BTR Görevlendirmeleri neden geç başlıyor?

Kodla Büyü

csevercan1

Aktif Üye
BTR görevlendirmeleri Samsun'da 3 Ekimde başlayacağı bildirildi. Diğer illerde durum nedir arkadaşlar?

Hocam Elazığ 19 Eylül itibariyle başladı.
Yazı bir kaç gün gecikmeli çıktı ama görevlendirme başlangıç tarihi 19 Eylül.

Mersin kadar gorevlendirmeyi geç yapan ikinci bir il olmasa gerek. Ekim in 2 .haftasından bahsediliyor

Kocaeli'de ki arkadaşlara teşekkürler 19 Eylül itibari ile başlattılar, görevlendirme yazıları da geldi.

japcann' Alıntı:
Mersin kadar gorevlendirmeyi geç yapan ikinci bir il olmasa gerek. Ekim in 2 .haftasından bahsediliyor

Evet Mersin deki fatih projesi yöneticilerinin ne iş yağtığını çok merak ediyorum. Anca laf üretiyorlar icraat yok.

Ben bu işlere bir türlü akıl sır erdiremiyorum. Yıldan yıla ilden ile farklılık gösteriyor bu görevlendirmeler. Tercih ettiğimiz okullar dönem başlarında biriken işler yüzünden sürekli arayıp ya gel diyor ya da başka bir şey. Gitmesen olmuyor, sonuçta bir gönül bağı var, gitsen yol derdi masrafları, zaman sıkıntısı. Zaten biriken işleri her türlü yine yapıyoruz. Ne dersimizde huzuru bulduk ne de BTR görevlendirmelerinde.. Aşağıdaki dilekçeyi okul idaresine vereceğim. Aslında hep beraber bu dilekçelerden vermemiz gerekir diye düşünüyorum. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Dilekçe:

Her sene görevlendirilmesi yapılmakta olan Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği başvuru dilekçeleri seminer dönemi, 1-9 Eylül 2016 tarihleri arasında alınmış olup görevlendirmelerin 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağı tarafımıza bildirilmiştir. Okul başlangıç zamanında okullarımızda biriken bilişim teknolojileri iş ve işlemlerinin zamanında yürütülmesi açısından bizlere manevi sorumluluklarımızı rahat bir şekilde yerine getirebileceğimiz zamanın sağlanması ve okul başlangıç tarihine uyacak şekilde görevlendirilmelerin yapılması önem taşımaktadır. Ayrıca ilden ile ve yıldan yıla değişen bu zaman boşlukları öğretmenler arasında maddi ve manevi olarak fırsat ayrıcalığı oluşturmaktadır.

Örnek olarak bu yıl; Elazığ, Kocaeli ve Van gibi illerde görevlendirmeler 19 Eylül tarihinde başlamış olup, Malatya ilinde başvurular Ağustos ayında online olarak alınmış ve yine okul açılmasıyla başlatılmıştır. Diğer illerde gördüğümüz buna benzer bir uygulamayı ilimizde de görmek bizleri daha vicdanen huzurlu mutlu edeceğinin kanaatindeyim.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Hocam,

30.12.2015 tarihinde gelen yazıya göre okulun açıldığı ilk gün görevlendirmelerin yapılması ve FP-Btr'lerin göreve başlaması gerekiyor.

habibocak' Alıntı:
Hocam,

30.12.2015 tarihinde gelen yazıya göre okulun açıldığı ilk gün görevlendirmelerin yapılması ve FP-Btr'lerin göreve başlaması gerekiyor.
Malesef okul idaresi ısrarla göreve başlatma yazısını yazdıktan sonra btr görevimin başladığını iddia ediyorlar. 7 iş günü gümledi. Daha da gümleyecek gibi duruyor. Sonumuz hayrola.

Antalya da sağolsun bir haftamızı yedi ikinci hafta da gidiyor. Okulların ilk haftası bir sürü aksaklık varken (yazın elektrik kaynaklı yanan power supplyler, yeniden format isteyen bilgisayarlar, sistem odasında bozulan ups, ebadan öğrencilere her sene başında aldığımız halde unuttukları eba şifreleri yüzünden kurslara başvuramamalar haliyle yeniden şifre üretme işleri, hocam bizim tahta açılmıyor bir bakar mısınlar ki o zaten her zaman mevcut) biz vicdanen rahat edemeyip dersimiz haricinde de eğitim-öğretim saatleri arasında okulda bulunup bu işleri yapıyoruz ama aynı hassasiyeti maalesef görevlendirmelerde göremiyoruz. Arayınca da her zaman bir bahane yok atama şubede, yok imzada vb.

Ekstra durumlarda iptal veya çeşitli nedenlerle başvuramayan (o ile yeni gelmiştir vs.) onlara ayrıca bir değerlendirme yapmak çok mu zor?

Ankarayı kutluyorum yine yazın halletmişler 3 yıl ben de çalışmıştım o zaman da öyleydi hala aynı devam ediyor.

Geri