BTR TEOG Görevlendirmeleri İPTAL!

Kodla Büyü
sapphire' Alıntı:
Programlayan' Alıntı:
gün geçmiyor ki güzel ülkemizde böyle gariplikler yaşanmasın.
5 saat ücretin meraklısı değilim.
çarşamba perşembe okula çağırmasınlar kafi.

okulda eğitim öğretim var deyip çağıranlarıda göreceğiz..
BTR değilim görevendirme olayını bilmem ama, sınav günü sınav görevi olmayan tüm öğretmenler okullarında olurlar. BTR ye özel bir durum değildir bu yani.

habibocak' Alıntı:
30.12.2015 tarihli yazıda FP-Btr olan öğretmenlere başka görev verilemez ibaresinden dolayı vermiyorlardır.
Hocam her türlü angarya görevi veriyorlar. Ama ücretli bi iş olunca nedense görev verilemiyor. Ne ezik bi branş olduk..

Bana hiç çıkmadı, bundan dolayı olabilir. Okula geleceğiz ama sınav görevleri dağıtıldıktan sonra eve döneceğiz. Yoksa boş boş okulda durup para almamak kadar saçmalık olamaz. Okulda öğretmen eksiği varsa size görev yazılır ve ekders alırsınız 5 saat. Zaten yedek görevlendirmeler olduğu için size sıra da gelmez. 9'da hazır bulunun yeter.

Teog gunu imzayı atıp gondermek zorundalar. Ben btr gorevimi yapmak istiyorum desende okulda duramazsın bu seferde sinav yonetmeliğindeki gorevlilerden baska kimse binada duramaz maddesi var.peki imzaya neden gidiyoruz. Gorevli ogretmenler den gelmeyenler olursa diye. Eee zaten gorevi siz vermiyosuz gelmeyen olunca neye dayandırarak vereceksiniz.işin içinden ancak Btr bırakılarak çıkılır

Btrye ek görev verilmez diyor madde iyi güzel de bu eğitim öğretim saatleri içerisinde yani btr görevinin çalışma saatlerinde.sınav günü eğitim öğretim saati değil ki.diyceksiniz ki o zaman ek dersini alma.o gün dersi olan ama sınavdan dolayı dersini anlatamayan öğretmen ek dersini alıyor mu alıyor.yani aynı kapsamdayız.yani bu şuna benziyor namaz kılma geçiyor kitapta iyi güzel de içkiliyken namaz kılma diyor.öncesi var sonrası var gerekçesi var.sözün özü btrye sınav görevi verilmemesinin hiçbir izahı yok.

yine bir iş bilmez işgüzarın başının altından çıkan, mantık dışı, gerksiz, anlamsız, akıl ermeyen bir uygulama

habibocak' Alıntı:
erencan' Alıntı:
Btr nin tatil olunan günlerde okulda ne işi varmış?
Saçma bir uygulama olmuş yine
Hocam,

Bu sadece FP-Btr ile ilgili değil tüm branşlar için geçerli. Yani sınav görevi olmayan öğretmenler kendi okulunda olması gerekiyor.

Bu kısım bana çok mantıklı gelmedi. Okulda ders olmayacaksa ve btr olan kişi de komisyonda değilse bence diğer öğretmenler gibi saat 09:00'a kadar okulda bekler ve ekstra birşey çıkmazsa saat 09:00'da okuldan ayrılır.

Bu arada BTR görevim var ve 2 oturum sınav görevi çıktı.

Değerli arkadaşlarım tecrübelerime dayanarak söylüyorum ücret alacağınız bir durum varsa vermemek için herşeyi yaparlar. Nöbet davasından çok çektim. Ücretsizken nöbet kitlemeye çalışan müdürler ücretli olunca hocam sana yazılmıyo dedi. Ben de vay be hocam dedim demek bu kanıya varmanız için nöbetin ücrete dökülmesi gerekiyodu öyle mi dedim. Ben zaten sana yıllarca bunu anlatmaya çalıştım. Bana ücretsizken de ücretliyken de nöbet verilmiyo zaten. Ücrete dönse bile ben senden yine nöbet istemedimki. Ücretsizken de bunu adın gibi bilmene rağmen vermeye çalıştın bana. Çünkü mantık şuydu. Nöbete ücret yokken bu adamın ne işi varki nöbet verelim dediniz ücrete dönünce niye fazladan ücret yazalımki bu adam nöbet tutamıyo aha yazı açık demeye başladınız. Riyakarsınız!

