BTR olunca hiç derse girmeme gibi durumu olabilir mi ?

Kodla Büyü

bote__bilisim

Aktif Üye
Arkadaşlar müdürüm , Btr olunca senin dersleri diğer öğretmenlere vermeyi düşünüyorum dedi.Böyle bir durum olabilir mi ? Normalde 10 saat dersim olacaktı.

10 saat olan dersinize girmek zorundasınız. Sizin dersleriniz diğer öğretmenlere verilemediği gibi başka öğretmenlerin dersleri de size verilemez.

btr yönetmeliklerini okumuyorsunuz sanırım , dersinize girmek zorundasınız

peki arkadaşlar iki bt öğretmeni olan okullarda bir arkadaş btr ise dersler nasıl bölünüyor.

10 a 20 vb yapan var mı?

senin derslere başkası dağıtırsa hocam onlar ek ders alacak sen de alacaksın aynı şey için devleti zarara sokmaktan suç başınız yanar müdüre söyleyin

maaş karşılıgını btr alır geriye kalanlarıda öbur öğretmen alır 2 tatafta mağdur olmaz böylelikle ek ders bakımından

ilden incelerlerse diğer öğretmenlere giden ekders kesilir. ses çıkarma hocam takıl öyle. kolay kolay kimse incelemez incelerlerse bilse sizlik durum yok

Bu durum devleti zarara sokmaktan başka bir şey değil.
Ben de yaşadım aynı durumu. Müdür yardımcısı en güzel sınıfı almış, istiyor ki hiç derse gelmesin, öğrenciler BT sınıfında takılsınlar. Elbette itiraz ettim, ama nafile. Bakanlık müfettişi gelince bir yerleri tutuştu. Geri verdiler dersi.
İstemedikleri zaman zaruri bile olsa bu devletin parası yedirmem deyip işin içinden çıkıyorlar, ama kendilerinden olan kişilere bu tip saçmalıklarla ders çıkarıyorlar. Hiç o zaman Allah korkusu falan kalmıyor kendilerinde.

derse girme zorunluğu diye bişi yok
BTR göevlendirmesinin ekinde gelen yazıda öncelikli görevin okulda mevcut dersleri okutmak olduğu yazıyor. Ne kadarına gireceğinin ölçüsü de ekders yönetmeliğindeki 21 saate kadar derse girmeyi zorunlu bırakan maddedir. Genelinde baktığımızda hiç dersi olmadan oturan depo öğretmenler gibi de olabilirsiniz ancak yasal olarak olan dersi ilgili branş öğretmeni okutmalıdır.

Arkadaşlar müdürüm , Btr olunca senin dersleri diğer öğretmenlere vermeyi düşünüyorum dedi.Böyle bir durum olabilir mi ? Normalde 10 saat dersim olacaktı.
Sabah sabah uykum açılmamış, ben de diyorum arkadaş hem müdür hem de BTR nasıl olur diye :) Tek virgül anlamı nasıl da değiştiriyor.
Şaka bir yana da hocam okulunuzda kaç saat ders yükü varsa ona girip kalan zamanda BTR görevinizi yapabilirsiniz. Bu durum yönetmelikte belirtiliyor. Yani sizin dersiniz başka bir öğretmene maaş karşılığını doldurma ya da ek ders niteliğinde değerlendirilemez diye okumuştum..

Ben BTR yaparken 3-4 yıl önce, en az 6 ya da 10 saat derse girmek gerekiyordu. Üstüne girsen de olur girmesen de şeklinde bir anlayış vardı. Zaten düz lise olduğu için de o kadar ders oluyordu. Acaba uygulamayı mı yanlış yapmışlar diyorum şimdi. zorunlu girmem gereken 6 gibi bi şey hatırlıyorum çünkü

zaten branşın değer kaybetmesi btr uygulaması yüzünden oluyor. idareciler ve diğer branşlar ek ders için btr olayını destekliyor, sonuçta bizim girmek zorunda olduğumuz deslere bile göz dikiliyor.

Ek ders için derse başka branşın girmesi demek bu dersin nitelikli işlenemediği ve öğrencilerin de bt dersi gereksiz demesi demek. Nihayetinde ders kaldırıldığında da ağlamak demek. O yüzden ilgili yasal metinleri bu tarz idarecilerin suratına fırlatmak gerek.

daha once 36 saatimiz vardi. zumrem btr oldu. 6 saat girsen yeterli dediler. bi donem boyle gitti ben de full derse girdim. ikinci donem ben basvurdum. zumrem derse girecekti ki bu olayi kaldirmislar. btr maas karsiligi ya da en azindan 14 saat girsin dediler. en guzeli maas karsiligi ya da okulda kac saatiniz varsa o. kafaniz rahat olur.

