BTR Normu

Kodla Büyü
Hocam bu yazı geçen sene bize de geldi 12 saat dersimiz vardı.. hatta yazıya istinaden norm da açıldı. atama geldi. ama sene sonunda norm fazlası oldu. bizde bir şey anlamadık
Ben de böyle bir durum oluşur mudiye düşünüyordum,şaşırmadım.Btr ihtiyacı en çok liselerde var ,ders olmadığı için her sene görevlendirme ile çalışılıyor ve verimli olmuyor.

Normalde atanma için o seviyede okutabileceğin ders olması lazım ama yazıya göre ilkokul ve liseye btr normu geliyor , özellikle ilkokula ders gelmeden norm açılırsa rehber öğretmen gibi oluruz , tabi erken sevinmemek lazım

Ben lisedeyim. Btr görevi için tutuyorlar. ancak normun görünmesi için mecburi ders de seçiliyor. anladığım kadarıyla ders mecburiyeti kalkar o zaman yanılıyormuyum

sene sonu katıldığımız il geneli btr toplantısında üst kademelerden bir yetkili açıklamıştı görevini ve ismini unuttum, ilk sene 250 okul ile başladı sonraki sene 1000 küsür, bu sene 5000 küsür diye kalmış aklımda en son olarakta bir ilin tamamında pilot uygulanacak sonra faydalı görülürse ülke genelinde uygulanacak diye kalmış aklımda, çok ta net hatırlamıyorum, pek önemsememiştim, bu yüzden ram belleğe yazdım galiba, dün ne yediğimi bile zor hatırlıyorum. her şeyi ram a yazar oldum.:)

Atamada ders esastır asli görevdir, sınıf öğretmeni bir idareci liseye atanamaz ama bizle ilgili bir çalışma olabilir

sene sonu katıldığımız il geneli btr toplantısında üst kademelerden bir yetkili açıklamıştı görevini ve ismini unuttum, ilk sene 250 okul ile başladı sonraki sene 1000 küsür, bu sene 5000 küsür diye kalmış aklımda en son olarakta bir ilin tamamında pilot uygulanacak sonra faydalı görülürse ülke genelinde uygulanacak diye kalmış aklımda, çok ta net hatırlamıyorum, pek önemsememiştim, bu yüzden ram belleğe yazdım galiba, dün ne yediğimi bile zor hatırlıyorum. her şeyi ram a yazar oldum.:)
evet hocam o 250 okul içinde bizim okul da vardı. Okulu neye göre seçtiler bilemem normal devlet okulu proje vs değil. ama gelen arkadaş sene sonu norm fazlası oldu.

norm fazlası olur çünkü gelecek sene için o okul pilot olmaktan çıkmıştır ve bir sene sonraki 1000 okul içinde de yoksa haliyle norm fazlası olur.

Atamada ders esastır asli görevdir, sınıf öğretmeni bir idareci liseye atanamaz ama bizle ilgili bir çalışma olabilir
Yönetmelikte olduğu için sıkıntı olmaz fakat Yeğitek bakan onayı ile her sene normu belirleyecek mi yoksa bir kere açılan norm sabit mi kalacak o belirsiz.
Birde maaş karşılığını dolduramayan ya btr olacak yada zorunlu ek ders görevini tamamlamak için başka okullara gönderilecek?.
Uygulamaya dair ek bir yazı var mı bilmiyorum ama bu türde norm açılan okullarda zoraki BTR gözüküyor.

Bu maddeye dayanarak pilot okullarda btr normu verdiler. Önce 250 okulda uygulandı sonra yine bu maddeye dayandırılarak 1000 küsür atama yapıldı. Pilot uygulamalardan sonra faydalı bulunursa tüm okullara uygulanacak diye biliyorum. Tabi biz umut etmeyi bırakalı çok oldu. Yinede inşallah diyelim.
pilot, şoför, gibi bir uygulama yok hocam. böyle bir uygulama olsa normal durumdan farklı bir durum söz konusu olur. bakanlık sadece yönetmeliği uyguluyor, doğru da yapıyor yıllar sonra. eski bakan Ziya Selçuk'un belki de bizim için tek faydası bu oldu.

Benim okulum da geçen sene norm verilenlerden biri, diğer okullarda ne yapılıyorsa biz de onu yaptık (ders ve isteğe bağlı olarak btr) o yüzden bir pilot uygulama söz konusu değil ama "bilişimle üretim projesi" için okulumuz gerekli şartları sağlıyor, belki bu konuda bir farklılık olabilir, onun dışında hiçbir pilot uygulama vs. yok. Yani sadece norm veriliyor, norm fazlası olma derdi yok. Bu bile çok şey.

