Btr -Okuldaki ders yükü paylaşımı

Kodla Büyü
ooooooooo ne uygulamalar var kamu zararını onleme adına,sınıf birleştirme,donem ortasında grup sayısı dusunce ogretmenin ucretini kesme ve basvuru dilekcesini okulun bilgisayarında yazmayı ve cıktı almayı soz konusu etme daaaaa sayamı😁

Değil mi?
Mesela şuan ara tatil birçok idareci okulda tam tekmil. Derslerini hiç aksatmazlar.Nöbetlerini düzgün tutarlar.
(Görevini yapanları tenzih ederim)
Hele bir de okul dışı eğitim kurumları uzuuun uzun yazmaya gerek yok evlere şenlik.

Hocam eğitim kurumları idareci vb açısından bakmayın öyle kurumlar var ki ah ki ah
Değil mi?
Mesela şuan ara tatil birçok idareci okulda tam tekmil. Derslerini hiç aksatmazlar.Nöbetlerini düzgün tutarlar.
(Görevini yapanları tenzih ederim)
Hele bir de okul dışı eğitim kurumları uzuuun uzun yazmaya gerek yok evlere şenlik.

Şu kamu zararı denen şey 3 kuruşluk öğretmen ücreti ile oluşmuyor tüm kurumlarda katrilyonlarca zarar veren uygulamalar var ama nedense hep öğretmene söylenen bir tabir maalesef
Hocam yanlış her yerde yanlıştır. Diğer kurumlarda var bizde yapalım dersek olmaz. Ha bunun çözümü yok mu tabi ki var. Biz 1 milyondan fazla bir nüfusa sahip bir meslek grubuyuz. Eğer gerçekten ideolojilerimizden arınıp mesleğimiz ve özlük haklarımız için birlesebilirsek o zaman bu tarz söylemlere gerek kalmaz.

Hocam yanlış her yerde yanlıştır. Diğer kurumlarda var bizde yapalım dersek olmaz. Ha bunun çözümü yok mu tabi ki var. Biz 1 milyondan fazla bir nüfusa sahip bir meslek grubuyuz. Eğer gerçekten ideolojilerimizden arınıp mesleğimiz ve özlük haklarımız için birlesebilirsek o zaman bu tarz söylemlere gerek kalmaz.
Ben de aksini söylemedim hocam. Başka kurumda var biz de yapalım demiyorum. Ama öyle büyük paralar zarara uğruyor ki öğretmenin esamisi bile okunmaz. Bunu vurgulamak istedim.

21 btr'ye geri kalan diğer arkadaşa diye yorumluyorum.

Burada daha önce toplam 8 saat ders 1 bt öğretmeni ve 1 bt branşındaki mdr yardımcısına nasıl paylaştırılır diye sormuştum. İle görüş yazıp, 6 idareci gerisine btr girsin yazılmıştı il memden. btr de aslında bizde değil başka okulda btrydi 3 gün görevli.

Maaş karşılıklarına girdikten sonra ek ders dağıtılır. Btr'nin maaş karşılığı 6 saat zorunlu dersi de dahil edince 21 olur, ek dersi ful aldığı için, bu benim yorumum, siz 15 olarak yorumlayabilirsiniz. Ama o zaman kamu zararı ortaya çıkar.

Kamu zararı öğretmene verilen ek ders vs ücretten olmaz çünkü direk ekonomiye katılan bir paradır öğretmenin parası pazarda markette kasapta değerlendirir para döner çark döner. sanayici olsa ne oolur repoda faizde dövizde değerlendirir ekonomi daha da batar kamu zararı esas böyledir böyle olur
hocam ek dersleri ben hazırlıyorum, o zaman arkadaşlar ekonomiye can versin diye bol bol yazayım kafama göre öyle mi diyorsunuz?

hocam ek dersleri ben hazırlıyorum, o zaman arkadaşlar ekonomiye can versin diye bol bol yazayım kafama göre öyle mi diyorsunuz?
sen kendine ne kadar yazmak istiyorsan herkese o kadar yaz, artı üslubunuzu değiştirin ve benim postlarımı alıntılayıp cevap yazmayın.(Zorunda değilsiniz)

