BTR ile ilgili bir tereddüt? ACİL YARDIM LTF!

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar tereddüt edilen hususlarda bahsedildiği üzere görevlendirmeler ders yoğunluğunun olduğu devreye yapılması gerekiyor, anacak görevlendirildiğim lisedeki bilişimci öğretmenimizinde ders yoğunluğu öğlen, bu durumda nasıl bir yol izlenir?
benim ortaokulda kendi okulumda öğleden sonra 22 saat dersim var diğer arkadaşın lisede kendi okulunda 10 saat öğleden sonra 4 saat te sabah dersi var.
lise idaresi hergün sabah öğleye kadar liseye gitmemi istiyor 22 saat dersin üstüne hiç çekemeyeceğim soruşturmayı dahi göze aldım, sizce durum nasıl çözülür ve uyuşmazlık durumunda soruşturma nasıl sonuçlanır?

Hocam maalesef yol uzaklığı göz önüne alarak gidilmesi gerekiyor:( sizde görevlerinizi yapın yani rehberlik birsey isterlerse işim değil dersiniz..

eyolcu' Alıntı:
Hocam maalesef yol uzaklığı göz önüne alarak gidilmesi gerekiyor:( sizde görevlerinizi yapın yani rehberlik birsey isterlerse işim değil dersiniz..
:scared: :scared: :scared: :scared:
keşke sorduğum soruyu birazcık ta olsa okusaydın hocam ya.

hocam bir kere sabahtan öğleye kadar hergün gidilmez...toplam da 30 saat olacak...22 si dersine gitmiş kaldı 8...
sen sadece 5 gün de 8 saat lisede olursun...o da ders yoğunluğunun az olduğu zamanlara denk getirirsin veya gün boşaltılıyorsa gün boşalttırırsın boş gününde gidersin....bu şekilde anlat...onların dediğine göre 6x5= 30...22 de kendi dersin 52 saat görev yapacaksın...yok artık... soruşturma açamazlar haksızlar.

soruşturma olayını bilmediğim için ve bilmediğim konuya birsey yazmadığım için özür dilerim. Fikir beyan ettiğim için de kusura bakmayın. Kolay gelsin

hocam 30 saat olacak diye bir dayanağımız yok malesef, yönetmeliktede bakanlığın açıklamalarındada 30 saat ibaresi geçmiyor. :cry:

eyolcu' Alıntı:
soruşturma olayını bilmediğim için ve bilmediğim konuya birsey yazmadığım için özür dilerim. Fikir beyan ettiğim için de kusura bakmayın. Kolay gelsin
hocam zaten fikirlerinizi öğrenmek için açtım konuyuda sanki başka bir konuyu okuyup yanlışlıkla bu konuya cevap yazmışsınız, yada ben yorumunuzu anlayamadım, siz kusura bakmayın öyle birşey olmuşsa. :)

hastasıyız dede' Alıntı:
hocam 30 saat olacak diye bir dayanağımız yok malesef, yönetmeliktede bakanlığın açıklamalarındada 30 saat ibaresi geçmiyor. :cry:
hocam bir yanlışın var...30 saat demese de bu baz alınır.
"""-Bilişim teknolojileri rehberliği görevini yapacak öğretmenler okullarında var olan kendi branşlarındaki ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir. Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.""""
hocam bu maddede arta kalan zamandan kasıt 30 saati tamamlamaktır...eğer senin dediğin gibi olsa 52 saat bölü 5 eşittir 10 saaat..hangi devlet memuru 10 saat çalışıyor...657 ye ters...

Hocam ders dışında kalan görevleri haftalık ders programına BTR diye yazılır diyor yazıda. Siz de ders programına yazın bana verin ki ben de fazla derse giriyorum diye dava açabileyim deyin. Hık mık derlerse hocam sizlik bişi değil ben milli eğitimi dava edeceğim hakkımı arayacağım siz kanunu uygulamıyorsunuz sonuçta deyin. Bu durumda mecburen haftalık 30 saatten fazla veremezler. Zira haftalık 30 saat fazlasını yazamayacaklardır. Deneyin bence.

