Btr'ye Ders Tamamlama Görevlendirmesi

Kodla Büyü
o 30 uda bıraksa amacınıza ulaşmış olursunuz. sertifikalılar işin içine etmese güzel hakkınızı alırdınız.
Çok haklısın hocam hocam geçenlerde bi arkadaş vasıtasıyla küçük bi okula görevlendirilmiştim. Sertifikalı orta yaş biri geliyormuş daha önce. zamanında sertifikasını almış çalışıyor, dediler ki saat dokuzda gelirdi 12 de çıkardı oh ne ala memleket, zaten arkadaş gibilermiş çay çorba muhabbet devam, tahtalara pdf açıcı bile yüklememiş ben kurduğumda aaaa bu program ne kadar güzelmiş diyolar sadece bi Adobe reader altı üstü. Tahtalar ilk geldiği gibi duruyor. Yani bu sertifikalılarla olmaz zaten bu işte yine de btr bırakan öğretmenler baya ses getirdi tabi kimse bişey diyemiyor her yerde btr arıyorlar

Orda hemfikiriz sorun orda değil. Sorun BTR görevi almamış olan veya sadece kendi okulunda görev almış olan varken, 3 okula birden BTR görevi olan birine başka bir kurumda ders görevi verilmesi. Yani ders görevi verirken senin mevcut dersine bakıyorlar, BTR görevin dikkate alınmıyor.
Topic açan arkadaş böyle bir duruma değinmemiş ama kuralı uygularken birilerinize haksızlık yapılıyorsa tabii ki o ayrı bir konu hocam. Böyle bir durum olursa elbette itiraz etmek gerekir.

Ya biz ne yapalım hocam. 4 öğretmeniz ders yok norm fazlası var. 119 öğretmen 1800 öğrenci iki ayrı bina, 70 etkileşimli tahta ve toplamda 129 pc. Resmen saçım sakalım beyazladı. Aşağı tükürsek sakal, yukarı tükürsek bıyık.
valla ev borcum vardı şükür bitti daha da BTR olmam olan arkadaşlara Allah yardımcı olsun çekilecek dert değil

Ufak problemleri bile kendiniz halllettiniz hep; arıza kaydı girmediniz. Müdürlükler de herşey tıkırında sorun yok galiba; olsa bakanlıktan gelirdi uyarı modunda. Arkadaş sorunların altına niye gövdenizle giriiyorsunuz. Sorun açılmayan uygulama mı; öğretmene REHBERLİK yap. Arızalı tahta donanım vs mi;fatihpybs ye arıza gir idareyi REHBERLİK yap. Sonuçta BT Rehberisin

Ufak problemleri bile kendiniz halllettiniz hep; arıza kaydı girmediniz. Müdürlükler de herşey tıkırında sorun yok galiba; olsa bakanlıktan gelirdi uyarı modunda. Arkadaş sorunların altına niye gövdenizle giriiyorsunuz. Sorun açılmayan uygulama mı; öğretmene REHBERLİK yap. Arızalı tahta donanım vs mi;fatihpybs ye arıza gir idareyi REHBERLİK yap. Sonuçta BT Rehberisin
tüm bilişim öğretmenlerinin bu konuda zorunlu bir hizmet içi eğitime ihtiyacı var rehberlik ile teknisyenliği işçi ile memuru karıştırıyoruz. sonra işler tıkırında gidincede kimseye dert anlatamıyorsunuz sorun çıkarın kayıtlara geçin öyle yapın ki en azından bakanlık sorun yumağı büyüdüğü zaman mutlaka farkına varacaktır sizinde dediğiniz gibi gövdesini sorunların altına koymak bu branşın sorunlarının tümden kalıcı olarak çözülmesini zorlaştırıyor hep bu fedakar cefakar gövdesinin kıymetini bilmeyen bizler aahhh bizler.
(Zamanında kendi cüzdanımdan onlarca klavye fare kablo ağ kablosu jak pensesi hardisk ram usb bellekler yazıcı toner telefon alıp halkın çocukların hizmetine karşılıksız sunmadık değil)ama artık lo lo loooo no no nooooo

Btr kurslar yüzünden ayağa düştü. Belgeler iptal edilmedikçe ya da btr kadrosu açılıp bilişimciler atanmadıkça sorun çözülmez katlanarak artar. Biz protesto edip btr olmasak bu sefer de daha fazla kurs açacaklar diğer branşların işine yarayacak

Teknisyenlik değil öğretmenlik istiyoruz. O nedenle btr olmak istemiyoruz. BTR çözüm değildir. Yıllaaaar önce söyledik ama anlamadınız. 1 yıl yaptım bu işi kendi çalıştığım okul fatih projesinin Türkiye'deki pilot okullarındandı. Yani bana okulda ihtiyaç vardı. Vardı ama 6 saat dersim olunca norm fazlası oldum. Başka okula gitmek zorunda kaldım. Gittiğim okuldaki görevlendirmeyi yerinden ettim o da kendi okuluna dönmek zorunda kaldı. Eski okulumda btr mtr kalmadı 2 ay sonra okulda sağlam pc kalmadı. o tayin yüzünden 2 puan kaybettim ve 2 puan yüzünden bulunduğum yerdeki en iyi okullardan birini isteğe bağlı tayinlerde kaçırdım. O günden beri bir daha da btr olmadım. Ha olur mu bilmem ama bir gün "ders mers yok hepiniz btrsiniz" derler mi olabilir mi

