BTR Gorevlendirmem İptal Edildi

Kodla Büyü

omerx89

Üye
Merhaba hocalarım. Ben kendi okulumda 12 saat derse giriyorum(ortaokul) kalan saatlerde ve 1 gün de başka bir okulda BTR gorevlendirmem var. Bugün itibariyle il milli eğitim müdürlüğü BTR gorevlendirmemi iptal ederek kendi okulumla birlikte başka bir okulda(fen lisesinde) 12 saat daha derse girmem için görevlendirme yazısı gönderdi. Böyle birşey nasıl olabiliyor anlamıyorum. Bu konuda yapabileceğim birşey var mı? Yasal olarak yapabileceğim birşeyler var mı? ben istemediğim halde hiçbir gerekçe sunmadan BTR gorevlendirmemi kafalarına göre iptal edip başka bir okula git derse gir diyebilirler mi?

Edit: DYS'den Gelen yazılar bunlar.

yazı.png

yazıekii.png

iptal2.png

iptal1.png

Son düzenleme:
15 saatiniz olmadığı için 21 saate kadar ders verebilirler ama halı hazırda BTR görevi varken bunu nasıl yapıyorlar bilemiyorum

Görevlendirmeyi iptal etmelerinin mantıklı açıklaması yok.

Son düzenleme:
btr iptal yazısını paylaşabilirmisiniz. size muhtemelen 12 saat daha ders tamamlama vermişlerdir onun içinde olur alınır ama btr yi iptal etmemeleri lazım verdiklerinde.

Hocam gelen yazıdaki ek sadece bu
Screenshot (1).png

aradım il mem'i görevlendirmeyi yapan birim olan atamaya bağlandım. Bana hocam sizin BTR'yi iptal ettik fen lisesinde ihtiyaç vardı başka da öğretmen bulamadık, ilde de en az derse giren 12 saat ile sizdiniz biz de mecbur kaldık görevlendirdik sene sonuna kadar idare edin artık dedi. Bu şekilde hiç haber bile vermeden görevlendirme yapmalarının en azından etik olmadığını ve göreve gönüllü olmadığımı istemediğimi gerekçelerimle anlattım ama bir şey değişmedi.

ilde atamadan sorumlu şube müdürüyle görüşün bence. ders tamamlamaya itiraz edemezsiniz söz konusu bile olmaz fakat btr iptal edilmesi etik değil bence. hani madem böyle birşey yaptın 30 a tamamlada ekders kaybı olmasın

BTR görev iptali için valilik onayı gerekir. Diğer bir nokta size 21 saate kadar ders verilebilir. 21 saatten üstünü siz istemezseniz size zorla veremezler. Her ne olursa olsun bunların hiç biri BTR görevlendirmenizin iptalini gerektirmez. Ders saati toplamınız kaç olursa olsun BTR olabilirsiniz. Şöyle bir cümle var. "...21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir." Bir ihtimal bu cümleyi okuyup, yanlış anlayıp hatalı işlem yapmışlardır. Silsile yoluyla dilekçe yazın. Hangi gerekçeyle BTR görevlendirmenizin iptal edildiğini öğrenin. Sendikanıza gidin. Oradan da bir şey çıkmazsa CİMER e yazın.

Ekli dosyayı görüntüle 75971
aradım il mem'i görevlendirmeyi yapan birim olan atamaya bağlandım. Bana hocam sizin BTR'yi iptal ettik fen lisesinde ihtiyaç vardı başka da öğretmen bulamadık, ilde de en az derse giren 12 saat ile sizdiniz biz de mecbur kaldık görevlendirdik sene sonuna kadar idare edin artık dedi. Bu şekilde hiç haber bile vermeden görevlendirme yapmalarının en azından etik olmadığını ve göreve gönüllü olmadığımı istemediğimi gerekçelerimle anlattım ama bir şey değişmedi.
İyi de hocam burada BTR görevlendirmesinin iptalinden bahsetmiyor ki. Fen Lisesine olan görevlendirmenizin iptalinden bahsediyor.

Ekli dosyayı görüntüle 75971
Hangi il hocam. Sendikanız ile iletişime geçin sizin dilekçeniz olmadan BTR görevinizi iptal edemezler diye biliyorum. Siz istemez iseniz 21 saatin üzerinde ders veremezler. 21 saatin üstünde ders istemediğinize dair dilekçe verebilirsiniz.

