hocaların sunumları kötü hal böyle olunca öğretmenlerin dinleyememesi normal.. Seminerler başladığından beri ses tonunu iyi ayarlayıp verdiği örneklerle Ziya BARAN hocamızın sunumu en iyisiydi.

hasan' Alıntı:

Kraldan çok kralcı olmak zorundamısınız? Bana bile zul geliyor bunu açıp izlemek. Saçma saçma ses tonu bile değişmeyen adamları dinlemek zorunda mı insanlar? Yok o kadar uğraştım sistemi kurdum felan diyorsanız bilmem orasını ama benim tek yaptığım 2+1 ses sistemi olan, 4 gb ramli bilgisayarı olan bir sınıfa hizmetliye 5 sıra 15 sandalye attırıp, flash playerı güncellemek oldu birde siteyi açıp bağlanmak oldu. Kısaca çok bir emeğimde olmadı hepimiz gibi.

Kıssadan hisse meb bu kadar önemsiyorsa bu ıvır zıvırı yapsın bir sınav izleyen yüksek puan alır zaten. Ben ciddi ciddi bu seminer döneminde aldığımız paraya acıyorum lafa gelince çok faydalı işler yaptık deniliyor ama yok arkadaş olmuyor işte çay içip muhabbete geliyoruz(Birisi üstüne alınıp biz şunu şunu yapıyoruz demesin ortadaki gerçek bu)

1.donemin sonlarina dogru idarecilere bir anket calismasi yapmislardi. Hangi egitimleri almak istersiniz tarzinda bir bolum vardi. Hizli okuma teknikleri,eposta gonderme ,bilgisayari etkin sekilde kullanma seklinde secenekler vardi.

Bu anket sonuclarina gore hazirlamis olabilirler egitimleri. Etkili anlatan birisi vardi digerleri o kadar degildi.

2 gün oldu seminere gideli daha 5 dakika bile bir hocanın,idarecinin dinlediğini,dinlemek için çaba gösterdiğine şahit olmadım,,,,geçen sene de böyle berbat bir seminer dönemi geçirdik,,şimdi de aynı durum devam ediuo..yazık o zamana ve paraya...bıraksalar gidin deseler bi çok öğretmen gider, ekders olayı ve rapor işi olmasaydı tabii.rapora gerek yok,,almazsanız ek ders vermeyecez deseler herkes gider kalmaz okulda

pinaraytas' Alıntı:
2 gün oldu seminere gideli daha 5 dakika bile bir hocanın,idarecinin dinlediğini,dinlemek için çaba gösterdiğine şahit olmadım,,,,geçen sene de böyle berbat bir seminer dönemi geçirdik,,şimdi de aynı durum devam ediuo..yazık o zamana ve paraya...bıraksalar gidin deseler bi çok öğretmen gider, ekders olayı ve rapor işi olmasaydı tabii.rapora gerek yok,,almazsanız ek ders vermeyecez deseler herkes gider kalmaz okulda
:sleep:

Sizin en iyi örnek dediğiniz Ziya BARAN'nın ekrana çıktığını bile farketmediler... Dinleyememe yok, dinlemiyorlar..
Sistemi kurmak gayet basit, onun derdinde değilim, 4.sınıf öğrencisi de kurar...program çok sıkıcı, tam ninnilik, doğruya doğru... ama dinleme teşebbüsü yok...

Geri