Branşım Coğrafya beni de ortaokula sosyal bilgiler dersine ders tamamlama için verdiler. Btr görevinden istifa için ne yapmam lazım mazeret olarak

Çok haklısın hocam hocam geçenlerde bi arkadaş vasıtasıyla küçük bi okula görevlendirilmiştim. Sertifikalı orta yaş biri geliyormuş daha önce. zamanında sertifikasını almış çalışıyor, dediler ki saat dokuzda gelirdi 12 de çıkardı oh ne ala memleket, zaten arkadaş gibilermiş çay çorba muhabbet devam, tahtalara pdf açıcı bile yüklememiş ben kurduğumda aaaa bu program ne kadar güzelmiş diyolar sadece bi Adobe reader altı üstü. Tahtalar ilk geldiği gibi duruyor. Yani bu sertifikalılarla olmaz zaten bu işte yine de btr bırakan öğretmenler baya ses getirdi tabi kimse bişey diyemiyor her yerde btr arıyorlar
Adam işi biliyormuş. Biz de zümre olarak böyle yapsaydık ya da pdr gibi, meb gözünde kıymetli olurduk.

Benim şimdiye kadar gördüğüm btr hem tahtalara baksın , hem bilgisayarlarla ilgilensin bu arada tüm cihazların kullanımından ve tamirinden anlasın ( ses sistemi , projeksiyon , televizyon , yazıcı vb. ) Kodlama anlatsın , her türlü yazılımdan anlasın , video hazırlasın , görsel tasarlama işi de yapsın yani bilişimle ilgili herşey den anlasın. Biraz bizim bölüm benim gördüğüm diğerlerinin gözünde böyle maalesef yarı tamirci gibiyiz yarı öğretmen gibi bence işimiz zor

Benim şimdiye kadar gördüğüm btr hem tahtalara baksın , hem bilgisayarlarla ilgilensin bu arada tüm cihazların kullanımından ve tamirinden anlasın ( ses sistemi , projeksiyon , televizyon , yazıcı vb. ) Kodlama anlatsın , her türlü yazılımdan anlasın , video hazırlasın , görsel tasarlama işi de yapsın yani bilişimle ilgili herşey den anlasın. Biraz bizim bölüm benim gördüğüm diğerlerinin gözünde böyle maalesef yarı tamirci gibiyiz yarı öğretmen gibi bence işimiz zor
onun için rehberliği güzel yapmamız lazım işi değil. rehberlik ...

Branşım Coğrafya beni de ortaokula sosyal bilgiler dersine ders tamamlama için verdiler. Btr görevinden istifa için ne yapmam lazım mazeret olarak
hocam bildiğim kadarı ile zor. Bayan öğretmenler için doğum izni ya da müdür yrd görevlendirme durumlarında istifa edebiliyoruz.

Arkadaşlar elimizden geldiğince bu anketi paylaşalım, sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi bu ankete yazalım. İnşallah sorunlarımız ve önerilerimiz dikkate alınır.
*Anket İl BT Rehber Öğretmenleri WhatsApp grubunda BT İl Koordinatörü tarafından paylaşıldı. DYS üzerinden gönderilmiş.
Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Görev/Sorumluluk Alanlarına İlişkin Saha Anketi
Bu anket, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün görev/sorumluluk alanında yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.
Bu ankette ilk olarak sizlerin illerinizde yaşadığınız sorunları detayları ile aktarmanızı ve ardından ilgili sorunlara varsa çözüm önerilerinizi sunmanızı beklemekteyiz.
Anketi 27 Şubat 2024 tarihinde 17.00'ye kadar cevaplamanızı rica ederiz.

Son düzenleme:
20 tane arıza kaydı var hiç gelen olmadı. 2 tanesini vestel servisi yaptı. 18 ini ben. zaten çoğu bios pili değiştirme işiydi. bundan sonra gelecekler dendi, bakalım

Bu konuda yazılmış bütün yazıları çok defa inceledim ama net bir sonuca hiçbir zaman ulaşamadım. Ders yükü karşılanmıyorsa Ek ders yönetmeliğinin 16. maddesi göz önüne alınsın diyor ama ben o maddeden 15 saatin üzerine eklenen 6 saati vermeye gerek yoktur anlamını çıkardım. Yani yazılarda 15 saatin akıbeti konusunda net bilgi yok. Bütün yazıları tarafsız yorumlayacak olursam da 15 saati doldurur ama 15 in üzerine ders vermeye gerek yoktur anlamını çıkarıyorum. Yani maaş karşılığı doldurmak için görevlendirme yapılsa da buna tam doğru diyemeyiz yapılmasa da tam doğru diyemeyiz. Yazılar ise 15 saatin doldurulmasını destekliyor gibi duruyor.