BU ARADA hatalı yorumlama var . btr niz iptal değil bu yazıya göre , yazan kişi görevlendirmenin önüne ders tamamlama yazmamış sizde btr anlamışsınız.
ders tamamlama görevlendirmeniz 30.06.2024 tarihinde sona erecek diyor. zaten ilgidede btr olurunuz yazmıyor sıkıntı yok.

Ben yazıda BTR nin iptal edildiğini anlayamadım. Yazının tamamı olsa belki farklı olabilir.
Hocam malesef ben BTR durumundayken öğretmen ihtiyacı oluştuğunda 21 saat derse kadar görevlendirme veriliyor.

Hocam, ekran görüntüsü gönderilen yazıda BTR görevlendirmesinin iptal edildiğini söylemiyor ama 12 saat derse ilaveten 1 okulda daha üstelik de fen lisesinde görevlendirilmek demek en az +12 yada + 16 saat ders yükü demek. Toplamda 24 yada 28 saat ders yükünüz olur ki bu da zaten otomatik olarak BTR görevinin fiilen sona ermesi demektir.
İlginç bir uygulama olmuş. Dönemin bitmesine şurda kalmış 1.5 ay. Bu uygulamanın kimseye bir faydası olmaz. Bu saatten sonra fen lisesine gidip nasıl ders işlenir ki??

Mebbiste gorevlendirmeleriniz görünür, ordan btr gorevlendirmenizin durumunu görebilirsiniz.

işte bu sebeplerden dolayıdır yıllardır btr veya formatör olmam bu alanla ilgili bir görev verdiklerinde de asla kabul etmem dersime girer çıkarım ara sıra canım isterse idareye bazen sıkıştıklarında işin içinden çıkamadıklarında yardımcı olur geçerim.
Böylesi daha sağlıklı yok dersmiş yok ders tamamlamaymış maaş karşılığını alırım dışarıda bir sürü iş var hevesim olunca onlardan seçer yaparım, olmadığında da evde uyur dinlenirim kitap okurum hiç bir öğretmeninde telefon, tablet, laptop vs işine asla bakmam ısrar edeninkine zoraki bakarım incelerim ama onu da asla yapmam yapamadım der eline veririm başta anlamayan zaman kaybedip anlar.

Hocam, ekran görüntüsü gönderilen yazıda BTR görevlendirmesinin iptal edildiğini söylemiyor ama 12 saat derse ilaveten 1 okulda daha üstelik de fen lisesinde görevlendirilmek demek en az +12 yada + 16 saat ders yükü demek. Toplamda 24 yada 28 saat ders yükünüz olur ki bu da zaten otomatik olarak BTR görevinin fiilen sona ermesi demektir.
İlginç bir uygulama olmuş. Dönemin bitmesine şurda kalmış 1.5 ay. Bu uygulamanın kimseye bir faydası olmaz. Bu saatten sonra fen lisesine gidip nasıl ders işlenir ki??
Evet hocam gelen yazıda BTR iptali ile ilgili bir şey yazmıyor kendi okulumda 12 fen lisesinde de 12 saat ders olacak acaba bundan dolayı mı bana BTR iptal oldu dediler bilmiyorum. Bir de dediğiniz gibi 1 buçuk ay kaldı ben şimdi gidip ne işleyeceğim, göstermelik sırf gitmiş olmak için gidip de ders yapmak içime pek sinmiyor ki mesleğe başladığımdan beri sadece ortaokullarda çalıştım.

Ben yazıda BTR nin iptal edildiğini anlayamadım. Yazının tamamı olsa belki farklı olabilir.
Hocam malesef ben BTR durumundayken öğretmen ihtiyacı oluştuğunda 21 saat derse kadar görevlendirme veriliyor.
Hocam bütün öğretmenlere 21 saate kadar ders verilebilir bunu biliyorum ama BTR görevi olan kişi kendi okulunda kendi derslerine girer kalan saatlerde de BTR görevini yürütür diye biliyorum, bu durumda bu görevlendirmenin üzerine zorla başka okulda ders görevi vermeleri yanlış değil mi?

BU ARADA hatalı yorumlama var . btr niz iptal değil bu yazıya göre , yazan kişi görevlendirmenin önüne ders tamamlama yazmamış sizde btr anlamışsınız.
ders tamamlama görevlendirmeniz 30.06.2024 tarihinde sona erecek diyor. zaten ilgidede btr olurunuz yazmıyor sıkıntı yok.
Hocam evet gelen yazıda BTR iptal yazmıyor ama hem kendi müdürüm hem de il mem'de ki kişi telefonda BTR'yi iptal ettik dedi ısrarla.

