btr ek dersi 6+6+6 şeklinde ödenir mi

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
2 gün kendi okulumda full derslere giriyorum fakat kalan 3 gün başka bir okulda btr görevim var. kendi okulumda btr görevim yok.
görevlendirildiğim okul ek dersimi 43434 şeklinde mi yapıp göndermeli yoksa 666 şeklinde mi?

hocam 43434 e göre gününe denk gelen ne denk geliyorsa onu yazıyor. Diyelim pazartesi, salı, çarşamba görevin var 4,3,4 yazar gittiğin okul

hocam 43434 e göre gününe denk gelen ne denk geliyorsa onu yazıyor. Diyelim pazartesi, salı, çarşamba görevin var 4,3,4 yazar gittiğin okul
e kalan kismi ne olacak hocam. olur mu öyle şey? kendi okulumda btr görevim yokki. sadece derslere giriyorum. ama btr haftalık 18 saat ücret ödenen bir görev.

2 gün kendi okulumda full derslere giriyorum fakat kalan 3 gün başka bir okulda btr görevim var. kendi okulumda btr görevim yok.
görevlendirildiğim okul ek dersimi 43434 şeklinde mi yapıp göndermeli yoksa 666 şeklinde mi?
Hocam 6+6+6 yazılır kendi okulunda herhangi birşey yazmaz doğal olaraktan btr ekdersini almış olursunuz.

e kalan kismi ne olacak hocam. olur mu öyle şey? kendi okulumda btr görevim yokki. sadece derslere giriyorum. ama btr haftalık 18 saat ücret ödenen bir görev.
hocam şöyle açıklayım, pazartesi, salı, çarşamba görev okulu perşembe cuma kendi okulu. görev okulu gününe denk geleni yazar 4,3,4 kendi okulu da diğer okuldan gelen günlere kendi okulun daki 2 günü ekleyip 4,3,4,3,4, yazar. kendi okulu 5 günlük doldurur. sizin demeniz gibi 6,6,6 yazdı ders günü hastalandı rapor aldı ek dersi kesilmeyecek mi? formatör ek ders yazılımı 4,3,4,3,4 dür. idareciler gibi. görev aldığınız okul sadece o ay görevi yaptığınızı belgelemek için kağıt yollar. Okul zaten ek ders çizelgesine diğer okuldan ne gelirse gelsin 4,3,4,3,4 şeklinde yazar.

43434 şeklinde yazılmalı. btr olarak çalıştığınız okul günlerine denk gelen ek ders sayılarını yazacaklar, kendi okulunuz aylık ek ders puantajını bütün günleri doldurup gönderecek.

Uygulamada bir takım sorunlar var hocam. Bizde ders programında normal derslerden kalan zamanı BTR olarak ders programında belirtiyoruz. 12 saat normal ders diyelim kalan 18 saatlik kısım ders programında BTR olarak belirtiyoruz. Ekders ödemesi 43434 şeklinde yapılıyor. Bence bu yanlış bir uygulama ama maalesef böyle. Fiili girilen derslerde 10 saate 1 verilen hazırlık ekdersi yok olmalı bence.
9. Kadrosunun bulunduğu okul dışında görevlendirilen öğretmenlerin görevlendirildiği okula ulaşım süresi de dikkate alınarak ders dışında kalan zamanlar haftalık ders çizelgesinde “Fatih Projesi BT Rehberliği” görevi olarak belirtilecek ve ilgili öğretmenin bu saatler içinde görevlendirildiği okulda çalışması sağlanacaktır. Haftalık ders çizelgeleri Fatih Projesi BT Rehberliği görevine engel olmayacak şekilde hazırlanacaktır.
10. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.

"Fatih Projesi BT Rehberliği" görevini yürütecek öğretmenlerin görevlendirmeleri, herhangi bir aksamaya mahal verilmeden yukarıdaki esaslar doğrultusunda Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 16. Maddesi hükmü gereğince ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu okul tarafından ödenecek şekilde yapılacaktır.

Benim bildiğim şu;
kadronuzun bulunduğu okulda kendi dersinize girersiniz.. Amma 8 saat amma 15 saat..
Başka okula da BTR olursunuz hatta şartlara göre ikinci bir okulu da verirler.. İsterse 10 okul olsun...
Kadronuzun bulunduğu okul 4+3+4+3+4 şeklinde ek ders puantajı hazırlar.. Detaya girip kafanızı karıştırmayın hocam..

