BTR kaç okula görevlendirilebilir?

Kodla Büyü

BlackFrost

Site Gezgini
Merhabalar hocalarım.

BTR olunca ikinci ya da üçüncü okula gönderilme durumu kesin mi?
Okul idaresi başka okula gönderilmeyeyim diye ders programını 4 güne yaysak nasıl oluyor diye soruyor. Bir bilgisi olan var mı bu konuda?

İkinci olarak şunu sorayım BTR olunca diyelimki 3 gün ders yazdılar. Ders olduğu günlerde okulda mesai sonuna kadar kalmak zorunda mıyım yoksa haftanın artan diğer iki gününde mi böyle bir zorunluluk var.

Sayın hocam bildiğim kadarıyla dersler en az gün olacak şekilde toplanır ve kalan zamanlar btr olursunuz. Bölgenizin durumuna göre de bir den fazla okulda btr olabilirsiniz diye biliyorum

okulunuzda 12 ve üstü adet tahta varsa benim bildiğim hatırladığım kadarıyla istemeseniz 2.bir yer verilmez.
angaryaya girer çünkü sonradan siz gönüllü gitmiş olsanız bile şikayet durumu olabiliyor yöneticiler mahkemede sıkıntıya düşebiliyor..

Görevlendirildiğiniz devrede (sabahçı veya öğlenci veya tekli) girmek zorunda olduğunuz tüm derslere girdikten sonra diğer boş derslerde okulda durmak zorundasınız, bildiğim...
Fakat ikili öğretim olursa mesela sabahçı devrede BTR oldunuz diyelim. Bu durumda tüm sabah devrede okulda durup da bir de öğleden sonra derse girmek çok zor olur. Bu durumda müdürle anlaşıp idare edecek bir plan yapmalı aksi halde zor olur. ama ilçeye başvururken resmiyette ders planında yine sabah devrede BTR olduğunuzu gösterir şekilde belirtmelisiniz.

okulunuzda 12 ve üstü adet tahta varsa benim bildiğim hatırladığım kadarıyla istemeseniz 2.bir yer verilmez.
angaryaya girer çünkü sonradan siz gönüllü gitmiş olsanız bile şikayet durumu olabiliyor yöneticiler mahkemede sıkıntıya düşebiliyor..
bununla ilgili resmi bir yazı var mı, yazılarda hiç denk geldiğimi hatırlamıyorum, sizin ilin/ilçenin bir teamülü olmuş sanırım

Hocam bununla ilgili ben senelerdir mağdur oldum.
Şube Müdürlerimiz öğretmenin asli görevi derse girmektir dedi. Kalan zzamanlarınızda BTR görevini yapabilirsiniz deniyor.

bununla ilgili resmi bir yazı var mı, yazılarda hiç denk geldiğimi hatırlamıyorum, sizin ilin/ilçenin bir teamülü olmuş sanırım
teamüle gerek yok görevlendirmede şart en az kaç tahta ise onun üstünü istemeyebilirsiniz(yani ek okul olarak btr için) ha görevlendirmiyoruz derler size yazıyla bildirirler sizde dersinize girer çıkarsınız.boşverin btryi

30.12.2015 tarihli resmi yazının 1. Maddesi:
"Şube sayısı 8’den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek bu okulların
sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır."

teamüle gerek yok görevlendirmede şart en az kaç tahta ise onun üstünü istemeyebilirsiniz(yani ek okul olarak btr için) ha görevlendirmiyoruz derler size yazıyla bildirirler sizde dersinize girer çıkarsınız.boşverin btryi
hocam ben zaten boş verdim btr'yi. meslek lisesinde mdr yrd'yim. BTR'ye dönmek gerekirse ilerde (malum idarecilik 4+4 yıl aynı okulda) bilgim olsun diye soruyorum.

sanırım bu iş il mem'lerin insiyatifine bırakılmış.
muğla'da 20 saat üzeri sadece kendi okulunuzda;
altı ise +1 okula daha...

Hazır btr ye kilitlenmişken kafama çok taktığım BTR bilgisayar kasasını başka bir yere taşır mı? (idare odası değişti) Böyle bir görevimiz yok ancak görevlendirildiğimiz okulda idare böyle bir talepte bulunmuştu ben de yardımcı olabilir birlikte taşıyalım demiştim ama bu canımı çok sıktı. o gün bugündür dert içimde.

Hazır btr ye kilitlenmişken kafama çok taktığım BTR bilgisayar kasasını başka bir yere taşır mı? (idare odası değişti) Böyle bir görevimiz yok ancak görevlendirildiğimiz okulda idare böyle bir talepte bulunmuştu ben de yardımcı olabilir birlikte taşıyalım demiştim ama bu canımı çok sıktı. o gün bugündür dert içimde.
Böyle durumlarda "Hocam siz bilgisayarı taşıtın ben kurulumunu yaparım." diyorum, tamam diyorlar.

sizin insiyatifinize kalmış taşımak gibi bir göreviniz yok herhangi bir sağlık sorunu yaşarsanız ileride kimse size sana zorla taşıttık demez.
hizmetli memur müdür yardımcısı vs taşısın hatta bağlantıları yapsınlar siz kontol edin sadece sıkıntı varsa yaparsınız.

Geri