btr görev isteği müdürün keyfine mi bağlı...?

Kodla Büyü
BayTerapi' Alıntı:
Ee yerini bilmez isen yerini bildirirler... Gereksiz bir gerginlik olmuş ama iyi de olmuş.. müdürünüzün yönetmelik ve mevzuat bilmemesi ayrıca art niyetli olması ' okulun kendi malı olmadığı 'yüzüne bir tokat gibi çarpılmış..

hocam gerçekten çok ilginçler ya nasıl bir beyinleri var ve nasıl çalışıyor anlayamadım 3 yıldır...ben diyorum ki bana nöbet veremezsin adam diyor 5 e kadar durman lazım yönetmeliğini okudum biliyorum diyor...2012 de değişti dedim inanmadı...5 dk da indirdim çıkardım yüzüne vurdum al oku öğren dedim bana 2010 daki şeyleri söyleme dedim...artık çok seviyesiz olduk bu şekilde konuştuk aynen...müdürle farklı sendikalardanız sebebi bu...benimle aynı sendikadan başka arkadaşlara da sataşıyor...avukatla felan konuştuk...dava açmayı düşünüyoruz...

kakababa' Alıntı:
Hocam şikayet edin mobbing uyguluyor diye emin olun bir daha bu yaptıklarını yapamaz. Mobbing davaları genellikle öğretmenden yana sonuçlanıyor. Bu adam sadece bu başlıkta bile 3 farklı olayda üstünüze gelmiş istiklal Marşına ise katılmamanız hata olmuş.

hocam okulum taşımalı...yıllardır bu şekilde uygulanıyor nöbet sistemi: nöbetçi öğretmenin defteri var şöforler gelir kantinde imzasını atar giriş ve çıkışta...doğal olarak yetişemiyoruz zaten...o defterdi,nöbet defteriydi,yemekhane defteriydi...tesadüf ki o günki bütün nöbetçiler de aynı sendikadan,ve müdür beyin de o gün uyarı yazacağı tutmuş şansa bak! :verymad: dava açıcaz zaten hocam...ama duyduğuma göre örnek sadece 1 dava varmış mobbingden tabi araştırmak lazım...

Hocam Bizde 5 tercih oluyor Sizdede öyleyse BT öğretmeni olmayan ama BT sınıfı olan bir okulu yaz.Bırak öğretmensiz kalsınlar.

İdare ihtiyacım yok derse o okula btr verilmez ama idareciniz istemiyorum dediği için başka okula gitme hakkınız var. ders programınızı başka okulda btr olduğunuzu düşünerek hazırlamak zorunda idare.

arda5544' Alıntı:
İdare ihtiyacım yok derse o okula btr verilmez ama idareciniz istemiyorum dediği için başka okula gitme hakkınız var. ders programınızı başka okulda btr olduğunuzu düşünerek hazırlamak zorunda idare.

hocam başka bir okula gidebilirim biliyorum,il koordinatörü sağolsun çok iyi bir okulu da önerdi...ama bu adama YENİLİP başka bir okula gitmek istemiyorum neden keyfimi bozayım...o huzursuz olsun tabi ben de oluyorum ama katlanacağız artık...

hocam bu yenilmek değildir. bazı şeylerin kıymeti yokluğu görülünce ortaya çıkar. bırak sen yokken nasıl oluyor hayat görsün.

hocam ben biliyorum o adamın istediği bu...bizi dayanamaz duruma getirip bu okuldan tayin istememiz...çünkü biz varken kafasına göre hareket edemiyor biz müdahale ediyoruz...görevlendirme müdür yardımcısını seçerken bile "x sendikadan olmasın ben onlarla baş edemiyorum" diyen bir insandan bahsediyoruz...bırakmam gül gibi okulu ona... :lol:

Hocam okul müdürü eğer benim okulda btr ye ihtiyacım yok derse görevlendirme yapılmaz. Bu tarz uygulamalar gördüm ben birden fazla yerde. Başka okula btr olarak görevlendirme isteyebilirsin kendi kadronun olduğu okulda çalışmak zorunda değilsin. Ama tabi gönül ister ki müdür ve yardımcısı ile anlaşıp kendi okulunda çalışabil...

