btr görev isteği müdürün keyfine mi bağlı...?

Kodla Büyü

bilisimcomu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar merhaba...ben şu anda memleketimdeyim...normalde farklı bir ilde çalışıyorum...btr başvurusunda bulunmak istedim kendi okulumda...2 buçuk senedir de aynı okuldayım ve btr yim...müdür bey yetersiz görüyormuş beni,bilgisayarları tamir edemiyormuşum...btr olmamı istemiyormuş...böyle birşey mümkün mü...?keyfi bir durum söz konusu olabiliyor mu...?(not:eek:rtaokuluz,bilişim labımız var...lab olan yerde btr olmak zorunda bildiğim kadarıyla...)şimdiden teşekkürler...

hocam izmirde btr başvuru formunun alt kısmında müdür olayının olduğu bir yer var demek ki müdürün onayının verilmesi gerekiyor

neye göre yetersiz mişsin hocam...tutsun tutanağını o zaman versin milli eğitime...öyle saçmalık mı olur...senin dilekçeni almak zorunda okulun...istemiyorsa ilgili tutanağı tutar ekler dilekçene gönderir meme...sende evrak kayıt numarası alırsın dilekçen için...bak bakalım ne oluyo...btr nin tek görevi pclerin tamiri değildir...labı işler halde tutuyormusun, öğretmenlere teknik konularda ve materyal konularında yardımcı oluyor musun...tamamdır..aaa bu ne beee ...yeter amaaaaaa :verymad: :verymad: :verymad:

hocam ben bilgisayarları tamir de etmeye çalışıyorum...ama bir yere kadar...anakart lar gitmiş çoğu exper kasanın ne yapabilirim ki ben buna...onlar istiyor ki btr varsa okulun hiç bilgisayar masrafı olmasın... okulda 5-6 tane sınıfa pc vermişim,projeksiyon var...öğretmenler odasında da hem pc hem yazıcı var...

inanın hocalar kendi dizüstü bilgisayarları bile getiriyorlar yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince...ama tabi ben de tamirci değilim...bir de zamanı geçmiş bugün sonmuş...istemiyorum demiş göndertmemiş yazıyı...ptesi bir şansımı deneyeyim bakalım... :cry:

hocam sen direkt eğitici formatörlerle görüşeceksin onlar yapıyor görevlendirmeleri...müdürün traş....sen görüş durumu da anlat...gerisine karışma...gerekirse eğitici anlatsın müdürüne telefonda...

konuşmuş müdür yardımcısı arıycam konuşup müdür beyle demiş ama haber gelmedi hiç bize...bakalım ne olacak halimiz...

millet kurs alıyor btr oluyor,ben kendi hakkım olan şeyi yetersiz görülerek alamıyorum...sisteme bak... :cry:

elrond' Alıntı:
hocam sen direkt eğitici formatörlerle görüşeceksin onlar yapıyor görevlendirmeleri...müdürün traş....sen görüş durumu da anlat...gerisine karışma...gerekirse eğitici anlatsın müdürüne telefonda...
hocama katılıyorum..

teşekkürler arkadaşlar...ptesi gidicem milli eğitime...sonucu yazarım tekrar buraya... :+1:

bilisimcomu' Alıntı:
konuşmuş müdür yardımcısı arıycam konuşup müdür beyle demiş ama haber gelmedi hiç bize...bakalım ne olacak halimiz...

millet kurs alıyor btr oluyor,ben kendi hakkım olan şeyi yetersiz görülerek alamıyorum...sisteme bak... :cry:
SEn kursa gitmeden mi Btr oldun yoksa hocam?

kadromun bulunduğu okulda lab var fakat idareyle pek anlaşamıyorum.. laboratuvarı olan farklı bir ortaokula btr görevi istesem sorun olur mu sizce ??

fatihinfedaisi' Alıntı:
kadromun bulunduğu okulda lab var fakat idareyle pek anlaşamıyorum.. laboratuvarı olan farklı bir ortaokula btr görevi istesem sorun olur mu sizce ??
Öncelikle farklı bir liseye görev istemeniz daha sorunsuz olur.