Yönetmelikte olduğu için sıkıntı olmaz fakat Yeğitek bakan onayı ile her sene normu belirleyecek mi yoksa bir kere açılan norm sabit mi kalacak o belirsiz.
Birde maaş karşılığını dolduramayan ya btr olacak yada zorunlu ek ders görevini tamamlamak için başka okullara gönderilecek?.
Uygulamaya dair ek bir yazı var mı bilmiyorum ama bu türde norm açılan okullarda zoraki BTR gözüküyor.
zoraki btr'lik söz konusu değil hocam, geçen sene dilekçe verip oldum, hatta benim gibi idarecilikten istifa eden ve özür atamasından gelenler btrliğe başlasın diye özellikle bt il koordinatörleri süre konusunda yardımcı oldular.

pilot, şoför, gibi bir uygulama yok hocam. böyle bir uygulama olsa normal durumdan farklı bir durum söz konusu olur. bakanlık sadece yönetmeliği uyguluyor, doğru da yapıyor yıllar sonra. eski bakan Ziya Selçuk'un belki de bizim için tek faydası bu oldu.

Benim okulum da geçen sene norm verilenlerden biri, diğer okullarda ne yapılıyorsa biz de onu yaptık (ders ve isteğe bağlı olarak btr) o yüzden bir pilot uygulama söz konusu değil ama "bilişimle üretim projesi" için okulumuz gerekli şartları sağlıyor, belki bu konuda bir farklılık olabilir, onun dışında hiçbir pilot uygulama vs. yok. Yani sadece norm veriliyor, norm fazlası olma derdi yok. Bu bile çok şey.
Hocam ortaokul mu okulunuz . Norm hangi ayda verildi ve okulunuza gelen bt öğretmeni oldu mu

arkadaşlar açıkladığım gibi 4 yıl uygulanacak bir pilot uygulama var, 2 senesi uygulandı, 2 sene daha uygulanacak eğer faydalı olduğu sonucuna varılırsa ülke geneline yayılacak. bt öğretmeni olmayan okullara norm veriliyor, zaten tüm okullarda fatih projesi uygulanıyor ne şartından bahsediyorsunuz anlamadım.
Yani taaa 2 yıl sonra mi olacak umitlenmeyelim mi

Yani taaa 2 yıl sonra mi olacak umitlenmeyelim mi
Arkadaşlar ısrarla pilot şoför yok diyor ama benim aklımda kalan bu sene 5000 küsür kişilik bir pilot uygulama olacağı, mersin ilinde sene sonu yapılan btr toplantısında üst kademeden yetkili bir isim söylemişti diye aklımda kalmış, pek önemsemediğim için unutmuş olabilirim o yüzden net konuşamıyorum, mersinden arkadaşlar varsa doğrulayacaktır. belkide yanılıyorda olabilirim. Mersinli btr lerin yorumlamaları rica olunur.

2007 atamasıyım ilk kez bt lab kurulumu ihalesi görüyorum . En son 2004 te Vestel’ler ile bittiğini biliyordum . Bu ihale bile biraz olsun sevindirir . 350 zümrem yepyeni sınıfa sahip olacak demek bu . Gönül ister hepimizin olsun

2007 atamasıyım ilk kez bt lab kurulumu ihalesi görüyorum . En son 2004 te Vestel’ler ile bittiğini biliyordum . Bu ihale bile biraz olsun sevindirir . 350 zümrem yepyeni sınıfa sahip olacak demek bu . Gönül ister hepimizin olsun
ben 1995 te kurulmuş lablarda da çalıştım ,siz yine iyiymişsiniz. :D

Ekli dosyalar

• 20210730_022605.jpg
    20210730_022605.jpg
    420.3 KB · Görüntüleme: 145
Hocam ortaokul mu okulunuz . Norm hangi ayda verildi ve okulunuza gelen bt öğretmeni oldu mu
ortaokul.
Norm 2020 temmuzdan sonra verilmiş, çünkü il içinde ilimde o zaman hiç boş norm yoktu, bakanlığın yönetmelik gereği verdiği bu normu da il içi işlemlerinden sonra mebbise işlemişler. ben de idarecilikten istifa ederek bu okula geçtim. proje vs, diyen arkadaşlar var ama bu sene yani 2020-2021 yılında projelik hiçbir şey olmadı, sadece "bilişimle üretim projesi" için gerekli şartları sağladığımız bildirildi bakanlığa, ilgili toplantıya katıldım, proje hakkında bilgi verildi. ama bu projenin yönetmelik gereği verilen normla bir ilgisi yok.

Geri