BTR kaç saat okulda kalır ? Net Cevap

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ikili öğretim yapan bir ortaokulda BTR okulda toplam kaç saat kalır ? (Dersler dahil) Kimileri okulda her bir devrede(sabahçı-öğlenci) günlük 7 saat ders X 5 gün = 35 saat kalmalı diyor. Kimileri de BTR full 18 saat ders aldığı için 6X5=30 saat okulda kalır ve programı ona göre yapar diyor. Bu konuda neden hala bir netlik yok ? Bunun yasal olan kesin cevabını bilen yazabilir mi lütfen, idare net cevap bekliyor.

kesin ve net, eğitim öğretim saatidir görev süresi. ortaokula görevlendirildiniz 35 saat ders var oradasınız ilkokul a görevlisiniz 30 saat oradasınız lisede 40 saat gibi yani kaç saat ders varsa. ikili öğretimde ise öğretmen ortaokula görevlendirilmişse ve sabah ise öğlen çıkar gider

Btr görevi eğitim öğretim saatlerinde yapılır. 8 5 mesaisi diye bişey söz konusu değil. Hala eski kafalı idareciler var. En son resmi görevlendirme yazısını gösterebilirsiniz hocam.

Ortaokulda çalışmaktayım, 7 ve 8 ler sabahçı devrede, 5 ve 6 lar ise öğlenci devrede...
5 ve 6 lara dersim olduğu için öğlen devresinde görevliyim.
Satranç egzersizi ya da yetiştirme kursunu hafta içi sabah devresinde açabilir miyim?

Bence cevabı kesinlikle evet ancak hayır bu yanlış olur diyen arkadaş var mı?

Ortaokulda çalışmaktayım, 7 ve 8 ler sabahçı devrede, 5 ve 6 lar ise öğlenci devrede...
5 ve 6 lara dersim olduğu için öğlen devresinde görevliyim.
Satranç egzersizi ya da yetiştirme kursunu hafta içi sabah devresinde açabilir miyim?

Bence cevabı kesinlikle evet ancak hayır bu yanlış olur diyen arkadaş var mı?
Evet açabilirsiniz. Çünkü sizin Btr görevi öğlen başlıyor.

Eğitim-öğretim saatleri içerisinde okulda bulunursunuz ders saati yoktur.

bence haftalık 18 saat ek ders alımdığı için 30 saattir okulda bulunma zorunluğu.rehber öğretmenlerde 18 saat ekdersi 30 saat karşılığı alıyor.Aksi takdirde eşitlik ilkesine aykırı.o zaman ilkokula görevlendirme ister millet.O yazı da şunu vurguluyor.bu işi eğitim-öğretim saatleri içinde yap, öğrenci olmadığı saatlerde değil.Eskiden rehber öğretmenler öğrenci yokken okula gelip mesela 11-5 gibi çalıştıkları için bunun önüne bu maddeyi koyarak geçtiler.eğitim-öğretim saatlerinden kasıt öğrenci olduğu saatte 30 saat gel..Ayrıca bu işi ner bir şekilde iki satır yazı yazarak kesinliğe kavuşması varken niye böyle...?Çünkü eşitlik ilkesine aykırı

bence haftalık 18 saat ek ders alımdığı için 30 saattir okulda bulunma zorunluğu.rehber öğretmenlerde 18 saat ekdersi 30 saat karşılığı alıyor.Aksi takdirde eşitlik ilkesine aykırı.o zaman ilkokula görevlendirme ister millet.O yazı da şunu vurguluyor.bu işi eğitim-öğretim saatleri içinde yap, öğrenci olmadığı saatlerde değil.Eskiden rehber öğretmenler öğrenci yokken okula gelip mesela 11-5 gibi çalıştıkları için bunun önüne bu maddeyi koyarak geçtiler.eğitim-öğretim saatlerinden kasıt öğrenci olduğu saatte 30 saat gel..Ayrıca bu işi ner bir şekilde iki satır yazı yazarak kesinliğe kavuşması varken niye böyle...?Çünkü eşitlik ilkesine aykırı

haklısın hocam.bende bu şekilde olduğunu düşünüyorum.35 saat mantıklı değil

Ortaokullarda Rehber öğretmenler 30 iş saati çalışıyor. BTRler 35 ders saati.

Okulun eğitim saatleri içerisinde yapılır Hocam. Sabah ilk giriş zili ile akşam son çıkış zili arasında görev yapılır. İkili eğitimde ise ya sabah ya da öğlen başlarsınız

Baştan söyleyeyim evet herkes haklı söylediğinde. Görevlendirme işi ezelden beri sıkıntı olmuştur. Burada dikkat edilecek kriter işini doğru yapmak ve idareyle karşılıklı iyi geçinmektir.
Kendim için konuşuyorum. Lisede 30 saat gibi kalıyorum. ama hiç hesaplamadım. Belletmen olduğum gün sabaha kadar kalıyorum. Kimse bana kaçta geliyorsun kaçta gidiyorsun demedi. Ben de dedirtmedim. İdare ne zaman arasa hocam okulda mısın? diye sorar. Yokum dersem geldiğinde şu işi yapabilir miyiz der. Eğer işim varsa ben gidiyorum diyebilirim. Elimden geliyorsa ve bana saygı sevgi duyan herkesin işini de yaparım.

Hasılı görevlendirme işi sıkı sıkı kanuni zemine oturmuyor. Hiçbir zaman da oturmadı. Herkesin kendi elinde. İGörevlendirme olmanın bazı artıları var aslında. Anlayanınız vardır mutlaka. Onları kaybetmeyin derim.

Geri