Btr görevi iptal edilip valilik oluru ile iletişim destek grubuna alınma

Kodla Büyü

moa

Site Gezgini
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Bugün telefondan aranılarak il sağlık müdürlüğü iletişim destek grubuna valilik oluru ile görevlendirmemin yapıldığını ve 15:00 te toplantısı olduğu ve buna katılmam gerektiği söylenildi.
Pazartesi günü ise yine valilik oluru ile BTR görevlendirilmem yapıldı.Gelen yazıda mevcut görevlendirmelerin iptali yazıyor bu arada.
Bende toplantıya gitmedim ve durumu milli eğitimdeki atama bölümüne bildirmek için gittim bana söylenilen norm fazlası olanları görevlendirdik dediler. Ben de zaten pazartesi valilik olurum geldi okulda görevliyim dedim. Kendilerinin yapacağı bir şey yokmuş, bende gitmiyorum soruşturma açılırsa bunun sizin keyfiyetiniz olduğunu belirtip bende sizi şikayet edeceğim dedim. Aynı okulda norm fazlası olan farklı branştan arkadaşın ismi listede hiç yok bu arada.
Sendikayı aradım görevli olduğunuzu bildiren bir dilekçe yazın dediler.
Bu noktada fikirlerinizi almak istedim arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• 646563BC-3B99-4117-8597-3EFE694C7214.jpeg
    646563BC-3B99-4117-8597-3EFE694C7214.jpeg
    56.7 KB · Görüntüleme: 415
Sayın hocam valilik eski görevlendirmeyi iptal edip yeni bir görevlendirme yapmış, bu durumda gitmeniz gerekir diye düşünüyorum.

düzeltme: Yanlış anlamışım sanırım Btr görevlendirmeniz devam ediyormuş. Öyle ise işler değişir.

Arkadaşlar bu noktada ne yapmalıyım dilekçe harici aklınıza gelen yapılabilecek bir şey var mı?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Bugün telefondan aranılarak il sağlık müdürlüğü iletişim destek grubuna valilik oluru ile görevlendirmemin yapıldığını ve 15:00 te toplantısı olduğu ve buna katılmam gerektiği söylenildi.
Pazartesi günü ise yine valilik oluru ile BTR görevlendirilmem yapıldı.Gelen yazıda mevcut görevlendirmelerin iptali yazıyor bu arada.
Bende toplantıya gitmedim ve durumu milli eğitimdeki atama bölümüne bildirmek için gittim bana söylenilen norm fazlası olanları görevlendirdik dediler. Ben de zaten pazartesi valilik olurum geldi okulda görevliyim dedim. Kendilerinin yapacağı bir şey yokmuş, bende gitmiyorum soruşturma açılırsa bunun sizin keyfiyetiniz olduğunu belirtip bende sizi şikayet edeceğim dedim. Aynı okulda norm fazlası olan farklı branştan arkadaşın ismi listede hiç yok bu arada.
Sendikayı aradım görevli olduğunuzu bildiren bir dilekçe yazın dediler.
Bu noktada fikirlerinizi almak istedim arkadaşlar.
Hocam iptal olan önceki görevlilerin bu merkezdeki görevi. Sizin btr görevlendirmeniz değil. Btr göreviniz devam ederken yeni bir görev saçma olmuş.

Ben mi yanlış anlıyorum. Sayın vali Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olan bir personeli Sağlık Bakanlığı bünyesinde mi görevlendirmiş. Böyle birşey olabiliyor mu? Eğer salgını gerekçe gösteriyorlarsa bu terör eylemlerinde de iç karışıklığı gerekçe göstererek İçişleri Bakanlığı bünyesinde yardımcı çevik kuvvet olarakta görevlendirebilirler di mi!?

İl koordinatörümüze durumu anlattım. Kendisi yıllık izinde olduğunu ilgileneceğini söyledi. Valiliğe listeyi gönderen atama bölümüne pazartesi günü valilik onayı ile yapılan BTR onayı ve görevli listesini yollamış. Atama bölündeki bürakrasi sevdalısı şefte resmi yazı ile istemiş. Bunu öğrenince cimer e şikayet te bulundum. Görevli şefin adını vererek; görevini suistimal edip, kafasına göre isim gönderip, beni mağdur ettiği için.Bu görevlendirmeye gitmeyeceğim arkadaşlar. Soruşturma vs bir durum olursa buradan size yazarım.

