BTR Kadrosunda Son Durum

Kodla Büyü

mutlu55

Site Gezgini
Arkadaşlar her yıl ders doldurmak için 3-4 okul gezmekten yoruldum. Köy okulundayım. Parça parça 4'er saat ders dolduruyorum farklı köylere giderek. Diğer büyük okulda BTR olsak bile şube müdürleri 21 saate kadar veriyorlar ve 3-4 okula gitmek zorunda kalıyoruz 21 saati doldurmak için. Benim durumumda olan biçok bilişim öğretmeni var. Geçen yıl bazı okullara BİLİŞİM DERSİNİN olup olmadığına bakılmaksızın BTR kadrosunun verildiği yazılmıştı forumda. Bunun ülke genelinde daha fazla okula yaygınlaştırılmasıyla ilgili çalışma veya gelişme var mı? Son durum nedir? Bakanlıktan forumu takip eden konuyla ilgili personellerimiz varsa ve bu konu hakkında açıklama yaparsa çok seviniriz. BTR kadrosu gelirse hem depoda norm fazlası olarak bekleyen bilişim öğretmenleri için okullarda kadro açılacak hem de atanamayan mezun bilişim öğretmen adaylarına kontenjan açılacaktır. (NORM SORUNU OLMAYAN ve BTR KADROSU İSTEMEYEN BÜYÜK OKULLARDAKİ ARKADAŞLAR! LÜTFEN TARTIŞMA BAŞLATMAZSANIZ SEVİNİRİM - BEN DE YILLARCA DERSİMİZİN HER SINIFTA GERİ GELMESİ İÇİN ÇABA VERDİM AMA OLMADI, UMUDUM DA KALMADI. İSTEYEN VE İHTİYACI OLAN BTR KADROSU OLAN OKULA GEÇEBİLİR, İSTEYEN BTR KADROSU OLMAYAN NORMAL DERS İLE BİLİŞİM ÖĞRETMENİ NORMU OLAN OKULA GEÇEBİLİR. YANİ BTR KADROSU zaten dersi olan okulları etkilemeyecek. Dersi ve bilişim normu olmayan okullara ekstradan kadro getirecek. İsteyen oraya tayin isteyecek. Yıllarca norm fazlası olan, 21 saat doldurmak için 3-4 okula gitmek zorunda kalan ve köy köy gezen biçok arkadaşın buna ihtiyacı var. O yüzden lütfen BTR KADROSU istemeyenler! tartışma başlatmayalım)

Son düzenleme:
Arkadaşlar her yıl ders doldurmak için 3-4 okul gezmekten yoruldum. Köy okulundayım. Parça parça 4'er saat ders dolduruyorum farklı köylere giderek. Diğer büyük okulda BTR olsak bile şube müdürleri 21 saate kadar veriyorlar ve 3-4 okula gitmek zorunda kalıyoruz 21 saati doldurmak için. Benim durumumda olan biçok bilişim öğretmeni var. Geçen yıl bazı okullara BİLİŞİM DERSİNİN olup olmadığına bakılmaksızın BTR kadrosunun verildiği yazılmıştı forumda. Bunun ülke genelinde daha fazla okula yaygınlaştırılmasıyla ilgili çalışma veya gelişme var mı? Son durum nedir? Bakanlıktan forumu takip eden konuyla ilgili personellerimiz varsa ve bu konu hakkında açıklama yaparsa çok seviniriz. BTR kadrosu gelirse hem depoda norm fazlası olarak bekleyen bilişim öğretmenleri için okullarda kadro açılacak hem de atanamayan mezun bilişim öğretmen adaylarına kontenjan açılacaktır. (NORM SORUNU OLMAYAN ve BTR KADROSU İSTEMEYEN BÜYÜK OKULLARDAKİ ARKADAŞLAR! LÜTFEN TARTIŞMA BAŞLATMAZSANIZ SEVİNİRİM - BEN DE YILLARCA DERSİMİZİN HER SINIFTA GERİ GELMESİ İÇİN ÇABA VERDİM AMA OLMADI, UMUDUM DA KALMADI. İSTEYEN VE İHTİYACI OLAN BTR KADROSU OLAN OKULA GEÇEBİLİR, İSTEYEN BTR KADROSU OLMAYAN NORMAL DERS İLE BİLİŞİM ÖĞRETMENİ NORMU OLAN OKULA GEÇEBİLİR. YANİ BTR KADROSU zaten dersi olan okulları etkilemeyecek. Dersi ve bilişim normu olmayan okullara ekstradan kadro getirecek. İsteyen oraya tayin isteyecek. Yıllarca norm fazlası olan, 21 saat doldurmak için 3-4 okula gitmek zorunda kalan ve köy köy gezen biçok arkadaşın buna ihtiyacı var. O yüzden lütfen BTR KADROSU istemeyenler! tartışma başlatmayalım)
Btr yi hiç savunmuyorum, ama haklısın arkadaşım.
Okul okul gezmenin zorluğunu da bilirim... İnsan bir yere ait olmak istiyor artık. Yoksa "zaten hep geçiçiyim" diye tam sahiplenemiyor hiçbir şeyi...
Aidiyet duygusu bir insan için çok önemli.

