Btr nöbet tutamaz...

Kodla Büyü
Mesele ücret meselesi değil. Nöbet tutmamız doğru mu değil mi?

Öğrenci ve öğretmenler, eğitim teknolojisi alanında danışmalık/destek almak istediklerinde bizler ulaşılabilir ve müsait olmalıyız. Rehberlik Öğretmenleri eğitim psikolojisi danışmanlığı yaptıkları için hem ulaşılabilirlik adına hem de PDR ilkeleri gereği nöbet tutamıyorlar. Aynı mantıkla BTR olarak biz de eğitim teknolojisi danışmanlığı yaptığımız için görevlendirme saatlerimiz içinde nöbet tutmamız doğru değil diye düşünüyorum. Ancak biz Rehber öğretmenlere göre fazlalık olarak maaş karşılığı kadar derse de girmek zorundayız. Dolayısıyla iş yükümüz daha fazla gözüküyor. Bu konuda özel eğitimcilerdeki gibi ek ders ücretlerinin %25 zamlı olması talep edilebilir belki.

NOT: Ders saatleri dışında, (hafta içi- hafta sonu fark etmez) kurs, egzersiz, belletmenlik noktasında bir problem olmadığı ve ücretlerimizi alabileceğimiz (vicdani anlamda) kanaatindeyim.

mas1961' Alıntı:
Mesele ücret meselesi değil. Nöbet tutmamız doğru mu değil mi?

Öğrenci ve öğretmenler, eğitim teknolojisi alanında danışmalık/destek almak istediklerinde bizler ulaşılabilir ve müsait olmalıyız. Rehberlik Öğretmenleri eğitim psikolojisi danışmanlığı yaptıkları için hem ulaşılabilirlik adına hem de PDR ilkeleri gereği nöbet tutamıyorlar. Aynı mantıkla BTR olarak biz de eğitim teknolojisi danışmanlığı yaptığımız için görevlendirme saatlerimiz içinde nöbet tutmamız doğru değil diye düşünüyorum. Ancak biz Rehber öğretmenlere göre fazlalık olarak maaş karşılığı kadar derse de girmek zorundayız. Dolayısıyla iş yükümüz daha fazla gözüküyor. Bu konuda özel eğitimcilerdeki gibi ek ders ücretlerinin %25 zamlı olması talep edilebilir belki.

NOT: Ders saatleri dışında, (hafta içi- hafta sonu fark etmez) kurs, egzersiz, belletmenlik noktasında bir problem olmadığı ve ücretlerimizi alabileceğimiz (vicdani anlamda) kanaatindeyim.

+1 +1

çok güzel yazmısınız hocam.

Kusura bakmayın ben bu mantığı anla-ya-mıyorum. Ücretsizken yıllarca nöbet tuttuk şimdi ücretli iken tutmak istenmesi en doğal hak değil mi?

Hocam bilgisayar bozuldu baksan
tahta açılmıyor yetiş
hocam yazıcı kağıt sıkıştırdı bir baksan
internete girmiyor hallediver
siteye şunları ekleyelim
bize şu işte bir yardımcı olsan
eba şifresi yok versen
(haftasonu )müsaitsen bir okula geliver
üstüne 20 saat derse gir

nöbet tutayım yook olmaz
Kurs açayım 130 kişi talep etmiş yook.

Biz bu hali kendimize layık görürsek tepemize çıkan çok olur. (atasözünü yazmadım hakaret olarak algılanır)

delphe01' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
brgl88' Alıntı:
btr iken haftaiçi kurs (dyk) saatlerinde okulda bulunmamız gerekiyor mu?
Gerekmiyor. Onlar kursunu yapacak para kasacak sen niye bekleyesin. Yazı açık. Eğitim-öğretim saatlerinde yapılır. Onun haricindeki saatler bizi ilgilendirmez. Müdürden müdüre farklı yorumlanabilir ama. Bazı müdürler o saatlerde de eğitim-öğretim yapılıyo bu yazıya göre kalman lazım diyebilir. Normalde dyk haftasonu yapılmak zorunda ama haftaiçine alan okullar var malum taşımalı eğitim okulları falan. Öğretmenlerin ulaşımı zor olan okullar gibi. Bu durumda iş sizin rest çekme kabiliyetinize kalır. Çünkü o yazıdaki saat ifadesini yüz tane adam yüz şekilde yorumlar bu ülkede.
Benim müdür yaziyordu btr iken.7 saat olmasa yaziyordu.benim mudur adamin kirali.
bizimki de kral, benimde 7 saat olan günüm yok ama nöbet yazdılar.(Tabi ben nöbet parasız iken de btr olup nöbet tutuyordum.)

