Btr ye cift nobet

Kodla Büyü

aydinx

Aktif Üye
Arkadaslar btr yim nobet tutuyorum okulda ogretmen azligindan dolayi her ay iki kisi cift nobet tutuyor.bu ay beni yazmis idare iki gun nobet tutmak istemiyorum bana cift nobet vermeleri yasal mi?

Hocam siz nöbet mi tutuyorsunuz. Kütahya dersi full olduğu gün de nöbet tutamaz diye bize nöbetleri bıraktirdi. Şu an nöbet hiç bir btr tutmuyor.

bakanın yazısı var btr olmadığı günler nöbet tutabilir diye sizin okul da tuhafmıs hocam her işi btr yaptırıyolar size bide çift nöbet mi veriyır btr olmadığınız gün nöbet tutun ikinci nöbet btr oldugunuz günse tutmayın

siz yine ayda iki sefer denk geliyormuş bize haftada iki kere olabiliyor.. BTR değilim ama yine de o servis şoförlerinin lakayt tavırları sinir bozucu oluyor.

Yeğitek artık yeni bir btr görevlendirme yazısı yayınlamalı. O yazı da da btr lerin nöbet, kurs, çalışma saatleri ile ilgili sorunlarını net çözmelidir. Özellikle nöbet hususu ilden ile değişiyor.Yeğitek artık bu işe el atmalıdır.

Yeğitek artık yeni bir btr görevlendirme yazısı yayınlamalı. O yazı da da btr lerin nöbet, kurs, çalışma saatleri ile ilgili sorunlarını net çözmelidir. Özellikle nöbet hususu ilden ile değişiyor.Yeğitek artık bu işe el atmalıdır.
Haklısınızda ben şahsen bir kaç kez durumu mail attım dönüş olmadı .Sendikası olan arkadaşlar durumu netleştirmek adına gayrette bulunursa iyi olurdu.
Kendi kanaatim madem derse giriyorum.Tüm öğretmenler gibi nöbette, sınıfta,DKY vb .alabilmeliyim. Almak istemeyene lafım yok ama almak isteyene takoz .
IMG-20171002-WA0014.jpg

olmamalı

İzmir valiliğine de gelmiş böyle bir görüş yazısı. Biz de zaten bu görüş yazılarına göre nöbet tutuyoruz ama bazı illerdeki idarecilerin bu görüş yazılarından haberi yok anlaşılan.

Btr olmadigim gun ful dersim var o gun nobet tutuyorum ucretinide aliyorum fakat simdi 1 ay boyunca haftada 2 gun nobet cikardilar basima ustelik btr oldugum gun.(zaten biliyorsunuzdur bilmeyenler icin ikinci nobetin ucreti yatmiyor yorgunluguda cabasi..)

Hocam bir olup bizim bir ses cikarmamiz lazim ben suan magdur durumdayim btr yim fakat ilcem 15 saat maas karsiliginu doldurman lazim diyip baska okula bilisim dersine yolluyor.Mudurum dyk acman icin 15 saat maas karsiligini doldurman lazim yoksa actigin kurs maas karsiligina sayilir diye diretti .Biz zaten btr olarak maas karsiligini dolduruyoruz dedim gorus yazisi getir o zaman dedi.Belirsizlikleri firsat bilip kullaniyorlar malesf

İzmir valiliğine de gelmiş böyle bir görüş yazısı. Biz de zaten bu görüş yazılarına göre nöbet tutuyoruz ama bazı illerdeki idarecilerin bu görüş yazılarından haberi yok anlaşılan.
hocam ben geçen yıl görüş yazısını ilçe şube müdürüne gösterdim okuyup -yok nöbet ücreti alamazsın .dedi.
kendinin güncellemeyen idareciler hep bizim için için sıkıntı malesef.

bizde de her öğretmen haftada iki nöbet tutuyor. bu yüzden btr olarak ben de çift nöbet tutuyorum. bu nöbetlerden birisi mutlaka dersimin boş olduğu güne denk geliyor ama o gün btr olduğum için nöbet tutmamalıyım diye bir anlam çıkarmadım. bu konuda bir belirsizlik var maalesef.

Burda BTR ye çift nöbet yok. Burda okulun ihtiyacından dolayı tüm öğretmenlere çift nöbet var. İsyanınız herkese çift nöbetten ziyade size çift nöbet verilmesi. Diğer arkadaşlarınızın çift tutmasında sıkıntı görmeyip sadece kendiniz için bunu sıkıntı görmeniz bence iş ahlakı açısından yanlış.

Çift nöbete gelince çift nöbet angaryadır şeklinde alınmış kararlar vardır. Araştırırsanız internette bulabilirsiniz.

Burda BTR ye çift nöbet yok. Burda okulun ihtiyacından dolayı tüm öğretmenlere çift nöbet var. İsyanınız herkese çift nöbetten ziyade size çift nöbet verilmesi. Diğer arkadaşlarınızın çift tutmasında sıkıntı görmeyip sadece kendiniz için bunu sıkıntı görmeniz bence iş ahlakı açısından yanlış.

Çift nöbete gelince çift nöbet angaryadır şeklinde alınmış kararlar vardır. Araştırırsanız internette bulabilirsiniz.
Is ahlaki acisindan sorgulayacak olursak gecen sene okulumda 1.5 gun dersim vardi iki ay cift nobet tuttum sabahtan dersim olmamasina ragmen sirf nobet var diye iki ay 5 ders bekledim okulda o arkadaslarimdan hic sesi cikmadi.Simdi btr olunca ayni binadaki 3 okula gorevlendirildim her okulun ayri sorunu oluyor tahtalar icin surekli kosusturuyorum tahta icin gittigimde nobet esnasinda bir cocuga bir sey olursa yada baska okulun mudru aradiginda nobet tutuyorum simdi gelemem tarzi yaklasimda beni huzursuz ediyor.Cift nobete zaten karsiyim kendimde baska bransinda ama nasil ozel egitim ogrtmenleri rehberlik ogretmenleri tutmuyorsa bizede btr gunlerinde zorlama yapmamalilar.

yav arkadaş 100 lira için nöbet de nöbet diye tutturursunuz başınıza iş açarsınız sonra 2 gün de verirler, 3 günde verirler ne gerek var böyle şeylere. Ne güzel btr ye nöbet verilemez yazıyor bunu kurcalamanın ne anlamı var, o yüz lira sizin hangi sıkıntınızı çözecek onu da anlamıyorum.

yav arkadaş 100 lira için nöbet de nöbet diye tutturursunuz başınıza iş açarsınız sonra 2 gün de verirler, 3 günde verirler ne gerek var böyle şeylere. Ne güzel btr ye nöbet verilemez yazıyor bunu kurcalamanın ne anlamı var, o yüz lira sizin hangi sıkıntınızı çözecek onu da anlamıyorum.[/QUOT

ben hiç nöbet tutmak istemiyorum fakat müdürüm okulda öğretmen sıkıntısı var tutman lazım diye diretiyor keyfi bir durum söz konusu değil yani anlayacağınız 100 tlnin mevzusu hiç değil.

Geri