bilisimcomu' Alıntı:
hocam ben bilgisayarları tamir de etmeye çalışıyorum...ama bir yere kadar...anakart lar gitmiş çoğu exper kasanın ne yapabilirim ki ben buna...onlar istiyor ki btr varsa okulun hiç bilgisayar masrafı olmasın... okulda 5-6 tane sınıfa pc vermişim,projeksiyon var...öğretmenler odasında da hem pc hem yazıcı var...

inanın hocalar kendi dizüstü bilgisayarları bile getiriyorlar yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince...ama tabi ben de tamirci değilim...bir de zamanı geçmiş bugün sonmuş...istemiyorum demiş göndertmemiş yazıyı...ptesi bir şansımı deneyeyim bakalım... :cry:
"istemiyorum demiş göndertmemiş yazıyı" ifadesi tam olarak ne hakkında söylenmiş?
Yukarıdaki ifadeden daha önceki yazdıklarınız, tam olarak ne anlatmaya yönelik? biraz kafa karıştırıcı olmuş. :? Mevzuat kurallarını okuldaki tüm personelin okumuş ve anlamış olduklarını kabul edersek ...

Formda İlçe MEM' e diye yazar. Okulun reddetme gibi bir lüksü yok. Ha sonradan beyler(!) ayrı olarak yazsınlar yazı. Sinirlendim vallahi, nefret ettim :verymad:

değerli hocam, idarecinin onaylama veya reddetme yetkisi yok. Yönergedeki başvuru formuna bakarsanız siz ilçe-il MEMe başvuruyorsunuz. Okul sadece yazıyıya aracılık edecek.
Siz okula dilekçeyi verin, kayıt numarsı alın.. geri kalanına karışmayın... Onay gelmesse idareye yine yazı yazarsınız. Şu kayıt numaralaı dilekçeme ne oldu diye?
Sendikalıysanız sendikayı arayın...

Birde BTRni tamircilik yapacağına dair madde mi var?

Birileri "BTS yi çalışır halde tutar" ibaresinden yola çıkabilir ,,BİZ DE, buna göre de" Okul Müdürü okulu eğirtim-öğretime hazır halde tutar, kanun yönetmeliklere uygun idare eder" ifadesinden .. okulun tüm bakım onarım işlerini kendisinin yapması gerektiği hatta çalışanların kanuni hakkı olan maaşları da cebinde ödemesi gerektiği manası çıkarabiliriz...

bote67' Alıntı:
bilisimcomu' Alıntı:

"istemiyorum demiş göndertmemiş yazıyı" ifadesi tam olarak ne hakkında söylenmiş?
Yukarıdaki ifadeden daha önceki yazdıklarınız, tam olarak ne anlatmaya yönelik? biraz kafa karıştırıcı olmuş. :? Mevzuat kurallarını okuldaki tüm personelin okumuş ve anlamış olduklarını kabul edersek ...

hocam şöyle ki ben memleketteyim...idareciler bana dediler ki ptesi son gün başvuru için...gelince yaparsın dediler...sonra öğrendimki zamanı geçmiş bile...ne il mem in sitesinde haberi verildi ne de idare bana haber verdi...sonra müdür yardımcısı halledicem ben hemen dedi...müdür beye söylemiş böyle böyle diye o da demişki zaten ben onun btr olmasını istemiyorum demiş...myardımcısı da yazı yazıp gönderememiş mem e o öyle dedi diye...

hasan' Alıntı:
Birde BTRni tamircilik yapacağına dair madde mi var?