arkadaşlar aslında tüm sorun bizlerde.her işe yardımcı olmak istememizden.Bizim müderde çok şakacı kendiyle barışık ve cana yakın komplexi olmayan biri severim kendisini.Ama geçen gün saat 2 de çıkıyordu bende geliyorum beni de çarşıya bırakın dedim.oda şakayla artık kapıya imza defteri koyacam felan dedi takıldı bana.hiç bir kötü niyetinin olmadığından eminim.ama kıymetimin bilinmei açısından bi ayar çekmek istedim. :puhaha: ertesi gün wireless şifresini değiştim laptopdan giremedi hata verdi ağ.tabi beni çağırdığında şansıma öğle arasındaydık.bende dedimki hocam mesaim şuan yok öğle arasındayız yaptım.işi komediye verdik ve gidip yaptım.ama bilinç altına ittim müdürün ayağını denk alması gerektiğini :+1:

delphe01' Alıntı:
arkadaşlar aslında tüm sorun bizlerde.her işe yardımcı olmak istememizden.Bizim müderde çok şakacı kendiyle barışık ve cana yakın komplexi olmayan biri severim kendisini.Ama geçen gün saat 2 de çıkıyordu bende geliyorum beni de çarşıya bırakın dedim.oda şakayla artık kapıya imza defteri koyacam felan dedi takıldı bana.hiç bir kötü niyetinin olmadığından eminim.ama kıymetimin bilinmei açısından bi ayar çekmek istedim. :puhaha: ertesi gün wireless şifresini değiştim laptopdan giremedi hata verdi ağ.tabi beni çağırdığında şansıma öğle arasındaydık.bende dedimki hocam mesaim şuan yok öğle arasındayız yaptım.işi komediye verdik ve gidip yaptım.ama bilinç altına ittim müdürün ayağını denk alması gerektiğini :+1:

hocam keşke benim idarecilerim de öyle olsa...işi yokuşa sürmek için uğraşıyor benimkiler...3. yılım bu sene yeminle 3 yıldır hem sınıfım var hem nöbetim hem kulübüm hem de 20 saat dersim...sesimi çıkarmadım sorun çıkmasın diye...ilk senemde 5 e kadar bile durdum...sınıfımı internet kafe gibi kullanmak istedi yazıcı koydu çocuklar parayla çıktı alıyordu o derece yani tabi ben de başında...ama artık yeter yani...yeni atananlara önerim ASLA alttan almayın tepenize çıkmasınlar...değerinizi bilmelerini sağlayın biz olmasak valla batar okul farkında olmalarını sağlayın...

Bende ortaokulda görev yapıyorum laboratuvarım da var ama il genelinde sadece fatih projesi olan okullara btr veriyorlar. sadece Labı olanlara vermiyorlar btryi. Çok uğraştım ama olamadım bende bıraktım.

EğitimTR' Alıntı:
bu müdürler o koltuklarda ne yaşıyorlar ya o koltuklarla aralarında nasıl bir ilişki var anlamadım bizim müdür de bana kıl oldu gereken ne ise yap hocam ezdirme kendini
bu kafada çoğu idareci yüzünden eğitimde vizyon olmuyor, şahsileştirmeye gerek yok herkes işini yapacak. Bir meslek lisesinde arkadaşıma müdürü demiş ki "Kimse benden fazla ekders alamaz" okulun normunu artırmış ki herkese ekders az düşsün olay budur arkadaşlar. profesyonel yönetici yetiştirilmeli okullara, müdürleri telef edecekler yakında zaten...

EğitimTR' Alıntı:
bu müdürler o koltuklarda ne yaşıyorlar ya o koltuklarla aralarında nasıl bir ilişki var anlamadım bizim müdür de bana kıl oldu gereken ne ise yap hocam ezdirme kendini
bu kafada çoğu idareci yüzünden eğitimde vizyon olmuyor, şahsileştirmeye gerek yok herkes işini yapacak. Bir meslek lisesinde arkadaşıma müdürü demiş ki "Kimse benden fazla ekders alamaz" okulun normunu artırmış ki herkese ekders az düşsün olay budur arkadaşlar. profesyonel yönetici yetiştirilmeli okullara, müdürleri telef edecekler yakında zaten...

Amannn Hocam ite dalaşacağına çalıyı dolaş boşver geç başka okula enerjini bu tür hımbıllara harcadığına değmez.Al okulunu da ... de gitsin. Altı üstü pabucumun müdürü kendini ne sanıyosa dingil.

bilisimcomu' Alıntı:
arda5544' Alıntı:

hocam başka bir okula gidebilirim biliyorum,il koordinatörü sağolsun çok iyi bir okulu da önerdi...ama bu adama YENİLİP başka bir okula gitmek istemiyorum neden keyfimi bozayım...o huzursuz olsun tabi ben de oluyorum ama katlanacağız artık...

arda5544' Alıntı:
aynen

Geri