Benim bildiğim şu;
kadronuzun bulunduğu okulda kendi dersinize girersiniz.. Amma 8 saat amma 15 saat..
Başka okula da BTR olursunuz hatta şartlara göre ikinci bir okulu da verirler.. İsterse 10 okul olsun...
Kadronuzun bulunduğu okul 4+3+4+3+4 şeklinde ek ders puantajı hazırlar.. Detaya girip kafanızı karıştırmayın hocam..
aslında gorevlendirme çalıştığımız okulun bence puantaj göndermesine dahi gerek yok ama işte. çünkü 16. maddeye göre direkt 18 saat ödenmesi lazım. madde gayet açık. sadece devam devamsızlık bildirse sorun kalmayacak.

puantaj deil devam devamsızlık gönderiri okuluna okulun ek dersi haftaya dağıtır

43434 olarak ödenir çünkü ek ders ödemesinde ilgili madde bu yöndedir siz isterseniz bir haftada 100 saat derse girin yinede 43434 olarak toplam 18 saat ek ders ücreti alırsınız
o yüzden BTR olmuş kişiye ders verilmesi bile abesle iştigaldir bizim yaptığımız işin kıymeti değeri teknik servis /tamirci çağırdığımız zaman ortaya hemencecik çıkıveriyor örneğin tamirci çağırdığımızda normalde 2-3 kişi birleşse tahtayı indirmede yardım etse sökülüp değiştirilebilecek en basit bir iş için bile 300 TL alınıyor okula dönemde 1-3 kere servis gelir her geldiğinde 2-3 bin alır (oda sadece 3-5 tahta işinde )gider bizse bir ayda bir çok kez tahtalardan defalarca geçiyoruz aldığımız ücret ve girdiğimiz dersin hesabının yapılması bile aslında çok nahoş bir durumdur

aslında gorevlendirme çalıştığımız okulun bence puantaj göndermesine dahi gerek yok ama işte. çünkü 16. maddeye göre direkt 18 saat ödenmesi lazım. madde gayet açık. sadece devam devamsızlık bildirse sorun kalmayacak.
Görevlendirme çalıştığı okul değil kadrosunun bulunduğu okul ek dersi yapar, puantajı ilçe mem.e gönderir.. Görevlendirme yapılan okulun esprisi yok.

43434 olarak ödenir çünkü ek ders ödemesinde ilgili madde bu yöndedir siz isterseniz bir haftada 100 saat derse girin yinede 43434 olarak toplam 18 saat ek ders ücreti alırsınız
o yüzden BTR olmuş kişiye ders verilmesi bile abesle iştigaldir bizim yaptığımız işin kıymeti değeri teknik servis /tamirci çağırdığımız zaman ortaya hemencecik çıkıveriyor örneğin tamirci çağırdığımızda normalde 2-3 kişi birleşse tahtayı indirmede yardım etse sökülüp değiştirilebilecek en basit bir iş için bile 300 TL alınıyor okula dönemde 1-3 kere servis gelir her geldiğinde 2-3 bin alır (oda sadece 3-5 tahta işinde )gider bizse bir ayda bir çok kez tahtalardan defalarca geçiyoruz aldığımız ücret ve girdiğimiz dersin hesabının yapılması bile aslında çok nahoş bir durumdur
yani, katılıyorum..

puantaj deil devam devamsızlık gönderiri okuluna okulun ek dersi haftaya dağıtır
dağıtamaz 4 3 4 3 4 ten pazartesinden itibaren hangi günler gelmediyseniz o günlerin ek dersi sadece kesilir müdür yardımcısı gibi yönetmelik öyledir arttırma azaltma yapılamaz,
örneğin çarşamba hastaneye gittiniz alacağınız ücret
4 3 0 3 4 tür

Ücret girdiğimiz/girmediğimiz dersler dahil olarak 4 3 4 3 4 olarak yazılır.

Diyelimki haftanın 1. ve 2. günü derse giriyor, başka okulda 3-4-5. günü BTR oluyor ve 6 6 6 yazıldığında herhangi bir nedenden 1. veya 2. okulunuza gitmediniz ekders kesemeyecekler mi? Ya da gitmediğiniz günün ücretini gittiğiniz günden mi kesecekler.. Gittiğiniz günden keserlerse kaç saat kesecekler? 6 mı, 4 mü, 3 mü?

Ek ders puantajı 4 3 4 3 4 olarak hazırlanır, gitmediğiniz gün hangisine denk gelirse o kadar kesinti yapılır. Başka okulda BTR olduğunuzdan, o okul devam takip için kadrolu olduğunuz okula gittiğiniz günün puantajını gönderir. 4 3 4 3 4 sıralamasına göre.

Müdür yardımcıları da -değişmediyse- 6 saat derse girer. Onlarınki de 4 3 4 3 4 olarak yazılır. Bir gün full saat derse girse derse girdiği gün 0 (sıfır) olarak gösterilmez.