öğretmen okulunda kendi derslerininden arta kalan zamanlarda btr görevini yerine getirir. Başkası senin yerine girsin diye birşey yok. Eğer öyle yapmakta ısrar ederse yazılı olarak dilekçe verin. yoksa başınız ağrır.

maaş karşılıgını btr alır geriye kalanlarıda öbur öğretmen alır 2 tatafta mağdur olmaz böylelikle ek ders bakımından
Yanlış, kaç saat ders varsa, kaç.öğretmen varsa bölünür, 40 saat ders var, 2 öğretmen varsa 20-20 paylaştırılır, kalan zamanda btr olur. Aksi halde idareciye zimmet çıkar

Bulunduğum ilçede başımıza geldi bu durum, il ve bakanlık ile görüşüldü, sonuç yukarda yazdığım gibi geldi

Diyelim ki okulunda 6 saat dersin var btr sin aynı ilçedeki başka okulda 25 saat derse giren bir bilgisayar öğretmeni varsa ondan 9 saati alıp sizi oraya görevlendirirler, maaş karşılığını doldurursunuz, diğeri de ek ders almamış olur. Kendi okulunda ders varken girmeme diye birşey yok zaten bizim ilçede 2 yıldır bu şekilde. Kural öğretmenlere minimum ek ders vermek...

ARKadaşalr btr olduğumuzda hamgi görevler verilir hangileri verilmez nöbet tutma zorunluluğumuz var mu acaba

Diyelim ki okulunda 6 saat dersin var btr sin aynı ilçedeki başka okulda 25 saat derse giren bir bilgisayar öğretmeni varsa ondan 9 saati alıp sizi oraya görevlendirirler, maaş karşılığını doldurursunuz, diğeri de ek ders almamış olur. Kendi okulunda ders varken girmeme diye birşey yok zaten bizim ilçede 2 yıldır bu şekilde. Kural öğretmenlere minimum ek ders vermek...
hocam olur mu öyle şey lütfen uydurma şeyler yazmayalım o dediğinizi uygulasa devlet dyk kaldırmalı herkes maşallah çift dikiş parasını alıyor bilişimci olunca mı böyle oluyor güldürmeyin

Yanlış, kaç saat ders varsa, kaç.öğretmen varsa bölünür, 40 saat ders var, 2 öğretmen varsa 20-20 paylaştırılır, kalan zamanda btr olur. Aksi halde idareciye zimmet çıkar
yanlış kime göre 36 olup 6 btr 30 öburu alan bile var ki ben 15 maaş karşılıgı altını çiziyorum zaten maaş karsılıgı alacagın bellı ders geri kalan öburu alır eşit olursa btr kim alcak kavga mı etsinler

yanlış kime göre 36 olup 6 btr 30 öburu alan bile var ki ben 15 maaş karşılıgı altını çiziyorum zaten maaş karsılıgı alacagın bellı ders geri kalan öburu alır eşit olursa btr kim alcak kavga mı etsinler

ne kavgası hocam, şartlar belli, yazıda önceliğin kimde olacağı belirtilmiş zaten;

13507730 sayılı yazının 6. maddesi gereği görevi yürütecek istekli öğretmenlerin aynı şartları taşıması halinde sırasıyla;

a. Doktora yapmış olanlara,

b. Yüksek lisans yapmış olanlara,

c. Fatih projesi kapsamındaki merkezi/mahalli eğitimlerde eğitim görevlisi olarak yaptıkları görev saati fazla olanlara,

d. Hizmet puanı yüksek olanlara,

e. Son beş yıl içerisinde bilişim alanında katıldığı hizmetiçi eğitim faaliyetlerinden toplam kurs saati fazla olanlara,

öncelik verilecektir.

bir de şurayı okumanızı öneririm

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/bt-rehber-ogretmen-gorevlendirme.161036/

hocam olur mu öyle şey lütfen uydurma şeyler yazmayalım o dediğinizi uygulasa devlet dyk kaldırmalı herkes maşallah çift dikiş parasını alıyor bilişimci olunca mı böyle oluyor güldürmeyin
Hocam ilimizde uygulanan uygulama bu, ne amaçla uydurma bilgi yazayım yaşadığım şeyi yazdım lütfen üslubunuza dikkat edin. Ben iki yıldır btr yim okulumda 10 saat ders var başka okula görevlendiriliyorum, aynı nedenle okulumuzda 25 er saat derse giren 3 öğretmenden 5 er saat ders alınarak kendi okulunda maaş karşılığını doldurmayan öğretmen görevlendirilerek ona ders verildi.

Son düzenleme:
Geri