BTR formator öğretmenin bilmesi gerekenler

Kodla Büyü

kamil4242

Site Gezgini
Arkadaşlar, başka bir branştan norm fazlası öğretmenim.
BTR formatorluk kursu almıştım.
2. Dönem BTR formatorluk için başvuru yapmayı düşünüyorum.
Ana başlıklar halinde BTR formatorün bilmesi gerekenler ve başlıca görevleri nelerdir, öğrenmek istiyorum?

benim fikrim ne yapın edin kendi branşınıza sahip çıkın kendinize laf getirtmeyin değmez.
ararsanız mutlaka ek derste bulursunuz başka yerde norm da bulursunuz.
Şöyle düşünün siz gidip btr olarak görev alacaksınız başkasıda sizin branşın dersine alanı olmadığı halde girecek eninde sonunda size laf gelir oradan gelmese btr olmak ek ders almak için sertifika almış diye adınız meşhur olacak gereksiz yere ayıplanacaksınız ve itibarınıza laf gelecek.
değmez bence. ders ararsanız mutlaka her yerde(2-3 farklı okul bile olsa dersiniz daha evladır hayırlıdır.) vardır ha siz girmek istemiyorsunuzdur orası da sizin sorununuz.

ayrılış yapmayın sendikayı araya sokun bakın ne oluyor öyle tercih dışı hayatının akışını aile düzenini bozacak yere vermek kolay değildir.
Sendikalar iptal olmuyor diye ugrasmak istemiyor. Tek care teblige imza atmadan sureci uzatmak. Yazın da tayin isteyecegim.

Sendikalar iptal olmuyor diye ugrasmak istemiyor. Tek care teblige imza atmadan sureci uzatmak. Yazın da tayin isteyecegim.
sendika avukatı aracılığıyla dava açabiliyorsunuz o sırada zaten durduruluyor ve sonuçtada genelde iptal oluyor sizi etkileyecek bir durumsa
maddi kaybınız vs. aile durumu çoluk çocuğunuz bir sürü madde var.
aynı durumu sizi oraya atayanlara yaşatsalar ne derlerdi ne yaparlardı onlara bu soruyu sorun

bilişim öğretmeni olmayan btr görevini yapamaz bi dönem yapın görürsünüz ne dediğimi...2. etik olarak zaten yapmaması lazım. 3. sü formatörlük diye bir şey yok, fp bt rehberliği dir adı.

Yeni adıyla BT rehberi 8-5 çalışıyor, sizce zor mu?
Ben sadece tecrübe eksikliğimden dolayı çekiniyorum, yoksa çok çalışmak problem değil benim için..!
Yapılacak işlerden hiç tecrübe etmediklerim konusunda acaba şeklinde tereddütlerim var. Başladıktan sonra yapılabilir mi!?

Formatörlükte dönemlik rapor vardı bu sefer raporlar aylık.
Formatör tamirci gibiydi bu sefer rehber. Tamirde yapıyorum.
Akıllı tahtalara imaj atarsınız kilit programı kurarsınız. Kolay kolay sorun çıkartmıyorlar. Çıkartıkları sorunlar da burada cevap bulursunuz.
Yaparsınız hocam.

Bilgisayardan anlıyorsanız sorun yok. Şahsen hocam kendi okulumda teknoloji tasarım öğretmeni ben olmasam direk btr olur hakkıyla da yapar. Bilgisayar konusunda bazen ben ondan öğreniyorum bazen o benden öğreniyor.

Arkadaşlar, başka bir branştan norm fazlası öğretmenim.
BTR formatorluk kursu almıştım.
2. Dönem BTR formatorluk için başvuru yapmayı düşünüyorum.
Ana başlıklar halinde BTR formatorün bilmesi gerekenler ve başlıca görevleri nelerdir, öğrenmek istiyorum?
Öyleyse şimdiden hayırlı olsun diyelim hocam. Öncelikle bu işi yaparken kendi tecrübelerinizi yaşayın ve önyargılı düşünmeyin kesinlikle. Her şeyde olduğu gibi bu işinde olumlu ve olumsuz yönleri var ancak idarecilerinizle ve meslektaşlarınızla iyi geçiniyorsanız, bu işten yeterli düzeyde anlıyorsanız, bu işi ve de kendinizi geliştirmeyi seviyorsanız btr görevini yapmamanız için hiç bir neden yok. Sorumluluklarınıza gelince ben bunları size bir pdf olarak atıyorum ama özellikle aynı kurumda görev yapa yapa, zaman ilerledikçe az bir miktar ücrete mukabil sürekli olarak sınırlarınızın daha da zorlandığını, yıprandığınızı ve kullanıldığınızı hissedebilirsiniz. Yılmadan sabrederek devam ederseniz aramıza hoş geldiniz.

Ekli dosyalar

• 04_BTR-22-23_görevler.pdf
    81.9 KB · Görüntüleme: 59
Bence en büyük zorluğu kimi zaman göreviniz olmayan işlerin de sizden beklenmesi. Hayır deseniz emre itaatsizlik gibi algılanabiliyor, demeseniz siz psikolojik olarak yıpranıyorsunuz. Bir de teknolojiyi kullanmayı az bilen öğretmenlerle çalışacaksanız Allah kolaylık versin diyorum, çünkü her yazıcıdan çıktı alırken sizi çağıracaklardır :)

Yeni adıyla BT rehberi 8-5 çalışıyor, sizce zor mu?
Ben sadece tecrübe eksikliğimden dolayı çekiniyorum, yoksa çok çalışmak problem değil benim için..!
Yapılacak işlerden hiç tecrübe etmediklerim konusunda acaba şeklinde tereddütlerim var. Başladıktan sonra yapılabilir mi!?
8 -5 çalışmıyor o eskidendi yani 8 9 sene önce falan ... çalışma saatimiz eğitim öğretim saatleridir. yani okulun son çıkış zili..siz çok eskide kalmışsınız hocam..

Geri