bilişimci olmak ayrıcalıktır. nöbet sorun, btr başvurusu alırlar okul başlar görevlendirme yazısı çıkmaz, dyk'dan ders çıkartılır, en önemliside ders elden gider. bu iş bitmez.

serdemir' Alıntı:
delphe01' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
brgl88' Alıntı:
Gerekmiyor. Onlar kursunu yapacak para kasacak sen niye bekleyesin. Yazı açık. Eğitim-öğretim saatlerinde yapılır. Onun haricindeki saatler bizi ilgilendirmez. Müdürden müdüre farklı yorumlanabilir ama. Bazı müdürler o saatlerde de eğitim-öğretim yapılıyo bu yazıya göre kalman lazım diyebilir. Normalde dyk haftasonu yapılmak zorunda ama haftaiçine alan okullar var malum taşımalı eğitim okulları falan. Öğretmenlerin ulaşımı zor olan okullar gibi. Bu durumda iş sizin rest çekme kabiliyetinize kalır. Çünkü o yazıdaki saat ifadesini yüz tane adam yüz şekilde yorumlar bu ülkede.
Benim müdür yaziyordu btr iken.7 saat olmasa yaziyordu.benim mudur adamin kirali.
bizimki de kral, benimde 7 saat olan günüm yok ama nöbet yazdılar.(Tabi ben nöbet parasız iken de btr olup nöbet tutuyordum.)

Hocam siz nöbet ücreti yokkende Hem BTR olup hemde nöbet tuttuysanız. İdarenize gereken tavrı göstermedğinizi anlıyorum. Şahsen ben sizin okulunuza atanmış olsam ilk aylarda problem yaşarım. Tabi daha sonra ne gerekiyorsa o yapılır ama sizin verdiğiniz tavizleri ben yada başkası vermeyecektir. İdare işim olmayan şeyleri bende yapmamı isteyemez.

ilk3r' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
delphe01' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
brgl88' Alıntı:

Hocam siz nöbet ücreti yokkende Hem BTR olup hemde nöbet tuttuysanız. İdarenize gereken tavrı göstermedğinizi anlıyorum. Şahsen ben sizin okulunuza atanmış olsam ilk aylarda problem yaşarım. Tabi daha sonra ne gerekiyorsa o yapılır ama sizin verdiğiniz tavizleri ben yada başkası vermeyecektir. İdare işim olmayan şeyleri bende yapmamı isteyemez.

Hocam müdürün kral olması bizimde vezir olmamızdandır. benim görevde 9. yılım daha hiç bir müdürümle sıkıntı yaşamadım. yeri geldi üstüme düşmeyen görevleri yaptım yeri geldi yapmadım. bu geçim meselesi. btr iken ücretsiz bende nöbet tuttum ihtiyaç vardı. ihtiyaç ortadan kalkınca tutmadım. yani demem o ki ezilmeyeceksiniz. ezmeyeceksiniz. ama bunu yapacam diye tutupta ortamı gerip çalışma huzurunuzda kaybetmeyeceksiniz.
Not: geçen yıl ihtiyaç yoktu ücret vardı nöbet tutmadım. bu yıl ihityaç var nöbet tutuyorum. her şey çocuklar için.

gkhankz' Alıntı:
Kusura bakmayın ben bu mantığı anla-ya-mıyorum. Ücretsizken yıllarca nöbet tuttuk şimdi ücretli iken tutmak istenmesi en doğal hak değil mi?