pisagorean' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım tecrübelerime dayanarak söylüyorum ücret alacağınız bir durum varsa vermemek için herşeyi yaparlar. Nöbet davasından çok çektim. Ücretsizken nöbet kitlemeye çalışan müdürler ücretli olunca hocam sana yazılmıyo dedi. Ben de vay be hocam dedim demek bu kanıya varmanız için nöbetin ücrete dökülmesi gerekiyodu öyle mi dedim. Ben zaten sana yıllarca bunu anlatmaya çalıştım. Bana ücretsizken de ücretliyken de nöbet verilmiyo zaten. Ücrete dönse bile ben senden yine nöbet istemedimki. Ücretsizken de bunu adın gibi bilmene rağmen vermeye çalıştın bana. Çünkü mantık şuydu. Nöbete ücret yokken bu adamın ne işi varki nöbet verelim dediniz ücrete dönünce niye fazladan ücret yazalımki bu adam nöbet tutamıyo aha yazı açık demeye başladınız. Riyakarsınız!
10 numara yorum

Pisagorean durumu netleyen bir tespit yapmışsınız gerçekten
Teog olayına gelince
Teog günü görevli öğretmenler sınavına gider,görevi olmayanlar okula saat 8 de gelip veya 8:30 da,gelmeyen olur mu acaba diye bekletilir. Sınav başladığında gönderilir. Burada btr olup olmamak önemli değil
Herkes neye istinaden normal görevini yapmış kabul edilip normal günlük ekdersini alacaksa btr de göreviniyapmış kabul edilip ekdersini alır. Bu ders olmaması bizim isteğimiz dışında olduğundan ekdersler ödenir. Kar veya valilik onaylı tatillerde olduğu gibi
Btr neden okulda durdun teog günü kim çıkardı bunu?
Öğrenci var mı okulda yok bitti btr okulda tutulamaz bu kadar net ve basit

Başka illerde böyle bir durum yok bence bu tamamen Eskişehir ilindeki bir kendini bilmezin yaptığı bir saçmalığı tabi üst makamda oturanların konuya hiç bir hakimiyeti olmadığından ve diğer öğretmenlerin de işine geldiğinden kestirip atmışlar.

pisagorean' Alıntı:
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

bana da çıkmamıştı, okul idarecim milli eğitimi aramış unuttuk (!) görev vermeyi demişler. yıllardır unutulmadı da şimdi mi unutuldu. doğum izninde olan arkadaşa görev çıkmıştı, düzenleme yaptılar onunkileri alıp bana verdiler sanırım. yine bir şeyler çeviriyorlar ne alıp veremedikleri var bizim branşımızla :-1:

bana 2 görev çıkmıştı bugün okula yazı gelmiş iptal edildiğine dair
2 gün sabahtan gelip diğer görevi olmayan öğretmenler gibi öğleye kadar okulda kalacakmışız
baştan sona saçmalıktan başka birşey değil
bizi 100 tl den ettiler başka birşey değil
gelip okulda btr görevi mi yürüteceğiz sanki Hayır

Diğer öğretmenlere de ek ders vermesinler o zaman nasıl olsa ders saatinde sınava giriyorlar

eskisehir_bilisim' Alıntı:
Rehberlik psikolojik danismanlik yonetmenligi madde 55 te acik acik rehberlik cilere Sinav gorevi verilemez yaziyo

Valla nerden eziyet edelim diye aranıyorsunuz. Şimdi bu maddeye göre haklı mı oluyorsunuz. O Zaman;
1- Orada Rehberlik psikolojik danışmanlık diyor BT rehberlik farklı bir kavram bunu anlayamıyorsan bence orda oturduğun görevini bırak milletin hakkına girme.
2- Madem senin mantığın ile bu maddeye istinaden görev vermedin BT rehber öğretmenlerine Eskişehir deki BTR öğretmenleri normal rehber öğretmenler gibi saat 09:00 gelip 15:00 de mi gidiyor.
3- BTR öğretmenlerine her okulda özel bir odası olmasını sağladınız mı.
4- BTR öğretmenlerin derse girmelerine engel oldun mu çünkü rehber öğretmen ya onlar.

