BTR, Halk eğitim kursu ve DYK

Kodla Büyü

marasliyim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Btr olarak Halkegitim ve DYK kursu birlikte açan var mı? Ve eğer birlikte açarsak haftalık en fazla 40 saat derse girme durumu nasıl olacak?
Btr ders saati:10
Dyk ders saati:6
Hem kurs saati:?

Halk eğitim merkezinden açılan kurs da 40 saate dahil mi? yanlış hatırlamıyorsam ek ders yönetmeliğinde başka kurumdan alınan ücret 40 saate dahil değil diye yazıyordu. Halk eğitim de başka kurum olmuyor mu?

Ekders kararının hangi maddesinde geçiyordu Hocam?

Diğer okul ve kurumlarda ders görevi

MADDE 26- (1) Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez.

Arkadaşlar Btr olarak Halkegitim ve DYK kursu birlikte açan var mı? Ve eğer birlikte açarsak haftalık en fazla 40 saat derse girme durumu nasıl olacak?
Btr ders saati:10
Dyk ders saati:6
Hem kurs saati:?
Hocam 10 saat bilisim dersiniz varsa btr de olunca dyk actiginiz takdirde kursun 5 saati maas tamamlamaya girmiyor mu??

Geri