Sayı : 89692170/903.99/248065 27/12/2012
Konu: Bilişim Teknolojileri
Rehberliği Görevi (Tereddüt edilen hususlar)

bu yazının 2. maddesinin açıklama kısmındaki bu ifade btr lere bir kolaylık sağlandığını da gösteriyor. Yani ders tamamlama ihtiyacı doğduğunda öncelik btr olmayanlardan yapılır diyor.

-İl/ilçedeki öğretmen ve ders sayısı dikkate alınarak ders tamamlama görevi ihtiyacı
olduğunda BT Rehberliği Görevi bulunmayan öğretmenlere maaş karşılığı ders tamamlama
görevi öncelikle verilecek bu şekilde BT rehberliği görevinin verimli olarak yürütülmesi
sağlanacaktır. BT öğretmenine maaş karşılığı verilebilecek bir ders ücret karşılığı başka bir
öğretmene verilmeyecektir.

Son düzenleme:
Bu konuda yazılmış bütün yazıları çok defa inceledim ama net bir sonuca hiçbir zaman ulaşamadım. Ders yükü karşılanmıyorsa Ek ders yönetmeliğinin 16. maddesi göz önüne alınsın diyor ama ben o maddeden 15 saatin üzerine eklenen 6 saati vermeye gerek yoktur anlamını çıkardım. Yani yazılarda 15 saatin akıbeti konusunda net bilgi yok. Bütün yazıları tarafsız yorumlayacak olursam da 15 saati doldurur ama 15 in üzerine ders vermeye gerek yoktur anlamını çıkarıyorum. Yani maaş karşılığı doldurmak için görevlendirme yapılsa da buna tam doğru diyemeyiz yapılmasa da tam doğru diyemeyiz. Yazılar ise 15 saatin doldurulmasını destekliyor gibi duruyor.

Sayı : 89692170/903.99/248065 27/12/2012
Konu: Bilişim Teknolojileri
Rehberliği Görevi (Tereddüt edilen hususlar)

bu yazının 2. maddesinin açıklama kısmındaki bu ifade btr lere bir kolaylık sağlandığını da gösteriyor. Yani ders tamamlama ihtiyacı doğduğunda öncelik btr olmayanlardan yapılır diyor.

-İl/ilçedeki öğretmen ve ders sayısı dikkate alınarak ders tamamlama görevi ihtiyacı
olduğunda BT Rehberliği Görevi bulunmayan öğretmenlere maaş karşılığı ders tamamlama
görevi öncelikle verilecek bu şekilde BT rehberliği görevinin verimli olarak yürütülmesi
sağlanacaktır. BT öğretmenine maaş karşılığı verilebilecek bir ders ücret karşılığı başka bir
öğretmene verilmeyecektir.
Hocam zaten 15 e girmye zorluyorlar, ben de başka okula ders için gönderdiklerinde çok okudum ama netlik yok. Belirttiğiniz gibi 16. Maddeye atıfta bulunması yüzünden bu ders veriliyor. Eski yönetmelikte yoktu böyle bişey.

Bu dönem bende bıraktım. Kafam o kadar rahatki kendimi boşlukta hissettim. Diğer öğretmenler gibi dersine gir çık. Böyle kıymetli olunuyormuş 18 yıl sonra öğrendim. Kendimi ilk defa amele değil de öğretmen gibi hissettim. Güzel bir duygu. Tavsiye ederim. 2 buçuk gün okuldayım. Yıllardır boş gün nedir bilmeden eşşek gibi çalıştık. Normal öğretmen olmak çok güzel duygu. İyi hissettiriyor 18 yıldan sonra.

Bu dönem bende bıraktım. Kafam o kadar rahatki kendimi boşlukta hissettim. Diğer öğretmenler gibi dersine gir çık. Böyle kıymetli olunuyormuş 18 yıl sonra öğrendim. Kendimi ilk defa amele değil de öğretmen gibi hissettim. Güzel bir duygu. Tavsiye ederim. 2 buçuk gün okuldayım. Yıllardır boş gün nedir bilmeden eşşek gibi çalıştık. Normal öğretmen olmak çok güzel duygu. İyi hissettiriyor 18 yıldan sonra
benim de bu dönem son gibi hocam :) 3 dönemdir görevlendirme istiyorum.
bilgisayar mühendisliği okuyorum ders çalışırım dedim ama ben Bilgisayar Öğretmenliğini bunun için mi okudum diyorum. 2. okul ilkokula görevlendirdiler oda yok okul aile birliği müsait ise orayı kullanıyorum.

En kötü bir Oda tahsisi olmalı bence odayı da boş verelim, bu iş için teknisyen alınmalı Meb e emniyet müdürlüğünde aşçı berber kuaför gibi kadrolar oluyor MEB de teknisyen alımı yapmalı BTR işi rehberlik işinden çıkıyor.

Ben de seneye btr istemeyi düşünmüyorum. Teknik bölümlerleden hangisinde alan değişikliği daha iyi güzel. Ona göre makine, elektrik-elektronik veya otomotiv tarzı mühendislik okuma planım var.

Geri