elrond' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
hocam bir yanlışın var...30 saat demese de bu baz alınır.
"""-Bilişim teknolojileri rehberliği görevini yapacak öğretmenler okullarında var olan kendi branşlarındaki ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir. Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.""""
hocam bu maddede arta kalan zamandan kasıt 30 saati tamamlamaktır...eğer senin dediğin gibi olsa 52 saat bölü 5 eşittir 10 saaat..hangi devlet memuru 10 saat çalışıyor...657 ye ters...
çok doğru hocam. 30 saat esas alınır. ben öyle çalışıyorum. Hatta görevlendirme çıkmadan önce liseme geldim müdürle açıkça konuştum. 6 saat dersim var. burada 24 saat duracam. lisenin çalışma saatlerini bilemem 8.30 gibi gelip 2.30 gibi çıkıyorum. Baştan konuşunca sorun kalmadı. Ha ekstra bazı işleri bana rica ediyorlar elimden geleni yapıyorum. Mesela öğrenci işlerine bakan md yrd. rahatsızlandı. Kimse bana görev falan vermedi. Ben, bana devamsızlıkları verin girerim dedim. Herkes görevleri bölüştü.
Hasılı bu işler karşılıklı hoşgörü işe yapılıyor.

enestar' Alıntı:
Hocam ders dışında kalan görevleri haftalık ders programına BTR diye yazılır diyor yazıda. Siz de ders programına yazın bana verin ki ben de fazla derse giriyorum diye dava açabileyim deyin. Hık mık derlerse hocam sizlik bişi değil ben milli eğitimi dava edeceğim hakkımı arayacağım siz kanunu uygulamıyorsunuz sonuçta deyin. Bu durumda mecburen haftalık 30 saatten fazla veremezler. Zira haftalık 30 saat fazlasını yazamayacaklardır. Deneyin bence.
hocam kendi öğretmenlerine öğleden sonra btr yazıp benim programada sabahları btr yazmayı düşünüyorlar.

hastasıyız dede' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:
:scared: :scared:
Mesajın tamamını ve soruyu 2-3 defa okudum ve benim de ikinci olarak aklıma gelenlerden birisi yukarıda yazılmış.
İlk olarak aklıma takılan soru ise şu : Lisedeki bilişimci öğretmen dediğiniz öğretmenin ders saati tamam,ama BTR görevi var mı? belli değil... Ayrıca her olasılıkta liseye en az 8 saat gitmeniz gerektiğini düşünürsek bile kendi okulunuzdaki dersleriniz öğleden sonra başlıyor ve lisede dersler sabah 8-9 gibi başlıyor ise sanırım her gün liseye de öğleye kadar idare ile belirlediğiniz zaman diliinde gitmeniz daha sorunsuz olur diye düşünüyorum. 8)

bote67' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:
:scared: :scared:
Mesajın tamamını ve soruyu 2-3 defa okudum ve benim de ikinci olarak aklıma gelenlerden birisi yukarıda yazılmış.
İlk olarak aklıma takılan soru ise şu : Lisedeki bilişimci öğretmen dediğiniz öğretmenin ders saati tamam,ama BTR görevi var mı? belli değil... Ayrıca her olasılıkta liseye en az 8 saat gitmeniz gerektiğini düşünürsek bile kendi okulunuzdaki dersleriniz öğleden sonra başlıyor ve lisede dersler sabah 8-9 gibi başlıyor ise sanırım her gün liseye de öğleye kadar idare ile belirlediğiniz zaman diliinde gitmeniz daha sorunsuz olur diye düşünüyorum. 8)
52 saat çalış diyorsun yani ve sen buna sorunsuz diyorsun helal olsun valla de diyeyim?
ben yönetmeliğe göre görevimin ders yoğunluğumun olduğu devrede verileceğini düşünerek başvurdum.