Okulda 3 bilişimciyiz, 52 saat ders var.
İki kişi kendi okulunda 3. kişi başka okulda btr olarak görev yapıyor.
Kendi okulumuzda 40 akıllı tahtamız var, diğer okula giden arkadaşın okulunda 10 akıllı tahta var.
Bu durumda ders dağılımı eşit olmak zorunda mı yine de?

ikisininde maaş karşılığı 15 ise , btr olması farketmez maaş karşılıklarını doldurmak zorunda ikiside..
15 saat btr 17 saat diğer öğretmen olması gerekiyor fakat ders bütünlüğü bozulacağı için 16-16 bölüştürülür.

Okulda 3 bilişimciyiz, 52 saat ders var.
İki kişi kendi okulunda 3. kişi başka okulda btr olarak görev yapıyor.
Kendi okulumuzda 40 akıllı tahtamız var, diğer okula giden arkadaşın okulunda 10 akıllı tahta var.
Bu durumda ders dağılımı eşit olmak zorunda mı yine de?
Akıllı tahta sayısı yerine mesai saatlerine göre kıyaslama yapsanız daha mantıklı olurdu...
Belki diğer arkadaş liseye gidiyor ve mesai saatleri sizden uzun
Aylık gönderilen BTR Öğretmenlik Faaliyet raporlarınızı incelemek lazım. Kaç tahtada ne gibi işlemler yapmış, kaç projeye katılmış, kaç arıza takip vb... ona göre ders saati dağıtımı yapılsın o zaman...
18-18-16 şeklinde dağıtım olabilir gibi. Diğer okula giden arkadaş veya kendi devresinde BTR Öğretmenlik görevi olan arkadaşa 16 saat olabilir... belki..

21 btr'ye geri kalan diğer arkadaşa diye yorumluyorum.
32-21=11 . BTR 21 saat derse girecek ama diğer öğretmen arkadaş 11 saat alıp maaş karşılığını bile dolduramayacak. Çok güzel hesap!

Maaş karşılıklarına girdikten sonra ek ders dağıtılır. Btr'nin maaş karşılığı 6 saat zorunlu dersi de dahil edince 21 olur, ek dersi ful aldığı için, bu benim yorumum, siz 15 olarak yorumlayabilirsiniz. Ama o zaman kamu zararı ortaya çıkar.
Ben de derim ki "İdareciler de full ekders alıyor, 21 saate kadar ders alsınlar, kamu zararı oluşmasın."
Siz de idarecisiniz (ders varsa) 21 saate kadar ders alın. Alıyor musunuz yoksa?

32-21=11 . BTR 21 saat derse girecek ama diğer öğretmen arkadaş 11 saat alıp maaş karşılığını bile dolduramayacak. Çok güzel hesap!

Ben de derim ki "İdareciler de full ekders alıyor, 21 saate kadar ders alsınlar, kamu zararı oluşmasın."
Siz de idarecisiniz (ders varsa) 21 saate kadar ders alın. Alıyor musunuz yoksa?
21'i zorunlu ek dersle beraber diyorum, ama siz 15 dersiniz maaş karşılığı olarak, haklısınızdır, ama işin içine ek ders girince zorunlu ek ders devreye girer.

İdarecilerin maaş karşılığı bellidir. 6 saat, toplu sözleşme ile müdürlere 2 saat veriliyor, bence idareci hiç derse girmemeli, ders çok bölünüyor ne kadar odan yakın olsa da.

Kraldan çok kralcı olan öğretmenler olduğu sürece burnumuz pislikten kurtulmaz. Kurumlarda 8-17 mesai oldugunu zanneden sadece öğretmenin mesaisinin az olduğunu düşünen öğretmenler olduğu sürece böyle devam. Öğretmenliğin sadece sınıfta geçen süre olmadığını bu topluma anlatamadığımız gibi bir kısım öğretmene de anlatamadık ne yazık ki. Bu da bizim kaderimizmiş.