Sayın Hocam, bu BTR kadrosu değil zaten. Alt yapı ve etkileşimli tahta olan okullara 23-3 madde kapsamında bilişim teknolojileri ögretmeni kadrosu veriliyor.
Ziya Selçuk'un gider ayak bize bir iyiliği oldu resmen. Her sene artan sayılarda bilişim teknolojileri ögretmeni kadrosu açılacaktı. Genellikle uygulamada bir yıl il içi öncesi bir yıl eş durumunda açıldı bu kadro. Hatta geçen sene bu kadro ile ilgili hatalı uygulamalar bile oldu. Zaten bilişim öğretmeni olan okullara yanlışlıkla tekrar kadro verildi. ( kontenjan mebden normlarınızı kontrol edin derim.)
Bu sene hiç bu kadro ile ilgili bir olumlu haber duyulmadı. İnşallah vazgeçilmemiştir.

Meslekte geçen bunca yıldan sonra kimse tartışmasın bence ne bilişim teknolojileri dersi geri gelecek nede BTR kadrosu açılacak. Yeni öğretmen ataması artık çok sınırlı. BÖTEler birçok üniversitede boş kaldı.
Kala kala elimizde bir tek 6.sınıflarda ders kaldı. Birde BTR görevlendirmesi. Bu ekonomik şartlarda çoğumuz BTRye de mecburuz.

btr ler başka okullarda derse girmiyor hocam bir çok ilde ilçe de böyle kaç saat dersiniz varsa giriyorsunuz geriye kalan zamanda btr oluyorsunuz bununla ilgili forumda dilekçe örneği de var

Okullara BTR normu verileceğini düşünmüyorum. Tek kurtuluşun BTR olmadığını da yıllardır söylüyorum. Dersimiz olmadığı müddetçe sıkıntılar hep devam edecektir.

Bi okulda kaç saat dersiniz varsa o kadar derse girersiniz hocam +15 saate zorla giriyoruz bide +21 saat ders nerden çıktı bence siz müdür yardımcılığına çalışın ordan kurtulabilmenin tek yolu bu gibi sonra görevi bırakırsınz

Bi okulda kaç saat dersiniz varsa o kadar derse girersiniz hocam +15 saate zorla giriyoruz bide +21 saat ders nerden çıktı bence siz müdür yardımcılığına çalışın ordan kurtulabilmenin tek yolu bu gibi sonra görevi bırakırsınz
Hocam kendi okulumuzda değil. ilçedeki diğer okullar ile 21 saate tamamlatıyor ilçe mem. Bu şekilde ek ders mevzuat var, ögretmen 21 saate kadar belediye sınırları içinde her okula görevlendirilir diye. Şube müdürleri ona dayanak yapıyor. Btr yonetmeliğinde bizi bu 21 saatten koruyan madde göremedim.

Son düzenleme:
halk eğitimlerde alınan sertifikalarla bazı öğretmenler (istisnalar hariç) istedikleri yerlerde bilişim dersine de girmeden btr olabiliyorlarken bilişim öğretmenine ders dayatmak birilerinin ekmeğine reçel sürmekten öteye geçmez zaten uzaktan bakıp kıs kıs gülüyorlar bu halimize emin olabilirsiniz.

Hocam kendi okulumda değil. ilçedeki diğer okullar ile 21 saate tamamlatıyor ilçe mem. Bu şekilde ek ders mevzuat var, ögretmen 21 saate kadar belediye sınırları içinde her okula görevlendirilir diye. Şube müdürleri ona dayanak yapıyor. Btr yonetmeliğinde bizi bu 21 saatten koruyan madde göremedim.
hocam öyle bir dayatma yok okul müdürünüz ilgili şube müdürüne bu personel bana lazım değil ya da bunu burdan gönderin demişse yada serzendiyse işler nasıl yürür zaten anlamışsınızdır olmamanız için işi her türlü yokuşa sürerler o yüzden btr de ders yükü aranmaması lazım maddeylede çakılı sabit hale getirilmesi lazım birilerinin arkasına sığındığı hüküm olmaktan çıkmalı bu durum artık.

Okullara BTR normu verileceğini düşünmüyorum. Tek kurtuluşun BTR olmadığını da yıllardır söylüyorum. Dersimiz olmadığı müddetçe sıkıntılar hep devam edecektir.
Hocam dersin geri gelmesi zor görünüyor. Biz de çok mücadele verdik. Olmadı. İnşllah ders de geri gelir. Ama şu durumda btr kadrosu da dersin azlığından dolayı norm sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm olacaktır. Btr-bilişim öğretmeni kadrosu çok rahat verilebilir. Toplam sayımız 10 bin kadar zaten. 5 bin okula kadro gelse norm sorunumuzu çözer. Kimlere kadro verildi, bize mi veremeyecekler.Sayımız çok değil

Geri