Haftalık ek ders dağıtımı o gün girdiğim ders saati ile ilgili değildir. Haftaya eşit bölünür ve artan kısımlar Pazartesinden başlanmak kaydıyla Çarşamba ve cuma günlerine eklenir. Dolayısıyla 43434 şeklinde verilmesi uygundur.

Btr olarak görevlendirilen okul 4+3+4+3+4 olarak puantajı hazırlayıp kadronun bulunduğu okula puantajı yollar.Devamsızlık yapılan zamanlarda görevlendirilen okula bilgi verilip o güne karşılık gelen ek dersi o güne yazmayarak puantaj yapılır.

Btr görevlendirmesinin bağlı olduğu
Ek ders yönetmeliği 16/2
Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.”

İlgili madde kapsamında farklı bir okula görevlendirilen herhangi bir branş öğretmeni gibi görevlendirilen okulda kaç saat çalışılıyorsa sadece o günlere ait puantaj yapılması kadronun olduğu okula gönderilmesi gibi ayrımlı bir değerlendirme yapılmaz.Derslere girilse de asli görev btrdir.

Görevlendirildiğiniz okul orada o gün kaç saat ders okuttuğunuzu belirten puantaj yollar. Örnek: Lisede iseniz: 8,8,8. Ortaokulda:7,7,7. İlkokul ise:6,6,6.

Kadronuzun olduğu okul ise ödenecek ek ders ile ilgili puantaj yapar. 4,3,4,3,4 şeklinde.

Tamamen görevlendirme olsa idiniz o zaman görevlendirildiğiniz okul/kurum 4,3,4,3,4 ek ders puantajı yollayabilirdi. Ama değilsiniz.

Hiç puantaj göndermese oraya gidip gitmediğinizi kadronuzun bulunduğu okul bilemez.

Son düzenleme:
Btr olarak görevlendirilen okul 4+3+4+3+4 olarak puantajı hazırlayıp kadronun bulunduğu okula puantajı yollar.Devamsızlık yapılan zamanlarda görevlendirilen okula bilgi verilip o güne karşılık gelen ek dersi o güne yazmayarak puantaj yapılır.

Ek ders yönetmeliği 16/2
Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.”

İlgili madde kapsamında farklı bir okula görevlendirilen herhangi bir branş öğretmeni gibi görevlendirilen okulda kaç saat çalışılıyorsa sadece o günlere ait puantaj yapılması kadronun olduğu okula gönderilmesi gibi ayrımlı bir değerlendirme yapılmaz.Derslere girilse de asli görev btrdir.

diyelim ki ben x okulunda idareciyim, pazartesi, salı çarşamba günü başka okuldan btr geliyor, ben bu öğretmen arkadaşa niye perşembe, cuma günü bana gelmediği günler ek ders bildireyim? Öyle şey olmaz hocam. Görevlendirilen öğretmene görev günü dışında ek ders siz yazamazsınız. Siz ister 6+6+6 ister 4+3+4 yazın kendi okulu 4+3+4+3+4 olarak ek dersi girer. Ben olsam benim okuluma görevlendirilen öğretmene geldiği saatin hepsini ek ders olarak yazarım, aksini meb yazı ile bildirsin, öyle bir yazı var mı, benim bildiğim yok. Görüş sorulup görüşe göre (tabi bu görüşe uyulmak zorunda değil) bir tutum takınılabilir.

diyelim ki ben x okulunda idareciyim, pazartesi, salı çarşamba günü başka okuldan btr geliyor, ben bu öğretmen arkadaşa niye perşembe, cuma günü bana gelmediği günler ek ders bildireyim? Öyle şey olmaz hocam. Görevlendirilen öğretmene görev günü dışında ek ders siz yazamazsınız. Siz ister 6+6+6 ister 4+3+4 yazın kendi okulu 4+3+4+3+4 olarak ek dersi girer. Ben olsam benim okuluma görevlendirilen öğretmene geldiği saatin hepsini ek ders olarak yazarım, aksini meb yazı ile bildirsin, öyle bir yazı var mı, benim bildiğim yok. Görüş sorulup görüşe göre (tabi bu görüşe uyulmak zorunda değil) bir tutum takınılabilir.
Ek ders yönetmeliği 16/2
Hocam özellikle bu maddeyi attım ama anlaşılamadı sanırım.farklı okullarda ders için görevlendirme çalışan öğretmenler gibi değerlendirme yapılmıyor işte.18 saatlik ek derse bağlı görevlendirme var ortada.bu ek ders görevlendirmeden kaynaklı ve görevlendirilen okul neresi ise görevlendirmeden kaynaklı ek ders puantajını da o okul kadrosuna gönderir.
Neyse btr öğretmenimiz 18 saatini alsın mağdur olmasın da nasıl alırsa alsın :)

Son düzenleme:
Geri