O yüzden boş konuşma, bakanlıkta da senin gibi yönetmelik bilmez bir kaç insan var bir yerden bir şey okuyor üsttekilere nasıl yaranayım diye öğretmenlerin hakkına giriyor.

legender' Alıntı:
Rehberlik psikolojik danismanlik yonetmenligi madde 55 te acik acik rehberlik cilere Sinav gorevi verilemez yaziyo

Valla nerden eziyet edelim diye aranıyorsunuz. Şimdi bu maddeye göre haklı mı oluyorsunuz. O Zaman;
1- Orada Rehberlik psikolojik danışmanlık diyor BT rehberlik farklı bir kavram bunu anlayamıyorsan bence orda oturduğun görevini bırak milletin hakkına girme.
2- Madem senin mantığın ile bu maddeye istinaden görev vermedin BT rehber öğretmenlerine Eskişehir deki BTR öğretmenleri normal rehber öğretmenler gibi saat 09:00 gelip 15:00 de mi gidiyor.
4- BTR öğretmenlerin derse girmelerine engel oldun mu çünkü rehber öğretmen ya onlar.

O yüzden boş konuşma, bakanlıkta da senin gibi yönetmelik bilmez bir kaç insan var bir yerden bir şey okuyor üsttekilere nasıl yaranayım diye öğretmenlerin hakkına giriyor.
Kardes sakin ol emin ol ben senden daha kizginim. Sen tamamen yanliş anlamişsin

Emin ol yönetmelik ve haklarımızı senden daha fazla takip ediyorum.
Sırf bu can sıkıntısının sonucu olarak Rehberlik yönetmeliğini ni okudum. Amacım onlarla bizim branşi eşleştirmek değildi.Ben o mesajda sunu demek istedim.

Rehber öğretmenlerin yonetmeliklerinin 55.maddesinde açikça sinav görevi verilemez yazarken onlara nasil gorev veriyolar.

Bize yönetmeliği keyfe keder yorum yaparak görevlendirmemizi iptal ediyolar.demek için yazdim.

legender' Alıntı:

Kardes sakin ol emin ol ben senden daha kizginim. Sen tamamen yanliş anlamişsin

Emin ol yönetmelik ve haklarımızı senden daha fazla takip ediyorum.
Sırf bu can sıkıntısının sonucu olarak Rehberlik yönetmeliğini ni okudum. Amacım onlarla bizim branşi eşleştirmek değildi.Ben o mesajda sunu demek istedim.

Rehber öğretmenlerin yonetmeliklerinin 55.maddesinde açikça sinav görevi verilemez yazarken onlara nasil gorev veriyolar.

Bize yönetmeliği keyfe keder yorum yaparak görevlendirmemizi iptal ediyolar.demek için yazdim.

:+1: sorry

ama bu arada içimi boşaltmış oldum.... :puhaha:

erencan' Alıntı:
bana 2 görev çıkmıştı bugün okula yazı gelmiş iptal edildiğine dair
2 gün sabahtan gelip diğer görevi olmayan öğretmenler gibi öğleye kadar okulda kalacakmışız
baştan sona saçmalıktan başka birşey değil
bizi 100 tl den ettiler başka birşey değil
gelip okulda btr görevi mi yürüteceğiz sanki Hayır

Öğleye kadar kalacağınızı kim söyledi? Görevler dağıtıldıktan sonra size sınavda ihtiyaç yoksa çeker gidersiniz, sınavda ihtiyaç varsa, gözetmen, başkan olur ücretinizi alırsınız.

pisagorean' Alıntı:

Hocam noktayı koymuşsunuz, bunun üzerine kimse bir kelime dahi yazamaz.

pisagorean' Alıntı:

:alkis: :alkis: :alkis: güzel tespit

Hocalarım,

Buradaki sorun 30.12.2015 tarihli yazıdaki "FP-Btr öğretmenlerine FP-Btr oldukları günlerde başka görev verilemez" maddesi. Bu yoruma açık bir madde. Aslında burada FP-Btr'ler korunmaya çalışılırken bir taraftan da bazı haklar elden gidiyor. İşin özü 30.12.2015 tarihli yazı mevzuat açısından sıkıntılı. Bazı yönetmelik ve yönergelere aykırı maddeler var. Bunlar düzeltilip yeniden gönderilmeli. Yoksa herkes kendine göre yorumlar ve bu tür sorunlar ortaya çıkar.

Geri