Hocam bilgisayar bozuldu baksan
tahta açılmıyor yetiş
hocam yazıcı kağıt sıkıştırdı bir baksan
internete girmiyor hallediver
siteye şunları ekleyelim
bize şu işte bir yardımcı olsan
eba şifresi yok versen
(haftasonu )müsaitsen bir okula geliver
üstüne 20 saat derse gir

nöbet tutayım yook olmaz
Kurs açayım 130 kişi talep etmiş yook.

Biz bu hali kendimize layık görürsek tepemize çıkan çok olur. (atasözünü yazmadım hakaret olarak algılanır)

Hocam siz yanlış yerden bakıyorsunuz. hakkımız yada hakkımız değil meselesi değil, ücretsiz iken görevim değil diyenler simdi parası için görevim demesi saçmalık...

Ücretsizken yazıda açık net bi şekilde ifade edilmesine karşın nöbet yazan müdür, ücretli olunca hocam sana nöbet yazılmıyormuş dedi. Yazının doğru şekilde yorumlanması için birşeyin demekki ücrete tabii olması gerekiyormuş hocam dedim. Hocam ben yazarım da ilçe onaylanamaz benlik bi durum yok dedi. Hocam olay senin yazman veya yazmaman onların onaylaması da değil dedim. Olay çifte standart olayı. Ücretsizken de ücretliyken de aynı şekilde muamele etmek önemli dedim. İnsanları aptal yerine koymayın. Ben bilmiyo muydum ücretsizken bana yazılmayacağını, sen bilmiyo muydun? Ücret verilmezken nöbete tutsun ya işinin adı ne yemişim yazısını kim bilecek mantığı varken, ücrete dönünce mi yazıyı dikkate almak zorunluluğu hissettiniz.

eyolcu' Alıntı:
mirasuc' Alıntı:
Ne kafalar var ya. Yani ücretsiz olunca istemeyenler ücretli olunca isteyemezmi kardeşim. Biz ne için çalışıyoruz eve iki kuruş daha dazla nasıl götürürüz diye çalımıyormuyuz. Tabiki ücretli olunca tutmak isteyen olacak.
Ne var bunda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

"Ne kafalar var ya" ne güzel bir cümle hocam, neresi zorunuza gitti ,illa hakkımız almalıyız demeliyim ki sizde destek verin, nasılsa para konusu!!! ücreti olunca konusacağına ücretsiz iken büyük sorumluluklar altında ücret almadan tutup, tutmayanlar aynı görülenleri de görseydiniz. ister tut ister tutma ben kural koyucu değilim... maddi konularda kafaya bak yaa!!!

Sen beni tanıyor musun da geçmişte ne yaptığımı ve ya yapmadığımı biliyorsun. benim bu "idarecilere" karşı 12 yıldır verdiğim mücadele eminim Bilişimcilerin %90 ından fazladır.

Eskiden görevi değilken tutmayanlar nöbete karşı çıkanlar yüzde yüz haklıydı. şimdi ise tutar deniyorsa nöbetini tutar ve ücretini alır almakta yüzde yüz haklıdır.
Bütün öğretmenler 1 ek ders fazla nasıl alırım diye elli takla atacak Bilişimci ek dersi için uğraşınca çabalayınca yok efendim etik mi değil mi. O devleti çok düşünen idarecilere bir sorun bakalım kendi ek derslerini 1 saatte olsa eksik yapmışlar mı hiç yüz kere kontrol ederler.
Geçin kardeşim bu ayakları. Siz bu idealist tavırları öğretmenleri tanımayan kişilere yapın.

