BTR Olsak mı Olmasak mı?

Kodla Büyü

yenibilişim

Aktif Üye
Norm fazlasıydım başka bir okula atandım orada 20 saat bilişim dersi var. 2 yıldır çok yıprandım idare yüzünden nedense bu dönem artık BTR olmayı istemiyorum. Ama hakkım olanı başka hocalara bırakmak ve maddi kayıpta yaşamak istemiyorum. Kararsız kaldım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kadrosunda BT öğretmeni olan okullarda çalışan öğretmenlere BT rehberliği kursuna başvuru hakkı vermediler....

benim düşünceme göre BT öğretmenlerine bir iyilik düşünülüyor... BT rehberliği, liselerdeki şeflik gibi bir düzenlemeyle BT öğretmenlerine dayatılabilir...

benmde derdim alan değişikliği olmaması.btr olmak istiyorum ama atamam tektas olduğu için belli zorluklar çekiyorum.şu alan değişikliği bi olsada sonra bende bu zor soruyu kendime sorabilme hakkına sahip olsam; btr olsam mı olmasammı:)

8 saat dersim var. Diğer branşlar kurslarla öte beriyle keselerini doldururken ben okul okul gezip maaş karşılığı doldurmak istemiyorum. Şuan BTR olduğum lisedeki müdürümden de çok çok memnunum. Olmama gibi bir lüksüm yok aslına bakarsanız :wink:

20 saat dersiniz varsa sınıf ve kulüp ile belirli bir ekders geçer elinize hocam. Benim o kadar dersim olsa sabahtan akşama kadar okulda durmak gibi bir eziyeti düşünmem doğrusu

eş durumundan ortaokula atandım. 10 saat ders var. BTR olmasam BT sınıfı olmayan okullarda ders yapacam(bazen bu seçenek bile daha makul geliyor), BTR olsam 2 gün kendi okulumda 3 gün başka okulda uğraş dur. 'Şu an için' olmak daha mantıklı gibi...Ama yarın ne olur bilemem.

Dersine girip çıksan veya btr olsan arada 162 saatlik bir dönemde fark oluşuyor. Bu da dönemlik 1700 tl lik bir fark yapıyor. Maddi durumuna göre sen karar ver.

bulentus' Alıntı:
Kadrosunda BT öğretmeni olan okullarda çalışan öğretmenlere BT rehberliği kursuna başvuru hakkı vermediler....

benim düşünceme göre BT öğretmenlerine bir iyilik düşünülüyor... BT rehberliği, liselerdeki şeflik gibi bir düzenlemeyle BT öğretmenlerine dayatılabilir...

O ilinizin bir tasarrufu hocam öyle bir iyilik maalesef şimdilik düşünülmüyor.
İl açık zaten fazla diye böyle bir karar vermiş olabilir öyle okumak daha faydalı.

ben de norm fazlalığından başka okulda olucam 2.dönem.
orda 16 saat ders varmış. 8.5-15 arası okul. olmasam ek ders 0
olsam tanımadığım ortam. ilk intiba -tamirci-

ek ders almamakta kötü oluyum en iyisi :mrgreen:

mevzuat' Alıntı:
Dersine girip çıksan veya btr olsan arada 162 saatlik bir dönemde fark oluşuyor. Bu da dönemlik 1700 tl lik bir fark yapıyor. Maddi durumuna göre sen karar ver.
Hesaplamanız için teşekkürler :++:

Şöyle söyleyeyim 8 yıldır öğretmenim. 15 dönem ediyor görev sürem. 7 dönem Formatör BTR başvurusu yaptım geri kalan dönemlerde yapmadım. Emin olun bu görevi yapmadığınız zaman kafanız çok rahat oluyor.

Son 2 yıldır hiç yapmıyorum bu görevlendirmeyi. Size de tavsiyem başvuru yapmayın onun yerine velilere yönelik halk eğitim kursu açın aynı ek dersi oradan kazanın kafanız daha rahat olsun.

Bazıları BTR olmasam bile işler bana kalır diyor oda onların sorunu. Hayır demeyi bilmediklerindendir.

8 saat dersim var. Seçmeli falan vursam kırsam döksem 12 saat. Sonra başka okula. Ordan da bi 8 saat düşürsem etti 20 saat. Egzersiz, kurs falan o da onaylandı onaylanmadı, ona kafa tut buna laf anlat derken ancak btrden alacağım ek dersi denkleştiririm. Btr olsan buna göre bi tık iyi gibi ama yine çekilecek dert değil. Velasıl ders olacak hocalarım. En az iki okulda 30 saati doldurabileceğin bi ders yükü olacak. Tek çare budur. Böyle bi imkan yoksa ha btr ha öbürü...

antiak' Alıntı:
Şöyle söyleyeyim 8 yıldır öğretmenim. 15 dönem ediyor görev sürem. 7 dönem Formatör BTR başvurusu yaptım geri kalan dönemlerde yapmadım. Emin olun bu görevi yapmadığınız zaman kafanız çok rahat oluyor.

Son 2 yıldır hiç yapmıyorum bu görevlendirmeyi. Size de tavsiyem başvuru yapmayın onun yerine velilere yönelik halk eğitim kursu açın aynı ek dersi oradan kazanın kafanız daha rahat olsun.

Bazıları BTR olmasam bile işler bana kalır diyor oda onların sorunu. Hayır demeyi bilmediklerindendir.

velilere kurs daha zor bence.. 2 defa verdim. ek ders 2 katı değil ama öğrencilerden daha zor geldi bana..

Hocam bende farklı zamanlarda 160 ve 88 saatlik 4 kurs verdim. Zevkler tartışılmaz tabi ama eğlenceliydi benim için hepsi. Birde ben sürekli olmayın demiyorum sadece bu dönemlik tepki amaçlı paranızı başka yerden kazanın :)

Dersin varsa gerek yok Btr ye. Ders az ise biraz mecburiyete gidiyor. Yoksa okul okul dolaşmak zorunda kalıyor insan.

Geri