Hangi il hocam. Sendikanız ile iletişime geçin sizin dilekçeniz olmadan BTR görevinizi iptal edemezler diye biliyorum. Siz istemez iseniz 21 saatin üzerinde ders veremezler. 21 saatin üstünde ders istemediğinize dair dilekçe verebilirsiniz.
Pazartesi günü hem il mem ile hem de sendikayla görüşeceğim. Hiçbir şey değişmeyecek olsa bile dilekçemi vereceğim hocam.

Hocam bütün öğretmenlere 21 saate kadar ders verilebilir bunu biliyorum ama BTR görevi olan kişi kendi okulunda kendi derslerine girer kalan saatlerde de BTR görevini yürütür diye biliyorum, bu durumda bu görevlendirmenin üzerine zorla başka okulda ders görevi vermeleri yanlış değil mi?
hocam malesef senelerdir Şube Müdürlerine laf anlatamıyoruz.
İlçe BT Koordinatörümüzün söylediğini size ileteyim: Öğretmenliğin esas görevi derse girmektir her koşulda 21 saate kadar görev verilebilir diyo.
İki okulu beraber yürütmek çok zor. Kolaylıklar diliyorum size..

Bu il/ilçe yöneticileri kadar gerizekalısı az bulunur. Ulan okulun bütün iş yükünü zaten BTR'ye yıkıyorsunuz, bir de iki okula görevlendirip işin b.kunu çıkartıyorsunuz. Bakın arkadaşlar bu iki okul işini kabul etmeyip, dişimizi sıkıp BTR istememiz gerekiyor. Yoksa herifler yakında mobil BTR çıkarıp ilçenin iş yükünü yıkacaklar bize.

Hocam başka okuldaki btr görevlendirmenizi iptal etmiş olabilirler mi? 21 saatten fazla derse gireceğiniz için kendi okulunuz dışında başka okula btr verilemez.

Hocam paylaştığınız yazıda sizin BTR görevlendirmenizin iptali ile ilgili bir durum yok. Şu anda sizi mevcut durumunuzla birlikte ek olarak bir okula ders tamamlamak için görevlendirmişler. Dönem sonunda şu anda yapılan ek görevlendirmenin herhangi bir ek iptal onayına gerek olmadan biteceği yazıyor. BTR göreviniz aynen devam...

BTR İptalimle ilgili yazı da bugün DYS'den bana tebliğ edildi hocalarım. Gerçekten anlayamıyorum. Sizlerin de burada yazdığı gibi BTR'nin iptal olmaması gerektiğini özellikle yönetmeliği göstererek 3. maddede 21 saati geçerse ders saatimin sadece kendi okulumda BTR olabileceğimi anlattım ama anlatamadım sanırım. Bana gelen yazıda neye dayanarak iptal ettiler anlamadım. Sizce bu konuda ne yapmalıyım ne yapabilirim hocalarım?
iptal2.png

iptal1.png

BTR İptalimle ilgili yazı da bugün DYS'den bana tebliğ edildi hocalarım. Gerçekten anlayamıyorum. Sizlerin de burada yazdığı gibi BTR'nin iptal olmaması gerektiğini özellikle yönetmeliği göstererek 3. maddede 21 saati geçerse ders saatimin sadece kendi okulumda BTR olabileceğimi anlattım ama anlatamadım sanırım. Bana gelen yazıda neye dayanarak iptal ettiler anlamadım. Sizce bu konuda ne yapmalıyım ne yapabilirim hocalarım?
Ekli dosyayı görüntüle 76019

Ekli dosyayı görüntüle 76020
Valiliğe dilekçe yazabilirsiniz sanırım. İlk defa görüyorum böyle bir şeyi

Yazıda
kurulumu yapılan donanımlardan ve ebadan bahsediyor. Aslında bize bakış açısını ve branşımızın halini anlatmışlar ve sonra demişler ki başka yerde lazımsın, seni seçtim. Kafasına göre takılmış adamlar, kuralları canları istediği gibi esnetme güçlerini kullanmışlar. Üzücü ve ayıp.
Bedava İsviçre çakısı.

Geri