Bir memura aynı anda iki görevlendirme verilemez. Sizin zaten btr görevlendirme var.ikincisi usulsüz olmuş. Atmadaki memurun iş bilmezliği.

hocam btr onayını valilik yapar, valilik iptal eder. Burada birşey diyemeyiz ama 657 de devletin olağanüstü hal ilan etmesi durumu haricinde memurların görevlendirmelerinde memurun muvafakati aranır maddesi ve memurun görevi ile ilgili olması maddesi var, ona dayanarak itirazını edersin. Ama gördüğüm kadarıyla sonradan eklenen en alttaki açıklama ile topu devlet personel başkanlığına atmışlar o uygun görürse her türlü yapabilirler gibi bir sonuçta çıkabilir. Bu konuda daha deneyimli birine danışmak lazım.

*************************************************************************************************************
d) Geçici süreli görevlendirme süresi bir yılda altı ayı geçemez. Yurtdışında görevlendirilen güvenlik görevlileri için geçici görevlendirme süresi en çok iki yıldır; gerekli görülmesi hâlinde bu süre bir katına kadar uzatılabilir.
e) Geçici süreli görevlendirmenin, memurların göreviyle ilgili olması şarttır.
f) Geçici süreli görevlendirmede memurun muvafakati aranır.

Birinci fıkrada belirtilen hâller dışında memurlar, kamu yararı ve hizmet gerekleri sebebiyle ihtiyaç duyulması hâlinde kurumlarınca, Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşü alınarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarında altı aya kadar geçici süreli olarak görevlendirilebilir. (1)"
*************************************************************************************************************

Bunlar bir ara 657 yi de kaldıracaklardı Allah tan olmadı yoksa bu hakkında olmayacaktı.

Muhtemelen Valilik bu görev için Milli Eğitimden isim istemiş..Şef tanıdığı(!) okul müdürünü aramıştır böyle böyle diye.. Müdür de demiştir şöyle şöyle.. Velhasıl idarenin aslanı olmadığınız için sizin isminiz verilmiş.. Peki nasıl çözülür?
Bence; Fatih Projesi BTR İl Koordinatörünüz resmi yazıda adı geçen şefe ulaşıp "bu öğretmenimizin Valilik onaylı başka görevi olduğu için isminin başka bir öğretmenle değiştirilmesi" şeklinde ifade edecek.. Şef kem küm ederse " o kadar" diyecek.. Gerçi koordinatörünüz der mi bilmiyorum :) Sonra da sessiz sedasız bu işten sıyrılacaksınız.. Olayı abartmadan çözmenin en kolay yolu bu hocam.. Okulda bile ilçeden bir isim istendiğinde müdür hımmm diye düşünüyor kimi günah keçisi ise onun ismini veriyor..
Bence olay il koordinatörü ile şef arasında.. Ona bastırın...

Elazığ'da çalışıyorum.24 Ocak depreminden sonra hasar tespit komisyonunda 60' a yakın bt öğretmeni 40 gün süreyle valilik görevlendirmesiyle çalıştık.Ardından pandemi sürecinde iller arası seyahat komisyonunda haftada bir gün çalıştık. Valilik olağan dışı hallerde farklı bakanlıkların çalışanlarını farklı kurumlara görevlendirme yapabiliyor.

Bunların hepsi sendikaların çok başarılı aktif bir şekilde öğretmenin özlük hakları için yırtınıp çalışmalarından

Bende de BTR iptal edilmeden resen müdürlük verildi. Müdürlük görevlendirmesi de valilik oluru ile. Olurda ilçeden gelen liste incelenmis karşısındaki gorevler uygun görülmüştür diyor. Ekte herkesin isminin karşısındaki aciklamada müdürlüğe münhal bulunmamasi yazarken benim ismimin karsisinda bu ifadeye ek paranteziparantez icinde ilce mem tarafından görevlendirilmiştir yazıyor.

Geri