Hocalarim nobetle ilgili farkli bir soru sorayim. Bu donem btr gorevi almadim kucuk bebegim oldugu icin sadece maas karsiligi calisiyorum ve 1 gun nobetim var. Malum kursumuz kapandi ve ben kurslarin bitimine kadar nobet tutuyorum bununla ilgili bisey bulamadim yonetmelikte. Kurslari beklemek zorunda miyiz yoksa 7. Saat sonunda nobet gorevi biter mi ?

mirasuc' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:
mirasuc' Alıntı:
Ne kafalar var ya. Yani ücretsiz olunca istemeyenler ücretli olunca isteyemezmi kardeşim. Biz ne için çalışıyoruz eve iki kuruş daha dazla nasıl götürürüz diye çalımıyormuyuz. Tabiki ücretli olunca tutmak isteyen olacak.
Ne var bunda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

"Ne kafalar var ya" ne güzel bir cümle hocam, neresi zorunuza gitti ,illa hakkımız almalıyız demeliyim ki sizde destek verin, nasılsa para konusu!!! ücreti olunca konusacağına ücretsiz iken büyük sorumluluklar altında ücret almadan tutup, tutmayanlar aynı görülenleri de görseydiniz. ister tut ister tutma ben kural koyucu değilim... maddi konularda kafaya bak yaa!!!

Sen beni tanıyor musun da geçmişte ne yaptığımı ve ya yapmadığımı biliyorsun. benim bu "idarecilere" karşı 12 yıldır verdiğim mücadele eminim Bilişimcilerin %90 ından fazladır.

Eskiden görevi değilken tutmayanlar nöbete karşı çıkanlar yüzde yüz haklıydı. şimdi ise tutar deniyorsa nöbetini tutar ve ücretini alır almakta yüzde yüz haklıdır.
Bütün öğretmenler 1 ek ders fazla nasıl alırım diye elli takla atacak Bilişimci ek dersi için uğraşınca çabalayınca yok efendim etik mi değil mi. O devleti çok düşünen idarecilere bir sorun bakalım kendi ek derslerini 1 saatte olsa eksik yapmışlar mı hiç yüz kere kontrol ederler.
Geçin kardeşim bu ayakları. Siz bu idealist tavırları öğretmenleri tanımayan kişilere yapın.

sen beni tanıyor musun da idealist tavır diyebiliyorsun? sunu yaptım bunu yaptım... ben yattım hocam, ek ders hesapladım yattım, mücadele etmedim yattım... size başarılar, idealist olmayan tavırlarımla çok bilen hocalarıma susayım...

kurslari niye bekleyesinki mantiksiz,kisisel fikrim ama tabi bu
Kursa giren ogretmenlerin kendi icinde bir nobet olayi gerekmezmi .

Gerekmiyor. Onlar kursunu yapacak para kasacak sen niye bekleyesin. Yazı açık. Eğitim-öğretim saatlerinde yapılır. Onun haricindeki saatler bizi ilgilendirmez. Müdürden müdüre farklı yorumlanabilir ama. Bazı müdürler o saatlerde de eğitim-öğretim yapılıyo bu yazıya göre kalman lazım diyebilir. Normalde dyk haftasonu yapılmak zorunda ama haftaiçine alan okullar var malum taşımalı eğitim okulları falan. Öğretmenlerin ulaşımı zor olan okullar gibi. Bu durumda iş sizin rest çekme kabiliyetinize kalır. Çünkü o yazıdaki saat ifadesini yüz tane adam yüz şekilde yorumlar bu ülkede.[/quote]
Benim müdür yaziyordu btr iken.7 saat olmasa yaziyordu.benim mudur adamin kirali.[/quote]
bizimki de kral, benimde 7 saat olan günüm yok ama nöbet yazdılar.(Tabi ben nöbet parasız iken de btr olup nöbet tutuyordum.)[/quote]

Hocam siz nöbet ücreti yokkende Hem BTR olup hemde nöbet tuttuysanız. İdarenize gereken tavrı göstermedğinizi anlıyorum. Şahsen ben sizin okulunuza atanmış olsam ilk aylarda problem yaşarım. Tabi daha sonra ne gerekiyorsa o yapılır ama sizin verdiğiniz tavizleri ben yada başkası vermeyecektir. İdare işim olmayan şeyleri bende yapmamı isteyemez.[/quote]