Lisedeki BT öğretmeninin ders yoğunluğu öğleden sonra, sizin ortaokuldaki dersleriniz de öğleden sonra ise ;
Lisedeki BT öğretmeni de BTR görevini öğleden sonra isteyecektir.
Sizin ders saati sayınız fazla olduğu için eğer ortaokulda ders programı özel olarak düzenlenmezse lisede öğleden sonra aksaklıklar yaşanabilir.
Lisenin tam güm değil de ikili eğitim-öğretim yaptığı kanaati ile bu yorumlar yapılmıştır.
52 saat çalışma ifadesinin kullanıldığını veya o sonuca kesin olarak götüren kelimelerin kullanıldığını düşünmüyorum.

maalesef liselerde durumlar biraz farklı. Benim kadrom Anadolu lisesinde ve kendi okulumda btr yim. Biz 30 saat değil 40 saat okuldayız haftada. sabah 8:30-16.00 arasında.. yani 30 saat diye bi şey yok..

benim ortaokulda kendi okulumda öğleden sonra 22 saat dersim var diğer arkadaşın lisede kendi okulunda 10 saat öğleden sonra 4 saat te sabah dersi var.
Hocam diğer arkadaşta BTR mi değil mi BTR ise anlaşın o şekilde haletmeye çalışın.
Okulunda BT sınıfı yokmu varsa 15+1 ise kendi okulunda tek yaparsın.
Her iki durumda yok ise yol uzaklığını felan gözönünde bulundur, lisedeki idarecilerle konuş ne zaman işim olsa çağırın geliyim. onun dışında gitme.

yağmur07' Alıntı:
maalesef liselerde durumlar biraz farklı. Benim kadrom Anadolu lisesinde ve kendi okulumda btr yim. Biz 30 saat değil 40 saat okuldayız haftada. sabah 8:30-16.00 arasında.. yani 30 saat diye bi şey yok..
Sadece lisede kadrolu olanlar için değil bir lisede BTR Öğretmenliği görevi yapan bildiğim tüm öğretmenlerde aynı durum söz konusu...
Tabii ki ortaokulda kadrosu bulunan öğretmenlerde ders programları ve yol mesafesi bu ders saati toplamını azaltabiliyor.

hocam dilekçe yaz. öğleden sonra olan ders saatinin sayısı diğer öğretmenden fazla olduğu için öğleden sonra gitmeyi talep et. diğer arkadaş sabah gitsin. kabul edilmezse bakanlık yazısı ile ilçe mem e başvur.

Son durumda, ilk duruma göre herhangi bir değişiklik oldu mu? acaba

elrond' Alıntı:
hocam bir kere sabahtan öğleye kadar hergün gidilmez...toplam da 30 saat olacak...22 si dersine gitmiş kaldı 8...
sen sadece 5 gün de 8 saat lisede olursun...o da ders yoğunluğunun az olduğu zamanlara denk getirirsin veya gün boşaltılıyorsa gün boşalttırırsın boş gününde gidersin....bu şekilde anlat...onların dediğine göre 6x5= 30...22 de kendi dersin 52 saat görev yapacaksın...yok artık... soruşturma açamazlar haksızlar.

hocama kesinlikle katılıyorum ben aynen öyle yapıyorum. 30 saati dolduruyorum ve bir günümde boşa çıkıyor kendi okulumda 8 saat dersim olduğundan dolayı...kimsede birşey demiyor...çünkü müdürümle pein peşin konuştum herşeyi belgeleride gösterdim daha da sesini çıkaramadı...

Hocam siz her gün sabah devresinde lisede bulunursanız, yaklaşık 50 saat çalışmış olacaksınız. 657' ye göre devlet memurunun çalışma saati azami 40 saattir. Her gün liseye gitmeniz gerektiğini söyleyenleri anlamıyorum. Önce konuşun, bunları ifade edin idarecilere; olmazsa dilekçe yazın ve 657' yi dilekçenizde belirtin.

arkadaşlar sonuçta diğer bilişimci arkadaşımızında ders yoğunluğu öğleden sonra benimde, bunun sonucu nereye varır bilinmez, yukarıdakiler tasarrufu okul idaresinin tercihine bırakabilir, bende bundan çekinerek en fazla 2 gün sabah 1 gün öğleden sonra gelebileceğimi daha fazlasını isterlerse gelmeyeceğimi gerekirse soruşturma açabileceklerini soruşturmayıda göze aldığımı söyledim, müdür beyde soruşturma açma taraftarı olmadığını dile getirerek teklifimi kabul etti, arayı bulduk yani, ama ortaokullara akıllı tahtalar kurulana kadar birdaha görevlendirme istemeyeceğim, sonuçta 22 saat dersim var birde sınıf alsam 24 saat, 6 saat ekders için 3 gün btr görevi yapacağım, görev istediğime pişman oldum.

Geri