Kodla Büyü

Btrhocamm

Üye
Merhabalar ben BTR görevi olan bir bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Bir durumdan bahsetmek istiyorum. Gören olur da cevap verirse çok mutlu olurum.
Maalesef benim de idarem ile bazı sıkıntılar oluyor. Ne yaparsam yapayım hep daha fazlası talep ediliyor. Ben biraz kendimi geri çektim.
Benim sormak istediğim şey şu ki.

Bana btr bin görevleri olan hepimizin bildiği eba akıllı tahta vs olan listeyi resmi olarak görev yazısı altında vereceklermis.
Müdür yardimcim söyledi müdür bey istedi diye.

Müdür bey Sana Görevlendirme yazısı yazicam diyordu ama böyle birşey beklemiyordum bunları zaten yapıyorum ve benim görevim zaten. Ben açıkçası angarya bir görev yazar ve itiraz ederim veya uygun bir görev ise yaparım diyordum. Bu yazıya cevap vermek gerekiyor mu?
İmza atıp kabul edicem sizlere de bu şekilde imza vs atılıyor mu onu merak ettim teşekkür ederim.

imza atarsan verilen görevleri kabul etmiş olursun hocam maddeleri tek tek incelemeni tavsiye ediyorum kötü niyet varsa aralara bile gizlerler yaptırmak istediklerini.

Merhaba hocam görevlendirme yazımız okula gelince onun eklerinde görevlerimiz de yazıyor . Onu imzalayıp göreve başlıyoruz. Okul müdürünün ayrı bir görevler yazısı olmuyor . Ben görmedim bu zamana kadar.

Merhaba hocam görevlendirme yazımız okula gelince onun eklerinde görevlerimiz de yazıyor . Onu imzalayıp göreve başlıyoruz. Okul müdürünün ayrı bir görevler yazısı olmuyor . Ben görmedim bu zamana kadar.
Evet, gelen göröv yazısında görevleriz var, illaki isterse yönergede bir hariç görev verilemez yazıyor. O yazının sayı ve tarihini not alın.
Seçenekleriniz:
1 Verdiği kağıda o bilgiyi not olarak düşersiniz.. 2 imzalamıyorum deyip gıcık edersiniz..
3 verdiği kâğıtta btr ye ait olmayan görevler varsa şerh düşersiniz. ... maddeler görev tanımıma uymuyor diye...

Not: gereksiz yere sitres yapmayın, adabınızı koruyun.

Ben kaç senedir btr yım hocam. Hiç kağıt imzalamadim burada. genelde bana görevlendirme yazınız gelmiş hocam diyorlar o kadar. Bu okulda hatta ben diyorum şu zamanda geldi dys de var diye.
O zaman bunu imzalamam da bir sakınca görmedim ben. Teşekkür ederim cevabınız için.

acaba hocam kime battı sizin orada btr olmanız esas mesele çözülmesi gereken soru budur?
Batmak değil de hocam. Ben geçen yıl bu okula başladım idareciler de yeni başladı.
Müdür bey için çok olumlu şeyler söylenmiyor zaten kocaman şehirde. Geçen yıl elimden geleni yaptım. bu sene tüm resmi evrak, dys de yazılacak alım satım belgeleri vs benden istemeye başladı. Ben kendimi geri çekince de kötü oldum işte.

Evet, gelen göröv yazısında görevleriz var, illaki isterse yönergede bir hariç görev verilemez yazıyor. O yazının sayı ve tarihini not alın.
Seçenekleriniz:
1 Verdiği kağıda o bilgiyi not olarak düşersiniz.. 2 imzalamıyorum deyip gıcık edersiniz..
3 verdiği kâğıtta btr ye ait olmayan görevler varsa şerh düşersiniz. ... maddeler görev tanımıma uymuyor diye...

Not: gereksiz yere sitres yapmayın, adabınızı koruyun.
Teşekkür ederim. Stres yapmamaya gayret ediyorum. Sadece gerçekten branş olarak böyle sorunlar ile karşılaşmak üzüyor o kadar.

Batmak değil de hocam. Ben geçen yıl bu okula başladım idareciler de yeni başladı.
Müdür bey için çok olumlu şeyler söylenmiyor zaten kocaman şehirde. Geçen yıl elimden geleni yaptım. bu sene tüm resmi evrak, dys de yazılacak alım satım belgeleri vs benden istemeye başladı. Ben kendimi geri çekince de kötü oldum işte.
her zaman diyorum en başta işiniz olmayan hiç bir işi yapmayın ki işiniz olmayan işler işiniz olmasın

Bu nedir ya... Alım,satım,dys..
İdareciler resmen kendi işlerini btr ye yüklemeye çalışmış. O zaman idareci full maaş alıp sizden geçinmeye çalışıyor, asıl kendi görevinin hakkını vermiyor.
Bence siz hiçbirşey imzalamayın. Görevleriniz zaten belli. Kendi başlarına bişey uyduruyorlar işte. Amaç korkutup iş yaptırmak. KORKMAYIN...

Merhabalar ben BTR görevi olan bir bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Bir durumdan bahsetmek istiyorum. Gören olur da cevap verirse çok mutlu olurum.
Maalesef benim de idarem ile bazı sıkıntılar oluyor. Ne yaparsam yapayım hep daha fazlası talep ediliyor. Ben biraz kendimi geri çektim.
Benim sormak istediğim şey şu ki.