Kraldan çok kralcı olan öğretmenler olduğu sürece burnumuz pislikten kurtulmaz. Kurumlarda 8-17 mesai oldugunu zanneden sadece öğretmenin mesaisinin az olduğunu düşünen öğretmenler olduğu sürece böyle devam. Öğretmenliğin sadece sınıfta geçen süre olmadığını bu topluma anlatamadığımız gibi bir kısım öğretmene de anlatamadık ne yazık ki. Bu da bizim kaderimizmiş.
Aşağıda yazılanlara örnek pek çok örnekle sadece 1 ilçede karşılaştım :(Neyi anlatacaksınız topluma acaba.)
Öğretmenin okulda 8-10saat dersi oluyor (maaş karşılığı bile dolmuyor) bu ders saatlerini en çok 2 günde toplatıyor. O 2 günde de sadece dersi olan sınıfa girip çıkıyor, sonra acele acele okuldan ve öğrencilerden uzaklaşıyor. Sonra il dışına mı gider, ilçe dışına mı, başka bir işle mi uğraşır... takibi yapılamaz, belki de ayda birkaç kez dersi olan gün de okula da gelemiyordur. Sınavları sınavdan 1 gün önce hazırlayıp aynı gün de okuyup sisteme girebilir. 1 dönemde girdiği ders saati , sınav hazırlığı ve sınavları okuduğu süre vb... hepsini toplasanız kaç saat mesai yapıyor acaba? Toplum matematikten anlamıyor mu?
Pek çok dersle ilgili pek çok kaynak, video+e kitap, etkileşimli kitap vb... ile youtube kanalı bulmak mümkün,
öğretmenin etkisi okulda kalıp derste öğretim dışında gösterdiği etki ve ders saatleri dışında okulda yaptığı çalışmalarla ön plana çıkıyor gibi...
Dersi olmayan boş günde kimse beni okula getiremez diye tartışmaya hazır halde olmak etkili değil mesela
Toplumda çocuğu okula giden insan sayısını göz ardı etmeyin, genelde velisi öğretmen ağırlıklı olan okullar daha hassas oluyor bu noktada

Aşağıda yazılanlara örnek pek çok örnekle sadece 1 ilçede karşılaştım :(Neyi anlatacaksınız topluma acaba.)
Öğretmenin okulda 8-10saat dersi oluyor (maaş karşılığı bile dolmuyor) bu ders saatlerini en çok 2 günde toplatıyor. O 2 günde de sadece dersi olan sınıfa girip çıkıyor, sonra acele acele okuldan ve öğrencilerden uzaklaşıyor. Sonra il dışına mı gider, ilçe dışına mı, başka bir işle mi uğraşır... takibi yapılamaz, belki de ayda birkaç kez dersi olan gün de okula da gelemiyordur. Sınavları sınavdan 1 gün önce hazırlayıp aynı gün de okuyup sisteme girebilir. 1 dönemde girdiği ders saati , sınav hazırlığı ve sınavları okuduğu süre vb... hepsini toplasanız kaç saat mesai yapıyor acaba? Toplum matematikten anlamıyor mu?
Pek çok dersle ilgili pek çok kaynak, video+e kitap, etkileşimli kitap vb... ile youtube kanalı bulmak mümkün,
öğretmenin etkisi okulda kalıp derste öğretim dışında gösterdiği etki ve ders saatleri dışında okulda yaptığı çalışmalarla ön plana çıkıyor gibi...
Dersi olmayan boş günde kimse beni okula getiremez diye tartışmaya hazır halde olmak etkili değil mesela
Toplumda çocuğu okula giden insan sayısını göz ardı etmeyin, genelde velisi öğretmen ağırlıklı olan okullar daha hassas oluyor bu noktada
1 milyon kişilik öğretmen camiasında çok az bir kesimi dikkate alıp büyük cogunlugu buna göre yargıladiktan sonra size başka bir cevap yazmayacağım hocam. Size kolay gelsin.

Geri