Birileri "BTS yi çalışır halde tutar" ibaresinden yola çıkabilir ,,BİZ DE, buna göre de" Okul Müdürü okulu eğirtim-öğretime hazır halde tutar, kanun yönetmeliklere uygun idare eder" ifadesinden .. okulun tüm bakım onarım işlerini kendisinin yapması gerektiği hatta çalışanların kanuni hakkı olan maaşları da cebinde ödemesi gerektiği manası çıkarabiliriz...

haklısınız hocam...ama diyor ya görev kısmımızda "labaratuvarı eğitim öğretim için hazırlar" gibi bir ibare...her yere çekebiliyor işte insanlar...sanki tamirciyiz biz okulda...internet gitse telekom yüzünden onun da tamirini benden bekliyorlar...

arkadaşlar merhaba...olay bugün çözüldü bilgilendirmek istedim...lab.olduğu için görevlendirmek zorunda olduğunu söyledi il koordinatörü...görevlendirmem yapıldı ve onayı verildi...müdürün hiç yüzüne bile bakmadım, konuşmadım hiç direk mem ile hallettik sağolsunlar müdür yardımcımız ve sendika başkanımızın yardımları ile...

Hocam gözünüz aydın.. Bende müdür yardımcım sayesinde btr oldum diyebilirim. Önümüze bin türlü engel çıkarmaya çalışıyorlar maalesef...

Tamir gibi bir görevimiz yok.. Öğrenen de kendi gayretiyle, kişisel merakıyla öğrenmiştir. (Böte için konuşuyorum tabi) Üni. hayatım boyunca da bakım-tamir-onarım şeklinde bir ders hatırlamıyorum.. Görevlendirme yazısının da bu anlamda çekilecek bir yanı yok, varsa siz de çekebilirsiniz:) Sayın hocam ihtiyacınız var mıdır bilemiyorum ama yoksa yapmayın, elinizi de bir işe sürmeyin.. Müdürün onayına gerek yok.. Bir dahaki sefer dilekçenizi kendiniz götürün derim:)

hocam tamir gibi bir görevi size değil müdür kimse veremez.Öğretmenlere eğitim-öğretim hizmetleri dışında bir görev verilemez.Nasıl okulun temizliğinden sorumlu olan idareye sen buraları neden süpürmedin denilemiyorsa size de bunları neden tamir etmedin denilemez.

Hocam olayın bundan sonraki 3-5 aylık dönemi müdürün bunun acısını çıkarmak için elinden gelen köpekliği yapması olacak bence:)))Tetikte ol...

bilisimcomu' Alıntı:
arkadaşlar merhaba...olay bugün çözüldü bilgilendirmek istedim...lab.olduğu için görevlendirmek zorunda olduğunu söyledi il koordinatörü...görevlendirmem yapıldı ve onayı verildi...müdürün hiç yüzüne bile bakmadım, konuşmadım hiç direk mem ile hallettik sağolsunlar müdür yardımcımız ve sendika başkanımızın yardımları ile...

Enterprise' Alıntı:
Hocam olayın bundan sonraki 3-5 aylık dönemi müdürün bunun acısını çıkarmak için elinden gelen köpekliği yapması olacak bence:)))Tetikte ol...

bilisimcomu' Alıntı:

sormayın hocam...bana sataşacak yer arıyor kendisi...cuma gününe nöbet verdiler öğretmen yok dediler tuttum...geçen cuma istiklal marşına inmedim diye yazılı uyarı verdi...ben de artık bu okula 1 gr faydam olsun istemiyorum...dilekçe yazdım aldılar hemen üzerimden nöbeti...haklarımızı söylemiyoruz diye bilmiyoruz sanıyorlar...o kadar cahiller ki keşke... 8)

bu müdürler o koltuklarda ne yaşıyorlar ya o koltuklarla aralarında nasıl bir ilişki var anlamadım bizim müdür de bana kıl oldu gereken ne ise yap hocam ezdirme kendini

Ee yerini bilmez isen yerini bildirirler... Gereksiz bir gerginlik olmuş ama iyi de olmuş.. müdürünüzün yönetmelik ve mevzuat bilmemesi ayrıca art niyetli olması ' okulun kendi malı olmadığı 'yüzüne bir tokat gibi çarpılmış..

Hocam şikayet edin mobbing uyguluyor diye emin olun bir daha bu yaptıklarını yapamaz. Mobbing davaları genellikle öğretmenden yana sonuçlanıyor. Bu adam sadece bu başlıkta bile 3 farklı olayda üstünüze gelmiş istiklal Marşına ise katılmamanız hata olmuş.

Geri