Bana btr bin görevleri olan hepimizin bildiği eba akıllı tahta vs olan listeyi resmi olarak görev yazısı altında vereceklermis.
Müdür yardimcim söyledi müdür bey istedi diye.

Müdür bey Sana Görevlendirme yazısı yazicam diyordu ama böyle birşey beklemiyordum bunları zaten yapıyorum ve benim görevim zaten. Ben açıkçası angarya bir görev yazar ve itiraz ederim veya uygun bir görev ise yaparım diyordum. Bu yazıya cevap vermek gerekiyor mu?
İmza atıp kabul edicem sizlere de bu şekilde imza vs atılıyor mu onu merak ettim teşekkür ederim.
Ben dys den gönderin yazıyı ozaman derdim. Not kısmına da varsa gerekli itirazlarımı yapardım

Bu nedir ya... Alım,satım,dys..
İdareciler resmen kendi işlerini btr ye yüklemeye çalışmış. O zaman idareci full maaş alıp sizden geçinmeye çalışıyor, asıl kendi görevinin hakkını vermiyor.
Bence siz hiçbirşey imzalamayın. Görevleriniz zaten belli. Kendi başlarına bişey uyduruyorlar işte. Amaç korkutup iş yaptırmak. KORKMAYIN...
Ders saatimi 15 e tamamlayabilsem BTR de olmak istemiyorum artık. Sürekli idare ile iç içe olmak çok zor. Korkmuyorum zaten. İdare bütün öğretmenler ile sorun yaşıyor zaten. Bakalım yazı gelsin okuyup değerlendirecek. Teşekkür ederim

Ders saatimi 15 e tamamlayabilsem BTR de olmak istemiyorum artık. Sürekli idare ile iç içe olmak çok zor. Korkmuyorum zaten. İdare bütün öğretmenler ile sorun yaşıyor zaten. Bakalım yazı gelsin okuyup değerlendirecek. Teşekkür ederim
15 e tamamlayamıyorlarsa bu onların sorunu,senin sorunun değil sayın hocam...

her zaman diyorum en başta işiniz olmayan hiç bir işi yapmayın ki işiniz olmayan işler işiniz olmasın
Maalesef öyle olmuyor..ilk okulumda bunu yaptığımda uğradığım mobbing çok fazla idi. Yeni öğretmendim bir de çok zorladılar. Btr demek onlara göre boş boş oturmak demek. Keza çalışan bir öğretmenim ama kendileri dışında kimse boş durmasın istiyorlar sanırım. Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. İyi çalışmalar dilerim

15 e tamamlayamıyorlarsa bu onların sorunu,senin sorunun değil sayın hocam...
idare bu senin sorunun der Hocam başka okula gitmem gerekir. Dilekçe veriliyor ders sayimi tamamlamak için başka okulda görevlendirme istiyorum vs diye. Başka okulda bilişim dersi yok..ders sayımız yeterli değil biliyorsunuz. Benim kendi çalışma arkadaşlarım iyi zaten okulumu seviyorum idare böyle olduğunda işte... Neyse çok uzattım teşekkür ederim desteğiniz için 🌺

Başka okula görevlendirme istiyorum dilekçesi diye de bişey yok. İdareciler 15 saati tamamlayamayanları mem e bildirmek zorunda. Sizin dilekçe yazmanız gerekmiyor.
Ama okul, ortam konusunda haklısınız... Sizi anlıyorum...

işiniz olmayan şeyler için evde çocuklar rahatsız vaktim yok yemek yapazagum falan de geçiştir bir müddet sonra yeni bir katip(e..yi) bulur.

Biz nerde hata yaptık, biliyor musunuz Bilişim hocalarım:
Yaşımız gençken (ilk atandığımız yıllar) her işe atladık, insanlara sürekli iyilik yaparak kendimizi çok iyi hissettiğimizi zannettik.
Veee onları alıştırıp kendi elimizle kendi kuyumuzu kazdık.
Ve artık kendimizi hiç iyi hissetmiyoruz görevimiz olmayan işleri yapmakla. Yorulduk, yıldık artık.

Yaşımız gençken (ilk atandığımız yıllar) her işe atladık, insanlara sürekli iyilik yaparak kendimizi çok iyi hissettiğimizi zannettik.
Ve artık kendimizi hiç iyi hissetmiyoruz görevimiz olmayan işleri yapmakla. Yorulduk, yıldık artık.
bende aynı şeyleri söylüyorum ve ekliyorum iyi niyetim artık iyi niyet değilde görevim olarak algılandığı an bende değişiyorum

+ o görevler haricinde görev yazısı yazan arkadaş Vali Bey'in onayı ile gelen yazıyı beğenmiyorum demek istiyordur. Kendilerine Vali Bey'in görev yazısının üzerine yaptıklarının bu manayı içerdiğini hatırlatmanızı tavsiye ediyorum.

Maalesef bir çoğumuz günlük kahramanlıklar yaparak bu şekilde insanlara iyilik yaptığımızı zannettik.
Aslında yaptığımız bir günlük aslan kral olmaktı. Ertesi gün yine av durumundaydık.
Mesafemizi korusaydık asla avlanmayacaktık.

Geri