Hocam müdürün kral olması bizimde vezir olmamızdandır. benim görevde 9. yılım daha hiç bir müdürümle sıkıntı yaşamadım. yeri geldi üstüme düşmeyen görevleri yaptım yeri geldi yapmadım. bu geçim meselesi. btr iken ücretsiz bende nöbet tuttum ihtiyaç vardı. ihtiyaç ortadan kalkınca tutmadım. yani demem o ki ezilmeyeceksiniz. ezmeyeceksiniz. ama bunu yapacam diye tutupta ortamı gerip çalışma huzurunuzda kaybetmeyeceksiniz.
Not: geçen yıl ihtiyaç yoktu ücret vardı nöbet tutmadım. bu yıl ihityaç var nöbet tutuyorum. her şey çocuklar için.[/quote]
beni yanlis anladi heralde bazi arkadaşlar.ben ucret olmadiginda nobet tutmadim.ucret geldi tutuyorum.zaten okulun cogu isini yapiyoruz benda erik olmayacak bi durum yok.ayrica idareyle aram iyiyse is yaparim iyi degilse is yapmam yaptiramazlarda.bizim bransimiz kullanilirsa herkes bize muhtac kullanilamazsa her isi yaparsin ustune yaranamazsin kimseye.bugun ogretmenin biri yazici baglamis sorun yasamis bakabilir misin dedi.musait olunca dedim yani yokus yaptim.yanimdaki arkadas o nasil bir tarz yaw dedi sövsen daha iyiydi dedi.ben boyleyim isime gelirse ekstra ia yaparim gelmezse kimseyide sallamam.

mebbis' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:

Not: geçen yıl ihtiyaç yoktu ücret vardı nöbet tutmadım. bu yıl ihityaç var nöbet tutuyorum. her şey çocuklar için.
Yani :+1: + müdürün krallığı benim krallığımdan, yani pekala müdürde idareciler forumunda "bizim bilişimci kral" yazıyor olabilir. bu işler karşılıklı, anlayış, iyi niyetle alakalı.

slene1137' Alıntı:
hocam 6 saat dersiniz olduğu güne btr koymazsanız nöbet tutup ücretini alabilirsiniz.
şu an benim öyle cuma günü 6 saat dersim var. ilk saatim boş o gün nöbet tutuyorum. ilk saatime btr yazdırsam nöbet tutamam.
bu da ilginçmiş, btr yazmayınca ek dersinizi 17 saat mi alıyorsunuz? öyleyse toplamda 19 saat ekders alıyorsunuz demektir. bu da şimdilik 1 saat için nöbet tutuyorsunuz demektir. Ayrıca bilişim rehberinin dersinin olmadığı saate btr yazılmaması gibi bir durum var mı?

Tüm bunların dışında da bir güne 7 saat ders konup nöbet yazılması, Nöbet öğretmenin en az dersinin olduğu güne yazılır maddesiyle çelişiyor, idareci gıcıklık yapmak isterse buradan tutturabilir.

eyolcu' Alıntı:
ercinc98' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:
Tutmuyorum... günde 6 saatim oluyor en fazla, bos derste de btr yapıyorum tutmuyorum. ücreti olunca konusalın nöbet ücretsiz ikende konusulsaydı keske..
siz olayı anlamamışsınız hocam.

önceden istesek de başka işle görevlendirilemiyorduk.

Ancak "Fatih Projesi BT Rehberliği" ile değişti. BTR ile Bilgisayar formatörlük kalktı.

Mesai saati anlayışı değişti. Artık derslerin bitiminden itibaren okuldan dahi ayrılabiliyoruz.

Ve nöbette tutarız ücretini de alırız.

önceden formatörlük yazılarında eğer izin verilseydi. hepimiz tutardık. ücretsiz olmasına rağmen.

hocam olayı iyi anlamışsınız ama btr yönetmeliğinin nöbet ücretinden önce geldiğini anlayamamıssınız..
önce sonra gelmesi konu edilmedi.
:puhaha:

zaten Formatör iken sırf sayı yetersiz diye iki yıl tutmuşluğum var.

580 öğrenci ve 13 servis aracı.

şimdi bazı yerde tam gün dersimiz varsa nöbet tutup ücretini alabiliyorken,
bazı yerde nöbet ücreti alınamıyor doğru mudur

Geri